Marcin Radzimowski
od 16 lat
Około stu osób, ze zdecydowaną przewagą liczebną dzieci, w środę w Tarnobrzegu świętowało na sportowo, uczestnicząc w biegu "Dzieci dla Niepodległej. Konstytucja 3 maja" na symbolicznym dystansie 1791 metrów, nawiązującym do roku uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W Tarnobrzegu pobiegli dla Niepodległej

Bieg wystartował około godziny 12.30 sprzed Muzeum - Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. Z powodu niepewnej pogody (wcześniej padał deszcz), na starcie stanęło mniej amatorów biegania, niż bywało w latach poprzednich. Świętowanie na sportowo to inicjatywa Stowarzyszenia Domy Dziecka w Skopaniu i Stowarzyszenia Kultury Sportowej Aktywne Podkarpacie.

Na pierwszych stu zawodników czekały na mecie okolicznościowe medale, a na wszystkich gorący posiłek oraz słodkie biało-czerwone desery. Zobaczcie zdjęcia w galerii.