Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci poznają pracę naukowców na stacji polarnej

Agnieszka I. Skowron
19 – 20 maja 2011 r. odbyło się Spotkanie Diagnostyczne Eduscience w Ośrodku Edukacji Nauczycieli i Pracowników Samorządowych w Czudcu. Wzięło w nim udział 12 nauczycieli z województwa podkarpackiego, którzy zapoznali się z zasadami wdrażania projektu EDUSCIENCE, a także z działaniem platformy e – learningowej.
19 – 20 maja 2011 r. odbyło się Spotkanie Diagnostyczne Eduscience w Ośrodku Edukacji Nauczycieli i Pracowników Samorządowych w Czudcu. Wzięło w nim udział 12 nauczycieli z województwa podkarpackiego, którzy zapoznali się z zasadami wdrażania projektu EDUSCIENCE, a także z działaniem platformy e – learningowej. Krystyna Baranowska
Nauczanie za pomocą e - learningu zyskuje coraz większą popularność. Nauczyciele z Podkarpacia poznawali jego zasady w ramach nowego projektu EDUSCIENCE.

Projekt Eduscience powstał na bazie założenia, że dzieci i młodzież należy kształcić w kierunkach matematyczno-
-przyrodniczych, czyli tych kluczowych dla polskiej i światowej gospodarki.

Lekcje z tego zakresu przygotowane zostaną przez pracowników Polskiej Akademii Nauk, zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GEOPLANET, tj. instytutów: geofizyki, nauk geologicznych, oceanografii, a także Centrum Badań Kosmicznych.

- Obecnie jesteśmy na etapie przygotowawczym projektu. W ciągu 8 miesięcy mamy za zadanie przygotować platformę e - learningową, która dopiero od stycznia 2012 r. po okresie próbnym zostanie wprowadzona do szkół, wybieranych losowo.
my Eduscience do 250 szkół z Polski. Gdy projekt się powiedzie, będzie dostępny dla wszystkich placówek - mówi Leszek Lotkowski, dyrektor Zespołu Edukacyjnego Pro Futuro w Warszawie, współautor projektu Eduscience.

Perełką projektu jest fakt, iż młodzież będzie miała okazję wziąć udział w bezpośrednich transmisjach satelitarnych ze stacji polarnej na Spitsbergenie. Część lekcji transmitowana będzie także ze statków badawczych oraz obserwatoriów m.in. w Książu, Ojcowie, Raciborzu.
- Największym wyzwaniem dla naukowców i nauczycieli będzie przełożenie języka nauki na język zrozumiały dla młodzieży - mówi Leszek Lotkowski.

Twórcy projektu zakładają nie tylko naukę za pomocą e - learningu, ale także bezpośrednie spotkania w postaci pikników i festiwali naukowych. Organizowane także będą wycieczki do obserwatoriów.
Dzieci i młodzież oprócz zwiększenia zainteresowania naukami ścisłymi będzie miała szansę zapoznać się z nowoczesną technologią informatyczną oraz doskonalić znajomość języków obcych. Autorzy Eduscience zaprosili do współpracy Colina Rose, światowej sławy eksperta w dziedzinie przyspieszonego uczenia się, twórcy przyspieszonych kursów językowych.

EDUSCIENCE adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
E - learning jest sposobem nauki za pomocą sieci komputerowej i Internetu. Coraz częściej szkoły, uczelnie oferują szkolenia, kursy bądź studia za pomocą takiej platformy. Nie wymaga ona bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach. Nauczanie na odległość według jego zwolenników jest doskonałym sposobem pogodzenia codziennej pracy z samorozwojem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24