MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziewczyny z gminy Chłopice pozowały do charytatywnego kalendarza [ZDJĘCIA, WIDEO]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Wideo
od 16 lat
Dzięki pomysłowi urzędniczki i odwadze pań z kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń z gminy Chłopice, udało się wydać kalendarz i z jego sprzedaży zdobyć 10 tys. złotych na leczenie chorych osób.

Pomysłodawczynią akcji była Monika Maj - Lichończak, zajmująca się promocją w Urzędzie Gminy w Chłopicach.

- Inspiracją był rozbierane kalendarze, jakie powstają w USA. Jednak po krótkim rozpoznaniu wiedziałam, że do sesji rozbieranej to naszych pań, działających w kołach gospodyń wiejskich i stowarzyszeniach, za nic w świecie nie przekonam. Pomyślałam, że fajnie byłoby, aby kalendarz jednak miał jakiś styl. Zaproponowałam lata sześćdziesiąte. To okres, w których te panie wkraczały w dorosłość, a młodszym też się dobrze kojarzą - wspomina pani Monika.

Kobiety zgodziły się. Przekonał ich charytatywny cel akcji. Rozpoczęło się szukanie strojów z epoki, układanie odpowiednich fryzur, nakładanie makijażu. Nad całością czuwała pani Monika, ustawiała modelki, wykonywała fotografie.

W kalendarzu wystąpiły panie z kół gospodyń wiejskich z Zamiechowa, Dobkowic i Łowiec oraz Stowarzyszenia Miłośników Lutkowa i Stowarzyszenia Miłośników Chłopic.

- Panie odświeżyły swoje szafy. Część rzeczy była już na strychach. Często należały do mam, babć. Te panie, które nie miały odpowiednich ubiorów, pożyczały od koleżanek. Już samo to było miłym spędzeniem czasu, oderwaniem się od codzienności - mówi pani Monika.

Kalendarz, na cały 2017 rok, został wydrukowany w 400 egzemplarzach. Z hasłem „Warto pomagać z gminie Chłopice”, w wersji czarnej i kremowej. Do każdej z miejscowości trafiła jakaś pula do sprzedaży. Nie było ustalonej ceny, każdy nabywca wrzucał do puszki tyle, ile uznał. Nie sprzedano jedynie pojedynczych sztuk.

- Łącznie udało się zebrać 9 886 złotych i 86 groszy - mówi pani Monika.

Pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Wojtusia z Lutkowa, chorego na mukowiscydozę i Anniei z Chłopic cierpiącej na osteosarcomę, nowotwór kości.

Potwierdzenia przelewów pieniędzy na konta fundacji opiekującymi się chłopczykiem i kobietą, przekazał wójt gminy Andrzej Czyż. Stało się to oficjalnie, podczas sesji rady gminy i w obecności sołtysów wszystkich miejscowości.

- Nie spodziewaliśmy się aż takiego efektu. Głównie udało się dzięki zaangażowaniu pań, które nie wahały się pozować. Będą kolejne wersje kalendarza, na następne lata. Jaki najbliższy temat? Podczas sesji fotograficznych padły propozycje występów w strojach kąpielowych - mówi pani Monika.

Film wykonany został przez Urząd Gminy w Chłopicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24