"Panika w rzeszowskiej dzielnicy Drabinianka. Dzik zaatakował matkę z dwójką małych dzieci w wieku 10 i 6 lat- twierdzi na Facebooku jeden z internautów.

Opis ataku dzika na małego chłopca na ul. Strażackiej, jaki znalazł się na Facebooku, dostaliśmy na naszego redakcyjnego e-maila. Miało do niego dojść w pobliżu bloku 52 C ok. godz. 15.20 w piątek. Jak donosi internauta, dzik przebiegł przez plac zabaw obok małej dziewczynki i podbiegł do klatki schodowej, do której wchodziła matka z dwójką dzieci. Zwierzę miało zaatakował chłopca.

Pytana o sprawę policja zaprzecza, by miała dostać jakiekolwiek zgłoszenie. Dyżurny straży miejskiej przyznaje, że zgłoszenie przyjął, ale interwencji strażników w tej sprawie nie było.

CZYTAJ TEŻ: W Przysłupiu w Bieszczadach wilk pogryzł dzieci. Dlaczego? Takiego przypadku nie było od lat

- Powiadomiliśmy o zdarzeniu lekarza weterynarii. Matka chłopca dzwoniła do nas dziś i mówiła, że była z dzieckiem na pogotowiu. Chłopiec nie odniósł żadnych obrażeń. Ma tylko poszarpane spodnie

- słyszymy od dyżurnego.

Mieszkańcy ul. Strażackiej przyznają, że od tej pory boją się wychodzić z domu.

Do sprawy wrócimy.

CZYTAJ TEŻ: Masowe polowania na dziki. Tak myśliwi chcą walczyć z ASF. Ekolodzy protestują i chcą odwołać ministra środowiska

POPULARNE NA NOWINY24:

ZOBACZ TEŻ: Na Podkarpaciu jest coraz więcej wilków