Dziś Asseco Resovia gra ze Ślępskiem Suwałki trenera Andrzeja Kowala. Wygrają po raz czwarty siatkarze z Suwałk, czy pierwszy raz Resovia?

mb
Czy dziś Asseco Resovią przełamie fatalną serię ze Ślepskiem Suwałki
Czy dziś Asseco Resovią przełamie fatalną serię ze Ślepskiem Suwałki Krzysztof Łokaj
W trzech rozegranych do tej pory meczach w PlusLidze pomiędzy Ślepskiem Malow Suwałki i Asseco Resovią, trzy razy po 3:1 wygrywali siatkarze z Suwałk. Dziś o 17. 30 w Arenie Suwałki mecz numer cztery tych drużyn. Po raz czwarty wygra team trenera Andrzeja Kowala, czy wreszcie zwyciężą resoviacy? Oto jest pytanie!

Odpowiedź poznamy najpóźniej około 19.30. Transmisja na żywo w Polsacie Sport. Suwalszczanie powracają do gry po niemal dwutygodniowej przerwie. Nasz zespół w czwartek nie popisał się w Lubinie przegrywając niespodziewanie z Cuprum 1:3 i wrócił na Podpromie z kwaśną miną, ale mocnym postanowieniem poprawy swojej gry. Pracował zwłaszcza nad lepszym atakiem i blokiem. Czasu nie było zbyt wiele, bo już w sobotnie południe klubowy autokar z całą ekipą, w której tradycyjnie znajdował się wierzący w sukces swojego zespołu prezes Piotr Maciąg, obrał kurs na Suwałki.

- Jedziemy do Suwałk bić się o kolejne punkty - już w Lubinie publicznie zapowiadał Piotr Hain, środkowy rzeszowskiej drużyny. Tylko co na to Andrzej Kowal i jego drużyna? Na pewno mają takie same apetyty. Ale, jak twierdzi szkoleniowiec: „Nie mam żadnego patentu na Asseco Resovię, jak zawsze mówi się po naszym kolejnym zwycięstwie nad zespołem z Rzeszowa. Każdy mecz jest bowiem inny; ten ostatni i ten najbliższy też...” - powiedział po ostatnim starciu na Podpromiu, skąd ma wspaniałe wspomnienia, Kowal.

Wszystko wskazuje na to, że Ślepsk wystąpi w najmocniejszym składzie. W Asseco Resovii nadal zabraknie leczących kontuzje dwóch przyjmujących: Nicolasa Szerszenia, który w poprzednim sezonie bronił barw biało-niebieskich ze Ślepska i Roberta Tahta. Wydaje się, że miejsce w wyjściowym składzie gości wywalczył sobie udanym debiutem w Lubinie doświadczony Włoch Simone Parodi. Bardzo na niego liczy trener Alberto Giuliani i koledzy z zespołu.

Zapowiada się ciekawy pojedynek z podtekstami, ale i tak zdecydowanie ważniejsze od spekulacji będą punkty.

Będzie to spotkanie 17. kolejki rundy rewanżowej. Zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Ślepsk zajmuje siódme miejsce - w 14 rozegranych do tej pory meczach zdobył 20 punktów; 7 razy wygrywał i siedem razy przegrywał (sety 25:25). Asseco Resovia jest ósma; ma na koncie 18 oczek; 7 meczów wygrała i poniosła 4 porażki (sety: 23:20) .