Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dziurawe miasto

Roman Kijanka
Chociaż robotnicy wzięli się do naprawy zaraz w piątek, w sobotę jeszcze były kłopoty z przejazdem przez  Jarosław.
Chociaż robotnicy wzięli się do naprawy zaraz w piątek, w sobotę jeszcze były kłopoty z przejazdem przez Jarosław. ROMAN KIJANKA
Asfalt na jednym pasie ruchu krajowej czwórki w Jarosławiu załamał się w piątek paraliżując ruch w mieście.

Rozgrzana nawierzchnia nie wytrzymała obciążenia. Zapadający się asfalt uszkodził główny kanał sieci kanalizacyjnej.

Głęboka dziura, która wypadła około południa na ul. 3 Maja tuż za skrzyżowaniem z ul. Poniatowskiego, na szczęście została w porę zauważona i nikt w nią nie wjechał. Jednak główna droga przelotowa przez miasto była niemal zablokowana.

Specjaliści ostrzegają

- Ta awaria to sygnał ostrzegawczy. Na pewno jest więcej niebezpiecznych miejsc pod głównymi ulicami - mówi Bogusław Bijoś, kierownik z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Geo, które łatało dziurę.

- Odcinek ul. 3 Maja, od zbiegu z ul. Poniatowskiego do szpitala, jest zagrożony załamaniem - ostrzega Jan Pels, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu.

Co roku awaria drogi

Podobne awarie zdarzają się w Jarosławiu każdego roku. W ubiegłym zapadła się nawierzchnia pod autobusem z pasażerami na ul. Poniatowskiego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Także dwa lata temu doszło do podobnej awarii.

Wypłukane kanały

Niedawny remont odcinka ul. 3 Maja przy skrzyżowaniu z ul. Tarnowskiego pokazał, jak są wypłukane kanały pod asfaltem. Wszędzie tam, gdzie biegną pod jezdnią główne arterie wodne i kanalizacyjne, sytuacja może być podobna. Dopiero wybudowanie obwodnicy umożliwiłoby generalny remont ciągów kanalizacyjnych biegnących pod ulicą.

Kierowcy tirów, którzy przejeżdżają przez Jarosław w drodze do Korczowej, są skazani na krajową czwórkę. Odcinka ul. 3 Maja od skrzyżowania z Poniatowskiego aż do granic miasta nie są w stanie objechać innymi ulicami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24