Efektowna wygrana Izolatora Boguchwała [RELACJA]

Miłosz Bieniaszewski
Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Łukasz Szczoczarz w 10. minucie spotkania
Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Łukasz Szczoczarz w 10. minucie spotkania Krzysztof Kapica
Izolator Boguchwała pewnie pokonał Sokoła Nisko. Goście mieli wielkie pretensje do sędziego Łukasza Krasowskiego.

To miał być prawdziwy hit, ale nie do końca nim był. Działo się faktycznie sporo, niestety nie tylko w kwestiach sportowych.

Po pierwsze słaby był arbiter z Leżajska, który nie radził sobie w kilku sytuacjach i wychodzi na to, że rację mieli goście, którzy uważali, że takie mecze powinni sędziować bardziej doświadczeni sędziowie.

Po drugie część ekipy z Niska nie potrafiła utrzymać nerwów na wodzy. Byli bardzo sfrustrowani, czego kulminację mieliśmy w doliczonym czasie gry. Damian Juda głośno wyrażał swoją dezaprobatę po decyzji sędziego i otrzymał czerwoną kartkę. Wtedy przelała się czara goryczy w Arturze Lebiodzie, którego Łukasz Krasowski postanowił wysłać na trybuny. Trener gości nie zamierzał się tam udać, więc arbiter...zakończył spotkanie. Bez kar się zapewne nie obędzie.

A te wszystkie nerwy wynikały z sytuacji, która miała miejsce w 61. minucie. Wtedy gospodarze otrzymali rzut karny, a goście uważali, że chwilę wcześniej ich zawodnik był faulowany. I najpewniej mieli rację. To jednak nie tłumaczy późniejszego zachowania. Niżanie byli mocno sfrustrowani, bo po prostu niewiele im w tym dniu wychodziło. Izolator był zespołem dużo lepszym, zdominował grę w środku pola i kontrolował wydarzenia na murawie.

W meczu 4 ligi Izolator Boguchwała wygrał u siebie z Sokołem Nisko 5:1 (1:0). Bramki: 1:0 Szczoczarz 10, 2:0 Szczoczarz 63, 3:0 Fundakowski 67, 3:1 Serafin 70, 4:1 Róg 78, 5:1 Fundakowski 87.

Izolator Boguchwała rozbił u siebie Sokoła Nisko 5:1 [ZDJĘCIA]

Kontrolę stracił jedynie na kilka minut, kiedy bramkę dla Sokoła zdobył Michał Serafin. Wtedy przyjezdni przycisnęli, ale ich animusz szybko ostudził Patryk Róg, który mając obrońcę na plecach zdołał się odwrócić i mocnym strzałem pokonał Tomasza Wietechę. „Balon” puścił łącznie pięć bramek, ale w kilku sytuacjach uratował skórę kolegom.

Relacja z wypowiedziami i notami w poniedziałkowym Stadionie.

Izolator Boguchwała - Sokół Nisko 5:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Szczoczarz 10, 2:0 Szczoczarz 63-karny, 3:0 Fundakowski 68, 3:1 Serafin 70, 4:1 Róg 78, 5:1 Fundakowski 87.

Izolator: Ćwiczak - Brogowski (74 Lekki), Kozicki, Bogacz, Szkolnik - Szczoczarz, Cupryś (64 Fundakowski), Zieliński, Tarasenko, Domin (71 Lusiusz) - Róg (82 Gajdek). Trener Andrzej Szymański.

Sokół: Wietecha - Dyba, Wilk, Maciorowski, Wojtak - Sudoł, Stępień, K. Lebioda, Serafin, Kocój - Juda . Trener Artur Lebioda.

Sędziował Krasowski (Leżajsk). Widzów 300.