Efektowna wygrana koszykarzy "Stalówki"

Miłosz Bieniaszewski
Stal Stalowa Wola nie dała żadnych szans Startowi Lublin na jego parkiecie
Stal Stalowa Wola nie dała żadnych szans Startowi Lublin na jego parkiecie Krzysztof Nowaliński
Koszykarze Stali Stalowa Wola nie dali większych szans Startowi Lublin na jego parkiecie.

TBV Start Lublin- Stal Stalowa Wola 55: 84 (17:18, 15:20, 12:22, 11:24)

Start: Łoś 10 (2x3), Pelczar 18 (2x3, 8 zb., 7 str.), Szyszkowski 2 (4 zb.), Uniłowski 2, Targosz 14 (9 zb., 5 str.) oraz Kacki 2, Kazmirowski 3 (1x3), Strzałkowski 0, Piliszczuk 4 (8 str.). Trener Andrzej Dubielis.

Stal: Partyka 10 (2x3), Warszawski 13 (1x3, 8 zb.), Kaczmarski 2, Pawlus 8 (9 zb.), Zaguła 22 (8 zb., 6 prz.) oraz Bandyga 5, Szwedo 0, Konieczny 5 (1x3, 4 zb.), Pietras 15 (1x3, 4 str.), Łabuda 2 (5 zb.), Wojtanowicz 2. Trener Bogdan Pamuła.

Nisko notowani lublinianie w pierwszej połowie toczyli w miarę wyrównaną walkę ze Stalą. Po długiej przerwie nie było już jednak złudzeń, co do tego, który zespół jest lepszy.

Jeszcze w 24. minucie było tylko 44:39 dla "Stalówki", ale z czasem przewaga drużyny Bogdana Pamuły zaczęła rosnąć. Od stanu 52:44 goście rzucili kolejno osiem punktów i przed ostatnią kwartą przyjezdni prowadzili już 60:44. Początek decydującej ćwiartki również należał do Stali, zrobiło się 67:44, a z czasem dominacja gości była wręcz miażdżąca.