Efektowny "czteropak" sanoczan nad Startem Pruchnik [RELACJA]

Bartosz Błażewicz
Tomasz Sowa
Pewne zwycięstwo Ekoballu, który po pucharowej strzelaninie z Osławą Zagórz poszedł za ciosem. Ostatnia drużyna w tabeli broniła się przez pół godziny, ale potem stalowcy załatwili ją dwoma bramkowymi dubletami w odstępach kilku minut.

Początek nie zapowiadał wysokiej porażki Startu, który w tym czasie mógł nawet objąć prowadzenie, ale uderzenie Dawida Bochnaka spod poprzeczki wybił Piotr Krzanowski. Potem wystarczyły 3 minuty, by gospodarze ustawili sobie mecz. Oba gole zdobył Mateusz Kuzio – najpierw po zagraniu Damiana Niemczyka wzdłuż bramki, a następnie strzałem z linii pola karnego, wykorzystując sprytne podanie Kacpra Słysza. Chwilę później snajper gospodarzy nie wykorzystał okazji na skompletowanie klasycznego hat-tricka w zaledwie kilka minut.

4 liga. Geo-Eko Ekoball Stal Sanok bez problemu uporał się z...

Na początki drugiej połowy Ekoball jakby oddał gościom inicjatywę, ale tylko po to, by potem skutecznie ich skontrować. Tym razem bramki padły w jeszcze krótszym odstępie czasu, a trafiali rezerwowi. Na 3-0 podwyższył Bartosz Sieradzki, wykorzystując perfekcyjne podanie Sebastiana Sobolaka. Dwie minuty później drugą asystę zaliczył Niemczyk, a "Sobolowi" pozostało wpakować piłkę do pustej bramki.

GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK – START PRUCHNIK 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kuzio (31), 2:0 Kuzio (34), 3:0 Sieradzki (70), 4:0 Sobolak (72).

Ekoball Stal: Krzanowski 6 (82. Jagniszczak) – Baran 6 (79 Gadomski), Jaklik 6, Karol Adamiak 6, S. Słysz 6 (67 Lusiusz) – Tabisz 6 (74. Posadzki), K. Słysz 6, Kamil Adamiak 6 (61. Sieradzki 6), Ząbkiewicz 6, Niemczyk 7 – Kuzio 7 (69. Sobolak 6).

Start: Madejowski 4 – Lasek 4, Yablonskyi 4, Baran 4 (82. Głąb), Parawa 4 – Ziętek 4 (61 Czarniecki), Jarosz 4 (74 Tuleja), Znamieńczyków 4, Gemra 4, Kochanowicz 4 (61 Kubas) – Bochnak 4.
Żółte kartki: Kamil Adamiak, S. Słysz – Baran, Jarosz.

Sędziował Kantor 7 (Dębica). Widzów 250.