Egzaminator WORD: chcemy odstresować kandydatów na kierowców

  Egzaminator WORD: chcemy odstresować kandydatów na kierowców

  Bartosz Gubernat

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Rozmowa z Jerzym Moskwą, egzaminatorem nadzorującym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie.
  Jerzy Moskwa

  Jerzy Moskwa ©Archiwum

  - Rzeszowski WORD uruchomił program "stres pod kontrolą". Na czym polega?

  - Wymyśliliśmy kilka elementów, które mają pomóc kandydatom na kierowców zdanie egzaminu na prawo jazdy. Skąd taki pomysł? W tej chwili część praktyczną na placu manewrowym zalicza tylko niecałe 40 procent kursantów. Najczęściej oblewają, bo zjada ich stres. Dlatego postanowiliśmy pomóc im wygrać z nerwami.

  - W jaki sposób?

  - Po pierwsze udostępniając swój plac manewrowy. Każdy, kto zapisze się u nas na egzamin na kategorię "B" może wykupić za 30 zł kwadrans jazdy. Dzięki temu ma okazję oswoić się z nowym miejscem i co ważne, naszymi samochodami. To istotne, bo w wielu szkołach uczy się jeździć na autach z silnikami diesla, a my mamy benzynowe. Kursant może zatem wyczuć pojazd, którym niedługo później będzie zdawał egzamin.

  Druga sprawa to dyżury psychologa. Można bezpłatnie porozmawiać z nim w każdą środę, między godz. 16 a 18. Od początku czerwca z próbnych jazd na placu skorzystało już ponad 400 osób. Ponieważ zgłaszają się do nas także chętni na ćwiczenia ciężarówką, pracujemy już nad możliwością wprowadzenia takiej nowości.

  - Od wczoraj WORD jest także bardziej otwarty na młodzież.

  - To prawda. We współpracy z dyrektorami gimnazjów i szkół średnich będziemy prowadzić spotkania u nas oraz w szkołach. Tematyka to oczywiście ruch drogowy i egzaminy na prawo jazdy.

  Chcemy udostępnić młodzieży swój ośrodek, pokazywać filmy z egzaminów, oraz tłumaczyć, jak unikać najczęstszych błędów na placu czy w mieście. W przypadku osób pełnoletnich to doskonałe przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy. Gimnazjalistom ułatwi natomiast przygotowanie np. do jazdy na motorowerze.

  - Czego oczekujecie po tych nowościach?

  - Mam nadzieję, że już niedługo średnia zdanych egzaminów znacząco u nas wzrośnie. Jestem pewien, że jeśli kandydaci przełamią dzięki temu stres, będą znacznie lepszymi kierowcami.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo