Ekoball Sanok - KS Wiązownica 2:1 [ZDJĘCIA]

Bartosz Błażewicz
Ekoball Sanok pokonał KS Wiązownicę 2:1. Bramki strzelali: 0:1 Pawlak 30, 1:1 Hydzik 44, 2:1 Borek 77. Tomasz Sowa

EKOBALL GEO-EKO STAL SANOK – KS WIĄZOWNICA 2-1 (1-1)

Bramki: Hydzik (45), Borek (77) – Pawlak (30).

Ekoball Stal: Krzanowski – Wójcik, Florek, Gąsior, Kaczmarski – Jaklik, Tabisz, Ząbkiewicz (90. K. Słysz), Adamiak (90. Gierczak), Hydzik (73. Borek) – Sieradzki (90. Paszkowski).

KS: Michałowicz – Fedor (72. Halejcio), Świst, Dziedzic, Bartnik – Gwóźdź (70. Kubas), Daniel, Pawlak, Soczek (90. Sokolenko) – Rop, Michalik.

Żółte kartki: Tabisz, Sieradzki – Dziedzic.

Zwycięstwo stalowców po niezwykle zaciętym meczu. Obydwa gole dla gospodarzy zdobyli 19-letni wychowankowie – Igor Hydzik i Michał Borek. Drugi zmienił pierwszego, notując klasyczne wejście smoka.

Dla sanoczan było to bardzo ważne spotkanie, bo chcieli się odkuć po ostatnich porażkach. Już na początku dwie okazje miał Kamil Adamiak, ale zabrakło mu precyzji. Potem coraz lepiej zaczęli grać goście, dokumentując to w 30. min. Sebastian Pawlak przerzucił piłkę nad wychodzącym Piotrem Krzanowskim, trafiając do pustej bramki. Szybką odpowiedzią mogła być główka Jakub Ząbkiewicza, ale Bartłomiej Michałowicz ładnie interweniował. Wydawało się, że do szatni Wiązownica zejdzie z prowadzeniem, ale tuż przed przerwą padło wyrównanie. Po wrzutce Bartosza Sieradzkiego i kiksie obrońcy szansę wykorzystał Hydzik, zdobywając debiutanckiego gola w seniorskiej drużynie

Po godzinie gry lekkę przewagę osiągnęli przyjezdni i kto wie, jak zakończyłby się spotkanie, gdyby nie kontuzja Michała Fedora, który opuścił boisko z podejrzeniem zrewania więzadeł. To był zwrotny moment meczu, tym bardziej, że za chwilę Hydzika zmienił Borek, kilka minut później strzelając zwycięską bramkę – po pięknej solowej akcji i mierzonym uderzeniu pod poprzeczkę. Wyrównać powinien Kacper Rop, ale jego próbę kapitalnie zatrzymał Krzanowski. Potem to stalowcy mogli dobić rywali, ale Sieradzki nie wykozystał okazji. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, sędzia doliczył aż 7 minut, jednak gospodarze utrzymali korzystny wynik.