Ekstraklasa mężczyzn. Kolejny remis Stali Mielec

Tomasz Leyko
Mielczanie znów zremisowali we własnej hali. Pełen emocji pojedynek mogli rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale zabrakło skuteczności i szczęścia.

Ostatnie 4 sekundy publiczność oglądała na stojąco. Rzut rozpaczy z połowy boiska nie trafił do celu.

Prezenty dla kibiców, darmowy wstęp dla pań. Przed meczem szczypiorniści obydwu zespołów obdarowali wybrane przez siebie panie z publiczności symbolicznym tulipanem. Wszystko to działo się na oczach telewidzów w całej Polsce, bo na mecz piłki ręcznej do Mielca znów zawitały kamery Polsatu Sport.

Idealny remis

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi iż 2 bramki. Przez większość część czasu był remis ze wskazaniem na Stal. Była szansa, żeby mielczanie schodzili na przerwę z solidną zaliczką. Po skutecznej obronie i efektownej kontrze, którą wykończył Adam Babicz było 13-11. Niestety wystarczyły dwa błędy w ataku i Kiper odrobił straty za sprawą Łukasza Płócienniczaka (13-13).

Na 64 sekundy przed końcem I połowy o czas poprosił Ryszard Skutnik. Przygotowana akcja skończyłaby się sukcesem gdyby Dariusz Kubisztal nie trafił w poprzeczkę. Rywalom za to udało się szybko pokonać Bartłomieja Pawlaka (13-14) i już chcieli iść do szatni. Pozostały jeszcze 4 sekundy, które wykorzystał Adam Babicz i rzutem z daleka ośmieszył Przemysława Nera.

Gdybyśmy mieli Siódmiaka

W drugiej połowie obraz grys ię nie zmienił. Wymiana gol za gol terwała do samego końca. Mielczanie dwa razy odskoczyli na dwubramkową przewagę. Njapierw 19-17 korzystając z gry w przewadze. Potem 25-23 również grając o jednego zawodnika więcej. Za Przemysława Nera do bramki Kipera wszedł korpulentny Tomasz Matulski, który szczęśliwie uratował remis kolegom. Najpierw przechytrzył przy karnym Grzegorza Sobuta, a minutę przed końcem, przy remisie 27-27 wygrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Mrozem. Stal wygrała piłkę w obronie, ale mielczanom na zorganizowanie akcji zostały 4 sekundy. Ryszard Skutnik wziął czas. Szkoda, że nie ma w Stali kogoś ze szczęśliwą ręką.

- Siódmiak by się przydał - powiedział ktoś na trybunach. Próby dalekiego rzutu niemal ze środkowej linii boiska podjął się Michał Przybylski ale nie trafił w bramkę.
BRW STAL MIELEC - FOCUS PARK KIPER PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 27-27 (14-14)

STAL: Pawlak, Jarosz - Wilk 1, Mróz 6, Janyst, Przybylski 5, Sobut 3 (2 z karnych), Mochocki, Babicz 6, Kubisztal 4, Gawęcki 1, Prakaptsou 1.
KIPER: Matulski, Ner - Miszka 4, Bodasiński, Piętak 1, Jankowski, Zinchuk 9 (2), J. Płócienniczak 2, Świerad 1, Matyjasik, Białaszek 3, D. Płócienniczak 6, Kempys 1.

SĘDZIOWALI Mirosław Baum (Warszawa) i Marek Góralczyk (Świętochłowice) KARY 4 i 10 minut WIDZÓW 1600

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland