Ekstraklasa w Rzeszowie! Reslogistic Trójkąt po raz pierwszy w bilardowej elicie. Nasi fetowali w Opolu

Krystian Tanasiewicz wygrał w Opolu swój najważniejszy mecz życiu
Krystian Tanasiewicz wygrał w Opolu swój najważniejszy mecz życiu Archiwum
Bilardziści Reslogistic Trójkąta po raz pierwszy w krótkiej historii klubu awansowali do bilardowej ekstraklasy. Swój sukces fetowali w Opolu, gdzie w ostatniej kolejce sezonu wygrali 2:1 i przegrali 1:2 z miejscowym Papa Gusto.

Przed meczem nasz zespół miał do wykonania niby łatwiutkie zadanie; do osiągnięcia celu potrzebne było mu zwycięstwo w pojedynczym meczu. Rzeszowianie dmuchali jednak na zimne.

– Opole też gra o awans i niczego nie odda za darmo – mówił przed meczem Bartosz Bielec, zawodnik zespołu z Rzeszowa.

I rzeczywiście, łatwo nie było. W pierwszym starciu każdy mecz był niesamowicie zacięty i w każdym rozegrano maksymalne 19 partii.

Przyjemność wygrania meczu na wagę awansu przypadła Krystianowi Tanasiewiczowi, który pokonał 10:9 Dawida Cieślaka. Rzeszowianin prowadził 9:6, zrobiło się 9:9, po czym nasz bilardzista wygrał partię z kija i mógł przyjmować gratulacje.

– Na kilka minut cały mecz został przerwany, gospodarze gratulowali nam awansu. Było miło, a potem wróciliśmy do gry – mówi Bielec, który w duecie z Jakubem Dobrowolski także wygrał 10:9.

– Prowadziliśmy 7:3, ale jakoś wtedy mecz skończył Krystian i ta przerwa nas trochę rozkojarzyła. W ostatniej partii było trochę szachów. W końcu zagrałem niezła odstawną i udało się postawić kropkę nad i – mówi nasz rozmówca.

Niewiele brakowało, aby wygrał także Krzysztof Drąka. Niemal przez cały mecz prowadził z Pawłem Błachowskim. Przeciwnik w pewnym momencie wziął przerwę, po niej odrobił straty, po czym wygrał partie nr 19.

W drugim meczu obie strony grały już bez presji, na luzie. Punkt dla zespołu zdobyła w grze podwójnej para Bielec/Tanasiewicz. Nasz team w całym sezonie zdobył 28 punktów, został wicemistrzem rozgrywek.

Trzecie na mecie House of Pool nasi wyprzedzili trzema punktami, jednak ekipa ze stolicy pauzowała, więc nie było mowy o toczeniu korespondencyjnego pojedynku. Mistrzem została Akademia Bilardowa Rokietnica (k. Poznania).

Reslogistic Trójkąt jest trzecim zespołem z Podkarpacia, który będzie grał w ekstraklasie. W poprzednich latach w najwyższej klasie występowała Ósemka Rzeszów (w latach 1995-97 mistrz Polski) oraz Pino Dębica. Obu drużyn od lat nie ma na bilardowej mapie Polski.

WYNIKI:
Papa Gusto Opole - Reslogistic Trójkąt Rzeszów 1:2

odmiana 8-bil, Dawid Cieślak – Tanasiewicz 9:10, odmiana 10-bil, Paweł Błachowski – Krzysztof Drąka 9:10, 9-bil – gra podwójna, Łukasz Królikowski/Piotr Twerdyk – Bartosz Bielec/Jakub Dobrowolski 9:10;

Papa Gusto Opole - Reslogistic Trójkąt Rzeszów 2:1
8-bil, Błachowski – Dobrowolski 10:5, 10-bil Twerdyk – Drąka 10:6, 9-bil-gra podwójna, Cieślak/Królikowski – Bielec/Tanasiewicz 3:10.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Zakręcona Bila Sempire Poznań - PERI - Mak Marketing Tomaszów Mazowiecki 2:1 i 3:0,
147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa - TCF HUB Kraków 1:2 i 1:2,
Green Club Gdańsk - Akademia Bilardowa Rokietnica 2:1 i 1:2.