Piotr Szymański
San Marino - Polska 1:7
San Marino - Polska 1:7 East News
El. MŚ 2022. Takimi meczami jak z San Marino można więcej stracić, niż zyskać. No i reprezentacja Polski co prawda zdobyła kilka bramek, ale też jedną straciła. Już po raz drugi w historii z tym słabiutkim przeciwnikiem. Tylko jedną połówkę rozegrał Robert Lewandowski, ale zdążył dwa razy wpisać się na listę strzelców i dołożyć asystę. Natomiast po zmianie stron klasycznym hat-trickiem popisał się Adam Buksa. Teraz przed piłkarzami Paulo Sousy bardzo ważne spotkanie z Anglią.

San Marino - Polska 1:7 (5.09.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (5. minuta) - Robert Lewandowski wyskoczył zza linii obrony, stanął oko w oko z bramkarzem gości i precyzyjnym uderzeniem w drugie tempo otworzył wynik spotkania w Serravalle.
  • 0:2 (16. minuta) - Tymoteusz Puchacz dostał piłkę po lewej stronie boiska, popędził w pole karne, dograł tuż przed bramkę do Karola Świderskiego, a ten z łatwością zamknął akcję.
  • 0:3 (21. minuta) - Przeszywające podanie Jakuba Modera w pole karne rywali do Damiana Szymańskiego, ten wyłożył piłkę do Roberta Lewandowskiego, który przyjęciem na raty położył bramkarza i trafił do pustej bramki.
  • 0:4 (44. minuta) - Znakomite prostopadłe podanie w pole karne, Damian Szymański zostawił piłkę nabiegającemu Karolowi Linettemu, którym płaskim strzałem pokonał bramkarza.
  • 1:4 (48. minuta) - Kamil Piątkowski fatalnie zagrał piłkę pod nogi Nicoli Nanniego, który ruszył sam na sam z Łukaszem Skorupskim i precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę dla outsidera.
  • 1:5 (67. minuta) - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Michała Helika, ten zagrał na głowę Adama Buksy, który wysoko wyszedł w powietrze i zdobył bramkę.
  • 1:6 (92. minuta) - Kolejny gol głową i kolejny gol Adama Buksy. Nasz rezerwowy napastnik znowu bardzo wysoko zawisł w powietrzu i oddał celny strzał ze środka pola karnego.
  • 1:7 (94. minuta) - Hat-trick Adama Buksy! Z lewej strony idealnie, tuż przed bramkę dograł mu debiutujący w kadrze Nicola Zalewski.

Atrakcyjność meczu: 5/10
Piłkarz meczu: Robert Lewandowski

MŚ 2022 w GOL24

Więcej o MŚ 2022 - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Rozegraliśmy już sześć kolejek nowego sezonu PKO Ekstraklasy. To nie przeszkodziło klubom w pozyskiwaniu piłkarzy. 1 września jest ostatnim dniem okienka w polskiej lidze. Zobaczcie transfery LAST MINUTE, przeprowadzone dosłownie w (przed)ostatnich chwilach.

Dołączyli w środku rundy. Transfery LAST MINUTE w Ekstrakla...