Jacek Czaplewski
Kulesza grzmi po porażce z Czechami. Napisał czego oczekuje
Kulesza grzmi po porażce z Czechami. Napisał czego oczekuje Adam Jankowski
Eliminacje Euro 2024. Po bolesnej porażce od Czechów (1:3) reprezentacja Polski zajmuje ostatnie miejsce w grupie, oglądając plecy nawet Wysp Owczych. Natychmiast głos w sprawie zabrał Cezary Kulesza. Zaraz po ostatnim gwizdku prezes PZPN surowo zrecenzował występ Biało-Czerwonych i wyznał czego oczekuje od drużyny w kolejnym spotkaniu. A ten już w poniedziałek na PGE Narodowym z Albanią, która wczoraj pauzowała.

Cezary Kulesza oczekuje przebudzenia

Polacy byli tłem dla Czechów zwłaszcza w pierwszej połowie. W 3 minucie przegrywali już z nimi 0:2. Kibice są wściekli nie tylko ze względu na sam wynik, ale także samą grę. Ich zdaniem zabrakło pomysłu i zęba.

Najgorzej ocenieni zostali Jakub Kiwior, Jan Bednarek czy Krystian Bielik. Dostało się nawet debiutującemu Fernando Santosowi, który nie trafił składem, ani nie potrafił wstrząsnąć piłkarzami w przerwie spotkania.

- To nie tak powinno wyglądać. Czesi dziś lepsi, a my mieliśmy zbyt mało argumentów. Liczę na szybką reakcję już w poniedziałek - napisał na Twitterze prezes PZPN, Cezary Kulesza.

Wpis w krótkim casie doczekał się przeszło 1,5 tys. polubień i ponad 500 komentarzy. Opinię zostawił pod nim były prezes federacji. - Bez paniki. Beenhakker zaczął od 1 punktu w 2 domowych meczach, a potem był historyczny awans na Euro i niesamowite mecze z Portugalią - zauważył Michał Listkiewicz.

Spośród ostatnich prezesów PZPN opinię wyraził również Zbigniew Boniek. W serii wpisów wytknął Santosowi ustawienie Sebastiana Szymańskiego na skrzydle, ale podobnie jak Listkiewicz zauważył, że wpadki na początku kadencji zaliczył również dobrze wspominany nad Wisłą Leo Beenhakker: - Spokojnie, trzy pierwsze mecze Leo to 3-0 w Danii (towarzysko). Potem 1-3 z Finami w Bydgoszczy i 1-1 z Serbią w Warszawie. Czyli można…