Eliminacje Mistrzostw Europy U-19. Radosław Majecki bohaterem reprezentacji Polski. Spektakularne interwencje bramkarza dały Polakom remis

Kuba Zegarliński
Bramkarz Stali Mielec rozegrał kolejny kapitalny mecz w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski Bartosz Frydrych
Reprezentacja Polski do lat 19 w pierwszym meczu turnieju Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy zremisowała z Czechami 0:0. Bohaterem spotkania został Radosław Majecki, który w pierwszej połowie obronił rzut karny.

Bramkarz Stali Mielec rozegrał kolejny kapitalny mecz w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski. Jest to o tyle ważne, że ta drużyna za rok zagra na Mistrzostwach Świata U-20, organizowanych przez nasz kraj.

Najważniejszą interwencję Majecki zaliczył w 30.minucie, gdy nie dał się pokonać z 11.metrów i wygrał pojedynek z kapitanem reprezentacji Czech - Michalem Sadilkiem. Kilka minut wcześniej popisał się wspaniałą paradą po strzale Vaclava Drchala.

Stawką turnieju Elite Round, w którym udział biorą Polacy, jest awans do tegorocznych Mistrzostw Europy U-19.

Kolejne spotkanie w turnieju, Polacy rozegrają w sobotę 24 marca o 15:30 z Włochami. Trzecim rywalem biało-czerwonych będą Grecy – to spotkanie odbędzie się 27 marca o 16:30. Areną obu gier będzie stadion w Lignano Sabbiadoro we Włoszech.