EME Aero do 2025 roku zatrudni 1000 osób. Poszukiwani są głównie mechanicy lotniczy

Beata Terczyńska
Firma, która tworzy w Jasionce jedno z najnowocześniejszych centrów serwisowych dla silników lotniczych, podpisała porozumienie o współpracy z powiatem łańcuckim. W Zespole Szkół nr 2 w Łańcucie powstanie klasa technik mechanik lotniczy.

Przypomnijmy. EME Aero to wspólne przedsięwzięcie dwóch globalnych graczy z branży lotniczej: Lufthansy Technik i MTU Aero Engines. Wartość inwestycji w Jasionce obejmującej centrum o powierzchni 40 tys. m kw. to aż 150 milionów euro!

Ma to być jeden z najnowocześniejszych na świecie zakładów świadczących usługi serwisowania silników lotniczych najnowszej generacji. Firma do 2025 r. chce zatrudnić aż 1000 pracowników. Już pracę znalazło tu 130 osób.

- Stale poszukujemy pracowników, rekrutacja trwa - mówi Aleksandra Szafraniec, dyrektor personalny w EME Aero. - Najświeższe informacje zawsze można znaleźć na naszej stronie, w zakładce „kariera”. Potrzebujemy aktualnie m.in. inspektorów kontroli jakości, operatorów hamowni oraz mechaników silników lotniczych, których docelowo chcemy przyjąć ponad 500.

EME Aero do 2025 roku zatrudni 1000 osób. Poszukiwani są głó...

W Jasionce na terenie firmy logistycznej Panattoni powstało Centrum Szkoleniowe EME Aero.

- Dzierżawimy olbrzymią halę, którą przystosowaliśmy do naszych potrzeb. Można powiedzieć, że jest to takie EME Aero w miniaturze: przestrzeń, w której stoją już silniki i nasi pracownicy zdobywają szlify praktyczne oraz centrum nauki teoretycznej z pracowniami komputerowymi, gdzie przechodzą różnego typu szkolenia, np. technicznego języka angielskiego, przepisów prawa lotniczego. To centrum pozwala nam przygotowywać pracowników do otwarcia firmy - tłumaczy dyrektor Szafraniec.

EME Aero planuje rozpoczęcie działalności na początku 2020 r. Budowa idzie zgodnie z planem. Firma rozpoczęła współpracę z powiatem łańcuckim. W Zespole Szkół nr 2 od września utworzony zostanie kierunek technik mechanik lotniczy. Młodzież może liczyć na staże i praktyki, a w przyszłości na zatrudnienie w EME.

- Dobrze wykwalifikowana kadra to podstawa każdego sprawnie działającego przedsiębiorstwa - podkreśla Derrick Siebert, dyrektor zarządzający ds. biznesu EME Aero.

- Zastanawialiśmy się co zrobić, aby w przyszłości, w obliczu planu zamówień na usługi naszej firmy oraz w mając na uwadze nowe, duże inwestycje na Podkarpaciu, przynajmniej próbować zagwarantować sobie pracowników. Doszliśmy do wniosku, że musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Już na poziomie szkół podstawowych chcemy pokazać możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku technik mechanik lotniczy, aby zmienić postrzeganie szkolnictwa zawodowego w Polsce. Dobrze obrazuje to niemiecki rynek kształcenia dualnego, gdzie za edukację zawodową odpowiadają jednocześnie państwo i przedsiębiorcy - dodaje.

Porozumienie z powiatem łańcuckim to element strategii firmy „Stwórz z nami swoją przyszłość”.

- Podkarpacie słynie z długoletnich tradycji lotniczych. Cieszy mnie, że EME Aero również będzie mieć swój wkład w rozwój tego sektora, nie tylko przez dołączenie do grona przedsiębiorców Doliny Lotniczej, ale również poprzez realny wpływ na edukację

- mówi dr Uwe Zachau, dyr. zarządzający ds. operacyjnych EME Aero.

Adam Krzysztoń, starosta łańcucki podpisał też porozumienie z prof. Tadeuszem Markowskim, rektorem Politechniki Rzeszowskiej.

- Lotnictwo to jeden z naszych sztandarowych kierunków. Kształcimy pilotów, mechaników, konstruktorów - mówi rektor. - Potrzeba nam absolwentów techników. W przedmiotach zawodowych lepiej dają sobie radę, niż absolwenci liceów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Ile wydajemy na aktywność fizyczną?

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
mowiejakjest

haha. Płacą Wam tyle ile chcecie. Jak kandydat przychodzi na rozmowę i dosłownie wstydzi się powiedzieć ile chce zarabiać, bąknie nieśmiało pod nosem 3 brutto i liczy, że dadzą mu więcej, bo jest taki skromny, to niech się potem nie dziwi, że dostał 3. To jest żart, ale ze strony mentalności regionu, a nie tendencji wyzysku ze strony pracodawców.

o
olo
W dniu 05.02.2019 o 08:59, Dolina wyzysku napisał:

Firma kasę będzie robić i to MEGA ale szeregowy pracownik jak zwykle ZAROBI GROSZE!!!WSTYD!Mam nadzieję że nastanie dzień i wszystkie Firemki lotnicze zostaną pogonione.Dlaczego tzw.Dolina Lotnicza się rozwija?Bo jest tutaj TANIA SIŁA ROBOCZA!!!!!!WSTYD ŻEBY PŁACIĆ LUDZIOM OCHŁAPY!

 

Przecież nikt nikogo nie zmusza do pracy :) Podpisując umowę potwierdzasz, że przedstawione warunki ci odpowiadają :) W czym więc problem? :)

D
Dolina wyzysku
Firma kasę będzie robić i to MEGA ale szeregowy pracownik jak zwykle ZAROBI GROSZE!!!WSTYD!Mam nadzieję że nastanie dzień i wszystkie Firemki lotnicze zostaną pogonione.Dlaczego tzw.Dolina Lotnicza się rozwija?Bo jest tutaj TANIA SIŁA ROBOCZA!!!!!!WSTYD ŻEBY PŁACIĆ LUDZIOM OCHŁAPY!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie