Emocje nie tylko na boisku w Krośnie

Sebastian Czech
Maciej Biliński (z prawej, walczący z Ukonu Mba Chukwuemeką) najczęściej zagrażał bramce Stali Rzeszów. Fot. Tomasz Jefimow
Mimo bezbramkowego remisu mecz był emocjonujący, zaś wynik do ostatnich sekund sprawą otwartą. Nie brakowało też sytuacji podbramkowych.
Karpaty Krosno - Stal Rzeszów 0-0Mimo bezbramkowego remisu mecz byl emocjonujący, zaś wynik do ostatnich sekund sprawą otwartą. Nie brakowalo tez sytuacji podbramkowych.

Zadyma na stadionie w Krośnie

W 7. minucie Mateusz Kocur "zawinął" Radosławem Macnarem i strzelił z 12 metrów. Znakomicie spisał się Marcin Korbecki, odbijając piłkę. Kilka minut później Wojciech Reiman znakomicie zagrał do Ireneusza Grybosia, którego w polu karnym zablokował Łukasz Zych.

Karpaty powinny prowadzić od 22. minuty; Bartłomiej Bogacz uderzył z 10 metrów, Grzegorz Nalepa zdołał obronić, ale do odbitej piłki dopadł Maciej Biliński. Wydawało się, że już nic nie uchroni Stal od straty gola, jednak Nalepa w sobie wiadomy tylko sposób ponownie zdołał obronić. Pod koniec pierwszej połowy Kocur przejął piłkę podawaną przez Zycha do Marcina Włodarskiego i znalazł się w dogodnej sytuacji. Korbecki sparował futbolówkę na róg.

BOHATER MECZU

GRZEGORZ NALEPA (bramkarz Stali Rzeszów)
PRZECIWNIK POSTAWIŁ DUŻE WYMAGANIA. Krośnianie pauzowali w ostatni weekend, my graliśmy ciężki mecz, więc być może mieli więcej świeżości. Był to typowy mecz walki na trzecioligowym poziomie.

Po przerwie rzeszowskiego bramkarza najczęściej niepokoił Biliński. Sam często strzelał oraz wrzucał piłki na pole karne. Strzały krośnian albo mijały bramkę albo skutecznie interweniował Nalepa.

Podczas meczu doszło incydentów z udziałem szalikowców Stali. Po przyjeździe pod stadion chcieli sforsować bramy i interweniowała ochrona, używając gazu łzawiącego. Następnie kibice rzucali kamieniami w ochroniarzy. Ostatecznie kibice nie zostali wpuszczeni na obiekt i przez całą drugą połowę stali przed stadionem, blokując ulicę Legionów.

KARPATY KROSNO - STAL RZESZÓW 0-0

KARPATY: Korbecki 5 - Gąsiorek 5, Gonet 6, Zych 5, Włodarski 4 - Buczek 5, Fydrych 5 (72. Śliwiński), Przybyła 5 (87. P. Ruszała), Macnar 5 (70. Zima) - Biliński 7 (90. Ziobro), Bogacz 4.
STAL: Nalepa 6 - Solecki 5, Chukwuemeka 5, Duda 4 (46. Udoudo 4), Sikorski 5 - Kocur 5 (65. Kosiba), Reiman 5, Kloc 5, Szwed 5 - Jedryas 4 (46. Łętocha 4, 85. Bereś), Gryboś 5.
SĘDZIOWALI Gerard Żurawski - 3 oraz Paweł Mokrzycki i Grzegorz Babula (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Włodarski, Biliński - Sikorski, Ukonu. WIDZÓW 1500.