JUNIORKI

GIMBAL TARNAWA - MLKS RZESZÓW 56:53 (14:17, 9:8, 15:19, 18:9)
GIMBALL: Marcinik 8, I. Furdak 23, Cichońska 10, K. Furdak 10, Flaga 2, Pałasz 2, Pluskwa 1
MLKS: Buszta 12, Szczęsna 21, Uchman 2, Szelewa 6, Topolska 6, Rzeszutek 6.

Po wygraniu pierwszej kwarty, rzeszowianki utrzymywały prowadzenie bardzo długo. Po 30. min wygrywały 44:38. Ambitny Gimball nie rezygnował, w czwartej odsłonie dogonił MLKS i w ostatnich minutach dopiął swego - O porażce zadecydowały niecelne wolne w końcówce meczu. Buszta w decydujących chwilach rzucała cztery osobiste, ale trafiła raz - powiedział Krzysztof Herbaciński, trener rzeszowianek. - Do tego graliśmy bez Łukasz, Ludwiniak i Pałys. Miałem cztery wysokie, ale tylko jedna rozgrywającą i brak obwodowych był widoczny.
1. MLKS 5 9 445:250
2. Gimball 5 8 379:308
3. Stal 3 5 267:150
4. UKS 14 5 5 138:521

KADETKI

GIMBALL TARNAWA - MOS LUBACZÓW 106:25 (32:6, 26:8, 20:4, 28:7)
GIMBALL: K. Furdak 37, Jakubowska 2, Dziubak 2, Szlaga 8, Pluskwa 9 oraz M. Furdak 10, Smorul 6, Kuzio 16, Pałasz 10, Stach 6.
MOS: Tworko 4, Szajdecka 2, dzierga 4, cempura 8, dworak 6 oraz Felkel 0, Szczepanowicz 1, Golasz 0.
- Byłem zdziwiony przebiegiem meczu, bo brakowało mi trzech podstawowych zawodniczek, a MOS ostatnio rozegrał kilka ciekawych spotkań. Dlatego liczyłem na wyrównany mecz, a tymczasem już po pierwszej kwarcie było wszystko jasne - powiedział Maciej Bar, trener Gimballu.

STAL I STALOWA - MLKS RZESZÓW 101:39 (22:5, 26:16, 24:7, 29:11)
STAL: Kaczmarska 23, Czopor 11, Wydra 12, Niemiec 3, Gołabek 22, Parus 24, Hryń 2, Botwina 4.
MLKS: Baran 6, Bober 3, Hogendorf 11, Górecka 3, Szafran 2, Starzak 3, Rodzeń 1, Czech 10.

STAL II STALOWA WOLA - MLKS RZESZÓW 49:68 (10:24, 8:18, 14:13, 17:13)
STAL: Szostak 16, Liśkiewicz 5, Pac 15, Częczek 7, A. Karlik 1, Czerwonka 3,
MLKS: Baran 0, Konkol 6, Bober 2, Hogendorf 20, Gac 13, Górecka 5, Szafran 2, Rodzeń 4, Ludwin 8, Czech 8.

- Po 20 minutach wygrywaliśmy wyraźnie, 42:18, dlatego po dużej przerwie na parkiet wysyłałem wyłącznie młodziczki - mówi Krzysztof Herbaciński, szkoleniowiec rzeszowianek. - Stąd może mniejsze zwycięstwo, ale wynik zagrożony nie był.

Mecz: UKS SP 14 PRZEMYŚL - UMOS KROSNO został przełożony. Pauzowała Stal II Stalowa Wola.

MŁODZICZKI

GIMBALL TARNAWA - MLKS RZESZÓW 57:60 (15:18, 22:11, 13:25, 7:6)
GIMBALL: M. Furdak 23, Smorul 8, Górska 1, Pałasz 1, Jakubowska 4, Wróbel 4, Kuzio 14, Stach 2.
MLKS: Baran 16, Konkol 8, Gac 17, Kuras 7, Starzak 10, Ludwin 2.
W 25. min Gimball prowadził 49:30. Wydawało sie, że jest po meczu, ale kolejne pięć minut to popis rzeszowianek, które w te fragment wygrały 22:0. W decydującej kwarcie padło już niewiele koszy, ale MLKS potrafił utrzymać przewagę.
- Świetne zawody rozegrały Bober i Kuras, które w trzeciej kwarcie chwilami nie pozwalały rywalkom przekroczyć połowy. W końcówce czwartej nie zawiodła Gac - powiedział Krzysztof Herbaciński, trener MLKS-u. - W drugiej rundzie nie przegraliśmy meczu i tylko szkoda pierwszej. Gdyby nie kontuzja Bober, zdobylibyśmy wtedy więcej punktów i miejsce w tabeli byłoby lepsze. Tak czy owak zespół jest perspektywiczny i w kolejnym sezonie na pewno udowodni swą wartość.

Zaległy
SOKÓŁ ŁAŃCUT - SIARKA TARNOBRZEG 79:76 (14:12, 15:15, 16:18, 23:23 - 11:8)
SOKÓŁ: Masłyk 3, Kątnik 6, Benedyk 0, Czerwonka 0, Gałecki 20, Gorzkiewicz 19, Prukop 13, Florek 18, Puchała 0.
SIARKA: Dul 0, Bąk 0, Chodoła 4, Woźniak 13, Niedzielski 16, Cetnar 25, Kułaga 16, Nowak 0, Snopkiewicz 2, Górczyński 0, Krakowiak 0.
W regulaminowym czasie żadnej z ekip nie udawało się wyraźniej odskoczyć od rywala, ale to Sokół powinien załatwić rzecz bez dogrywki. W 39. min prowadził 68:61, a u tarnobrzeżan brakowało aż pięciu zawodników, którzy "spadli" za faule. Siarka zaczęła wtedy faulować i był to strzał w dziesiątke; miejscowi na osiem prób z linii rzutów wolnych spudłowali siedem razy. Goście, dzieki trafieniom Niedzielskiego i Cetnara doprowadzili do remisu i 10 sekund przed syreną mieli piłkę. Popełnili jednak błąd połowy i potrzebny był overtime. W nim łańcucianie wygrali już dość pewnie, a bohaterem tej odsłony okazał się Jakub Florek, który zdobył dla Sokoła 9 punktów. tor