Energa Basket Liga. Kolejna wygrana Miasta Szkła Krosno - tym razem podopieczni Mariusza Niedbalskiego pokonali Polpharmę Starogard Gdański

Sebastian Czech
Jabarie Hinds (na zdj. z piłką) tym razem zdobył 32 punkty
Jabarie Hinds (na zdj. z piłką) tym razem zdobył 32 punkty Tomasz Jefimow
Super tydzień Miasta Szkła Krosno. Najpierw wygrana z GTK Gliwice, później powołanie Adriana Boguckiego do szerokiej kadry na mecze eliminacji MŚ z Chorwacją i Holandią, a na deser sukces w potyczce z Polpharmą Starogard Gdański. I oby tak dalej. I oby tak dalej

Kontynuacja zwycięstw jest jak najbardziej realna, wszak forma niektórych ustabilizowała się na odpowiednio wysokim poziomie (Maciej Bojanowski, Jordan Loveridge), zaś innym zdecydowanie zwyżkuje (Filip Put). A niezawodnym pozostaje Jabarie Hinds, którego postawa po prostu zachwyca. Rozgrywacz Miasta Szkła odnajduje się w każdej sytuacji,

nawet tej najbardziej ekstremalnej, potrafi przyspieszyć wynik, trafiając jak na zawołanie za 3 oraz podać w taki sposób, że pozostaje tylko wsadzić piłkę do kosza.

– Faktycznie mamy lidera z prawdziwego zdarzenia, którego postawę należy rozpatrywać nie tylko w kontekście ilości zdobywanych punktów, ale też pod kątem konstruowania ofensywy. Jego wkład w mecze to nie tylko osiągnięcia indywidualne, lecz również praca na rzecz całego zespołu, wiele cennych asyst, otwierających drogę do kosza

– powiedział Mariusz Niedbalski, trener Miasta Szkła Krosno.

Cieszy ponadto postawa Filipa Puta, Jordana Loveridga, czy Petera Alexisa, rozkręcającego się w ostatniej kwarcie, czyli w czasie najważniejszym dla losów spotkania. Pozostali także stanowili wsparcie, dzięki czemu gospodarze skutecznie gonili wynik, bo pamiętać należy, że Polpharma prowadziła przez prawie 26. minut. Ostatnia kwarta jednak zdecydowanie należała do Miasta Szkła. I to zarówno w defensywie, jak i ofensywie. W ostatnich minutach udało się powstrzymać najlepszych snajperów przyjezdnych, Justina Bibbinsa i Tre Busseya. Nie trafiali z taką częstotliwością, co w minutach poprzednich, a krośnianie potrafili to znakomicie spożytkować.

Krośnianie wygrali po raz drugi z rzędu. We własnej hali pokonali Polpharmę Starogard Gdański 100:92 (21:26, 25:18, 23:27, 31:21)

Energa Basket Liga. Koszykarze Miasta Szkła Krosno wygrali u...

Miasto Szkła Krosno - Polpharma Starogard Gdański 100:92

Kwarty: 21:26, 25:18, 23:27, 31:21

Miasto Szkła: Hinds 32 (6x3), Krefft 6 (1x3), Loveridge 17 (5x3), Bojanowski 11 (1x3), Alexis 9 oraz Bogucki 0, Put 20 (1x3), Oczkowicz 0, Newton 5. Trener Mariusz Niedbalski.

Polpharma: Bibbins 23 (4x3), Gołębiowski 6, Bussey 21 (4x3), Młynarski 10 (1x3), Kemp 16 oraz Hicks 0, Struski 3 (1x3), Dzierżak 7, Brenk 2, Prahl 4. Trener Artur Gronek.