Energa Basket Liga. Miasto Szkła Krosno źle zaczęło nowy rok, bo od porażki z MKS Dąbrowa Górnicza

Miłosz Bieniaszewski
Krośnieńscy koszykarze przegrali piąty mecz z rzędu i ich pozycja w tabeli nie jest zbyt ciekawa. Tomasz Jefimow
Koszykarze Miasta Szkła Krosno w swoim pierwszym tegorocznym meczu doznali na własnym parkiecie porażki z MKS Dąbrowa Górnicza.

Poprzedni rok koszykarze Miasta Szkła Krosno kończyli trzema meczami wyjazdowymi, które w komplecie przegrali. Łącznie więc drużyna Mariusza Niedbalskiego miała na koncie cztery porażki z rzędu.

Przed starciem z MKS Dąbrowa Górnicza można jednak było być małym optymistą, bo ostatni mecz, z AZS Koszalin, krośnianie przegrali nieznacznie, a byli blisko pierwszej wyjazdowej wygranej.

Jasnym jednak było, że MKS wysoko zawiesi poprzeczkę, choć w plasuje się w środku ligowej tabeli. To dalej jednak znacznie wyżej, niż Miasto Szkła Krosno, które okupuje ostatnią pozycję.

Koszykarze Miasta Szkła Krosno w swoim pierwszym tegorocznym meczu Tauron Basket Ligi doznali na własnym parkiecie porażki z MKS Dąbrowa Górnicza 86:97 (20:27, 19:22, 21:29, 26:19) ---> RELACJA Z MECZUTrenerzy Mariusz Niedbalski i Paweł Krefft powiedzieli po meczu:

Tauron Basket Liga. Koszykarze Miasta Szkła Krosno przegrali...

I na parkiecie tę różnicę było widać. Jedynie na samym początku kibice gospodarzy mogli być nastawieni optymistycznie, bo ich pupile prowadzili 9:4. Nim się jednak obejrzeli zrobiło się 9:13 i od tego momentu już cały czas to goście byli na plusie.

Na długo przerwę drużyna z Zagłębia schodziła z zapasem 10 oczek, co nie pozwalało jej jednak w pełni się rozluźnić. Z resztą przyjezdni nawet o tym nie myśleli, bo III kwartę zaczęli od wyniku 8:0, a ich przewaga znacznie urosła.

Przed ostatnią kwartą MKS prowadził różnicą 18 punktów i był na najlepszej drodze do ósmej wygranej w sezonie.

Miasto Szkła Krosno jeszcze się spięło i zaczęło nieco niwelować straty, ale jedyne na co MKS Dąbrowa Górnicza pozwolił, to zbliżyć się na 9 oczek (84:93). Do końca meczu pozostawała już jednak zaledwie minuta z małym okładem, a na dodatek goście odpowiedzieli udanymi akcjami Mathieu Wojciechowskiego i Bena Richardsona.

Miasto Szkła Krosno – MKS Dąbrowa Górnicza 86:97

Kwarty: 20:27, 19:22, 21:29, 26:19.

Miasto Szkła: Bogucki 0, Bojanowski 26 (3x3, 12 zb.), Hinds 6 (5 as.), Loveridge 11 (3x3, 4 zb., 4 as.), Newton 4 oraz Put 14 (4 zb., 4 as.), Krefft 13 (3x3), Grochowski 10 (1x3), Oczkowicz 2. Trener Mariusz Niedbalski.

MKS: Kobel 5 (1x3, 4 zb., 8 as.), Łukasiak 10, Wojciechowski 27 (4x3, 5 zb.), Melvin 15 (1x3, 5 zb.), Richardson 15 (1x3) oraz Zębski 8 (1x3, 6 zb.), Wołoszyn 14 (2x3, 4 zb.), Gabiński 3. Trener Jacek Winnicki.