Energa Basket Liga. Rawlplug Sokół Łańcut wygrał drugi mecz wyjazdowy w sezonie! Anwil Włocławek pokonany!

Sokół dopiero po raz drugi cieszył się z wygranej na wyjeździe
Sokół dopiero po raz drugi cieszył się z wygranej na wyjeździe Michał Czajka
Rawlplug Sokół Łańcut pokazał się z bardzo dobrej strony w wyjazdowym pojedynku z Anwilem Włocławek choć w ostatniej kwarcie było bardzo nerwowo.

W I kwarcie obraz gry nie wyglądał z obu stron najlepiej, bo sporo było nieskuteczności. To jednak też sprawiało, że wynik właściwie przez cały czas był na styku, a końcówka nawet obiecująco wyglądała w wykonaniu łańcucian, bo najpierw po trafieniu Adama Kempa wyszli na minimalne prowadzenie (16:14), a po chwili dał o sobie znać jeszcze Corey Sanders i sokoły były z przodu 4 punkty. W ostatnich sekundach jednak miejscowi odrobili dwa punkty po celnych rzutach wolnych Josha Bostica. Na początku kolejnej kwarty gospodarzy ponownie mieli spory kłopot z wykończeniem akcji, ale Sokół był niewiele lepszy. Mimo wszystko zawodnikom trenera Marka Łukomskiego wciąż udawało się być o krok przed Anwilem. Gdy jednak Spencer trafił dwa rzuty wolne, a Sobin nie zrobiło się już sześć punktów przewagi. Goście łapali coraz lepszy rytm - Delano Spencer tym razem popisał się skuteczną "trójką" i na niespełna pięć minut przed przerwą zrobiło się już 34:24 dla Sokoła. Im bliżej było do przerwy, tym większe kłopoty (ponownie) zaczynały mieć obie drużyny ze skutecznością. Trener sokołów zareagował zdecydowanie prosząc o przerwę i za chwilę rzeczywiście jego zespół ponownie zapunktował za sprawą udanych rzutów wolnych Spencera. Sama końcówka też była udana dla gości, bo tym razem pokazali dobrą skuteczność przy rzutach z dystansu - za trzy trafiali Mateusz Szczypiński (dwukrotnie) i James Eads. Ostatecznie Sokół wygrał tą partię 28:15 i do przerwy miał już 15 punktów przewagi.

Po przerwie obie drużyny pokazały skuteczniejszy basket, ale gospodarze nie byli w stanie zmniejszyć strat, a można wręcz powiedzieć, że dobra końcówka pierwszej połowy dodała sokołom pewności siebie i zespół z Podkarpacia wręcz powiększał przewagę - w połowie III kwarty było to już 21 punktów. W kolejnych minutach sytuacja nie ulegała zmianie i wydawało się, że drużyna z Łańcuta zaczyna mieć już to spotkanie pod kontrolą - Anwil popełniał dużo błędów, a Sokół cały czas potrafił to wykorzystywać. 22 punkty przewagi przed decydującą kwartą wydawało się solidnym zapasem. Początek finałowej odsłony nie był jednak dobry w wykonaniu Sokoła, bo zespół z Łańcuta w pierwszych trzech minutach zdobył tylko... 2 punkty. Mimo to Anwil wciąż pozostawał 16 punktów z tyłu. W kolejnych minutach sokoły wciąż nie mogły się odblokować i gdy do końca pozostawało już niespełna pięć minut miejscowi zobaczyli światełko w tunelu, bo zbliżyli się już na 7 punktów (69:76). Wreszcie (cztery minuty przed końcem) za trzy trafił Spencer i Sokół ponownie miał 10 punktów przewagi. To był kluczowy moment w ostatniej kwarcie, bo potem Sokół już wrócił na właściwe tory i nie dał sobie wydrzeć wygranej.

Anwil Włocławek - Rawlplug Sokół Łańcut 78:89

Kwarty: 18:20, 15:28, 19:26, 26:15.

Anwil: Greene 19 (5x3), Moore 9, Bostic 4, Słupiński 3, Petrasek 17 (3x3) oraz Williams 0, Sobin 8, Bojanowski 1, Michał Nowakowski 17. Trener Przemysław Frasunkiewicz.

Sokół: Spencer 13 (3x3), Thornton 8, Bręk 7 (1x3), Sanders 16 (1x3), Kemp 11 oraz Struski 9 (3x3), Wrona 0, Eads 16 (2x3), Nowakowski 0, Szczypiński 9 (3x3). Trener Marek Łukomski.