Eurobud JKS Jarosław rozpoczyna decydującą fazę sezonu. Na początek dwumecz w Lublinie

Sylwia Matuszczyk wraz z koleżankami rozpoczyna decydujące granie w sezonie 2022/23. Mat. prasowe Superligi
Szczypiornistki Eurobudu JKS Jarosław po krótkiej przerwie wracają do grania. Na początek rywalizacji w decydującej fazie sezonu, czeka je dwumecz pucharowo ligowy w Lublinie.

Rywalizacja w Pucharze Polski osiągnęła już fazę ćwierćfinałową. Jarosławianki trafiły na bardzo trudnego rywala, bo na FunFloor Lublin i właśnie od tego meczu w najbliższy piątek granie w decydującej fazie sezonu rozpoczną czarno-niebieskie.

- Po krótkiej przerwie kadrowej wracamy do grania. Czekają nas dwa spotkania z Lublinem na trudnym wyjazdowym terenie. Złapałyśmy trochę oddechu po ostatnim maratonie meczowym. W obydwu tych spotkaniach trzeba popełnić możliwie jak najmniej błędów, żeby nie dać przeciwnikowi zdobywać łatwych bramek z kontrataku. Musimy też wykorzystywać sytuacje, które sobie stwarzamy. Zrobimy wszystko, aby dobrze rozpocząć granie w grupie mistrzowskiej i przejść do kolejnej rundy pucharu

- mówi Katarzyna Kozimut.
W niedzielę zaś ekipa z miasta nad Sanem zagra pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej, również z lubelską ekipą. W fazie zasadniczej dwa razy lepszy był FunFloor, choć w drugiej rundzie lublinianki potrzebowały do zwycięstwa rzutów karnych. W Lublinie było 30:26, a w Jarosławiu w regulaminowym czasie padł remis po 27, a w karnych FunFloor wygrał 4:2. Od ostatniego meczu z lubliniankami minęło sporo czasu i w tym czasie nasza ekipa złapała wiatr w żagle, wygrywając siedem meczy z rzędu

- Miałyśmy trochę przerwy, żeby odpocząć przed startem drugiej, decydującej fazy rozgrywek. Przed nami dwa ciężkie mecze, w których najpierw musimy skupić się na swojej grze i wykorzystać skutecznie nasze własne atuty. To klucz do zwycięstwa

- dodała Polina Kukharchyk.

Kibice w Jarosławiu liczą, że dobra passa będzie kontynuowana i z Lublina piłkarki przywiozą awans do półfinału Pucharu Polski i trzy punkty w ligowych rozgrywkach.

Początek ligowego spotkania w niedzielę o 17, transmisja na platformie emocje.tv, zaś pucharowe spotkanie rozpocznie się w piątek o 18.