Europejska Liga Mistrzyń. Bez kalkulacji. KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrywa ostatni mecz grupowy i melduje się w ćwierćfinale!

Tomasz Strzębała
Marcin Radzimowski
Nasz zespół nie kalkulował, pojechał na mecz do Francji w najmocniejszym zestawieniu. Wygrał i w kapitalnym stylu, bez porażki w fazie grupowej awansował do ćwierćfinału.

Tarnobrzeski team potrzebował tylko jednego seta, by przypieczętować awans z pierwszego miejsca. Do tej pory KTS pokonał hiszpański Tecnigen Linares; dwukrotnie, oraz u siebie Etival Clairefontaine ASRTT.

- To ma kolosalne znaczenie przy losowaniu pucharowej drabinki - podkreślał przed spotkaniem Zbigniew Nęcek, trener naszej drużyny.

Sprawa została załatwiona już w pierwszym pojedynku. Xiaoxin Yang nie miała problemów z ograniem Jeni Shao, choć trzeba przyznać, że Chinka z portugalskim paszportem trochę się stawiała.

Pod dwóch przegranych partiach, wykorzystała rozluźnienie zawodniczki KTS-u i zdołała wyszarpać trzeciego seta, a w czwartym niemalże do samego końca trzymała naszą reprezentantkę na dużym ciśnieniu. Od stanu 8:8 zawodniczka z Tarnobrzega poprawiła jednak serwis, zagrała aktywniej i przechyliła wygraną na swoją korzyść. Starcie Ying Han z Marie Migot było początkowo wyrównane. Lepiej zaczęła pingpongistka KTS-u, ale potem w jej poczynania wkradła się nerwowość, co pozwoliło rywalce przejąć inicjatywę.

W trzecim secie podopieczna trenera Nęcka od samego początku miała już jednak kontrolę nad stołem. Po 6 piłkach setowych ostatecznie zakończyła partię do 7,a kolejną do 6. Pojedynek numer trzy między Camelią Iacob a Elizabetą Samarą był tylko potwierdzeniem dominacji drużyny z Tarnobrzega. W pierwszej odsłonie Samara niemalże zdemolowała swoją rywalkę, która powalczyła wprawdzie w drugim secie. W ostatniej części meczu nasza zawodniczka trzymała rękę na pulsie, mimo, że pozwoliła reprezentantce gospodyń trochę podgonić rezultat.

- Około 10 grudnia poznamy kolejnego rywala w Lidze Mistrzyń. Szykuje się nam kolizja terminów, bowiem ETTU wyznaczyła termin meczów ćwierćfinałowych na 17-22 stycznia, a w tym czasie ITTF zaplanowała turniej WTT Contender w Katarze. Jestem w kontakcie z Europejską Unią i zobaczymy jakie zapadną decyzje - podsumowuje szkoleniowiec KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

ASRTT Etival Tennis de Table – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3

• 0:1 Jeni Shao – Xiaoxin Yang 1:3 (5:11, 9:11, 11:9,10:12)
  • 0:2 Marie Migot – Ying Han 1:3 (5:11, 11:9, 7:11, 6:11)
  • 0:3 Camelia Iacob – Elizabeta Samara 0:3 (3:11, 9:11,10:12)