reklama

Europejski Stadion Kultury 2019. Gwiazdy, program, atrakcje

kum/betaZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (33 zdjęcia)
W Rzeszowie trwa konferencja prasowa przed Europejskim Stadion Kultury 2019. Organizatorzy zdradzili, jakie gwiazdy wystąpią podczas Koncertu Głównego.

Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury to największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych festiwali w Polsce, który co roku zapewnia uczestnikom intensywną dawkę doznań artystycznych. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz dziewiąty, a przez 3 dni trwania festiwalu (od 21 do 23 czerwca) uczestnicy będą mogli wziąć udział w blisko 40 wydarzeniach z różnych dziedzin sztuki.

Prowadzącą tegoroczny koncert główny będzie Bovska, gwiazdą koncertu otwarcia Tulia. W kolektywach wystąpią:

 • Vali Boghean i O.S.T.R.
 • The Dumplings i Luna
 • Natalia Kukulska i SHUMA
 • Grzegorz Hyży i NaviBand

Aktualizacja

Głównym punktem Festiwalu jest Koncert Główny na Stadionie Miejskim, podczas którego na scenie pojawiają się największe polskie i zagraniczne gwiazdy.

W tym roku koncert otworzy występ zjawiskowego zespołu Tulia, wykonującego nowoczesną muzykę folkową. Tulia to cztery młode dziewczyny, śpiewające białymi głosami, występujące w spektakularnych strojach, które inspirowane są strojami ludowymi.

To co sprawia, że Koncert Główny ESK jest tak niezwykły to występy muzycznych kolektywów. Polskie i zagraniczne zespoły spotykają się na scenie w Rzeszowie, aby wykonać unikalne aranżacje swoich utworów. Koncert poprowadzi znana wokalistka - Bovska.

Europejski Stadion Kultury 2018 w Rzeszowie. Wspaniałe widow...

Europejski Stadion Kultury 2019. Projekty interdyscyplinarne

Jedną z idei festiwalu jest synteza różnorodnych gatunków sztuki. Podczas Europejskiego Stadionu Kultury zaprezentowane zostaną projekty nietypowe, wielowymiarowe łączące w sobie różne elementy: muzykę, taniec, teatr czy sztuki wizualne na najwyższym poziomie artystycznym.

Jednym z takich przedsięwzięć jest Hotel Meduza - performance/instalacja artystyczna (dla widzów od 18 roku życia), łączącą sztukę wizualną z widowiskiem teatralnym. Projekt ma charakter site-specific i stworzony został z myślą o funkcjonowaniu w specjalnie wykreowanej do tego celu przestrzeni w pomieszczeniach piwnicznych rzeszowskiego Teatru Maska, gdzie zostanie
stworzona instalacja przestrzenna wyobrażająca hotel usytuowany na dnie oceanu. Instalacja przestrzenna będzie stanowiła ważny element dla wydarzania się performansu. Na wizualizacje składać się będzie nie tylko scenografia ale też kostium i kapelusz inspirowany formą meduzy. Autorsko zaprojektowany i wykonany kostium przez Ewelinę Czaplicką- Ruduchę, będzie stanowił odrębne w formie dzieło sztuki. Ogromną rolę w tworzeniu tej tajemniczej, podwodnej rzeczywistości, będzie miała muzyka, skomponowana i wykonywana na żywo przez Kristiana Tangvika.

Performance w języku angielskim będzie zagrany trzykrotnie, każdej nocy, podczas trwania Festiwalu.
Ciekawą propozycją jest też Instalacja ruchowa “UWAGA!” – spektakl taneczny Teatru O.de.la z muzyką na żywo. “UWAGA" to projekcja zbliżona do ekspresji naturalnej. Polega na spontanicznym, nieintencjonalnym uzewnętrznieniu i wyrażaniu treści psychicznych w formach ruchowych. W performansie ciało tancerza to nośnik barwy i jej wpływu na motorykę, emocje, zachowanie; muzyka - pomaga doznawać barwy, czasem potęguje, a czasem zniekształca ich działanie; choreografia - wyznacza diagram, kontury wrażenia barwnego – ruchowego scenografia rysuje przestrzeń eksperymentu, a wizualizacje docierają do oka obserwatora.

Tajemnicę życia i piękno przyrody odkryje przed nami artysta Paweł Chlebek, który wykona instalację land art’ową (w pobliżu Klubu Festiwalowego na Bulwarach) w formie performance. Instalacja będzie nawiązywać do koncepcji artystycznej Grupy Twórczej ArtLander. Paweł Chlebek jest autorem pomnika Stanisława Nitki na rzeszowskich bulwarach oraz artystą międzynarodowych festiwalów Land Art.

Po raz kolejny uczestnicy festiwalu będą mogli wyruszyć w dźwiękową podróż dzięki projektowi “Ucho - dźwiękowy wehikuł” - projekt zainicjowany podczas ESK 2018 zyskał tak duże zainteresowanie i sympatię odbiorców, że teraz powraca w nowej odsłonie. Ucho to projekt, który bazuje na dźwiękowych nagraniach binauralnych i nawiązuje do polskich i ukraińskich symboli kultury codziennej.

W ramach tegorocznej edycji powstanie słuchowisko kryminalne „Pitawal” (kryminał, dla odbiorców powyżej 16 r.ż) autorstwa Michała Chołki z Teatru im. Wandy Siemaszkowej przy oraz polsko-ukraińskie, melodyjne słuchowisko "Jaworowi ludzie" zainicjowane i wykonywane przez wokalistkę Darię Kosiek przy wsparciu Weroniki Pankiewicz. Słuchowiska będą prezentowane w komfortowej strefie relaksu słuchowego, czyli w „Dźwiękowym Wehikule”.

Europejski Stadion Kultury 2019. Koncerty

Stałym punktem programu ESK jest Art Celebration – autorski projekt rzeszowskich muzyków Zbigniewa Jakubka i Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza, mający na celu eksplorowanie różnych gatunków muzycznych oraz aspektów sztuki.

W tej edycji projektu Art Celebration muzycy skupią się na zagadnieniu ludzkiej migracji w kontekście muzyki i sztuki. Migracja była i jest nieodłącznym elementem historii kultury, szczególnie w Polsce, jak również w krajach Partnerstwa Wschodniego, doświadczonych w niedalekiej przeszłości totalitarnym systemem.

Koncert podzielony będzie na trzy części.

W pierwszej części wystąpi Kuba Stankiewicz Trio - z muzyką Victora Younga, Henryka Warsa i Bronisława Kapera w autorskiej interpretacji znakomitego pianisty - Kuby Stankiewicza i jego trio. Kuba Stankiewicz to wybitny pianista należący do czołówki polskich muzyków jazzowych, kompozytor, laureat licznych nagród muzycznych, absolwent Berkley Collage of Music w Bostonie, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Razem z Kubą Stankiewiczem na scenie zagrają Wojciech Pulcyn - kontrabas oraz Sebastian Frankiewicz - perkusja.

Druga część koncertu to EAST WEST MIGRATIONS - program przygotowany przez zespół AC Band złożony w dużej mierze z twórców związanych z Podkarpaciem oraz tu pracujących. Muzycy zaprezentują premierowe aranżacje utworów takich twórców jak: Zbigniew Seifert, Krzysztof Komeda, Michał Urbaniak, a także premierowy utwór inspirowany życiem Sławomira Mrożka i jego emigracyjną korespondencją z Leopoldem Tyrmandem.

Gościem specjalnym tej części koncertu będzie wybitny skrzypek jazzowy młodego pokolenia - Bartosz Dworak - zwycięzca 1
edycji konkursu wiolinistycznego im. Zbigniewa Seiferta.

Trzecia część to wyjątkowy koncert legendarnego skrzypka i saksofonisty Michała Urbaniaka w towarzystwie kolejnej legendy: Wojciecha Karolaka. Obaj muzycy przez wiele lat grali razem na emigracji. Podczas koncertu wykonawcy opowiedzą o swoich emigracyjnych wspomnieniach. Odbędzie się też spotkanie z Michałem Urbaniakiem podczas którego porozmawiamy o roli emigracji w jego muzycznej karierze.

Po raz kolejny w ramach ESK odbędzie się też koncert muzyki elektronicznej Electro East. Wystąpią Cape Cod i Alina Pash. Cape Cod (Maksym Sikalenko) jest producentem i jednym z najbardziej znanych muzyków elektronicznych na Ukrainie. Maksym z sukcesem współpracuje z zachodnimi muzykami, wielu z nich brało udział w nagrywaniu jego utworów. W tym roku wydał album Echoes, który znalazł się na liście najlepszych ukraińskich wydań roku 2018. Jesienią tego roku Maks otrzymał nagrodę Jagermeister Music Awards w kategorii "Najlepszy elektroniczny wykonawca roku". Alina Pash – ukraińska artystka która miesza w swojej muzyce pop, hip-hop i motywy etniczne. Pochodzi z części górskiej Ukrainy (Zakarpatia) - koloryt tego regionu jest odczuwalny w jej utworach.

Europejski Stadion Kultury 2019. Taniec

Ważnym elementem Europejskiego Stadionu Kultury jest taniec, który w tym roku zostanie zaprezentowany w kilku odsłonach.

Grupa Art Color Ballet zaprezentuje spektakl „Hulanki” - autorski projekt choreograf i artystki sztuk wizualnych Agnieszki Glińskiej inspirowany folklorem sztuki polski i pogranicza. Stylistyka malarska i muzyczna spektaklu będzie wędrówką po tradycjach regionów, a połączenie ludowych motywów malarskich, najciekawszych brzmień śpiewu białym głosem oraz nowoczesnej interpretacji choreografii pozwoli na nowo odkryć piękno tradycji.

Taniec nowoczesny będzie można podziwiać podczas “Bitwy o Wschód” - kultowych już zawodów tanecznych. Na ten turniej tańca street dance przyjeżdżają tancerze z Polski, Ukrainy, Słowacji i Białorusi. W ramach wydarzenia odbędą się bitwy taneczne solistów w kategoriach hip hop i popping powyżej 15 roku życia; bitwy do 15 roku życia w kategorii hip hop oraz przegląd formacji tanecznych w kategoriach do 13 lat i powyżej 14 roku życia, a także warsztaty taneczne w ramach “Bitwy o Wschód” (hip hop, popping).

Tradycję muzyki i tańca ludowego przypomni projekt PotańCYMBAŁY - potańcówka do muzyki na żywo, powiązana z nauką tańców i edukacją muzyczną. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną cymbały rzeszowskie -instrument charakterystyczny dla regionu, dziedzictwo lokalne. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty o budowie cymbałów oraz warsztaty tańca.

Europejski Stadion Kultury 2019. Teatr

W ramach festiwalu Europejski Stadion Kultury zostaną zaprezentowane dwie sztuki teatralne - spektakl “Hamlet”- współczesna i oryginalna interpretacja słynnej sztuki Szekspira w wykonaniu The Telavi Theatre z Tibilisi, najstarszego teatru nie tylko w Gruzji, ale na całym Kaukazie oraz spektakl dla dzieci “Calineczka”, w reż. Daniela Arbaczewskiego z muzyką Huberta Pyrgiesa z muzyką na żywo wykonywaną przez wokalistów i beatboxerów z krajów Partnerstwa Wschodniego.

Europejski Stadion Kultury 2019. Sztuki wizualne

Podczas Festiwalu Rzeszowianie będą mieli okazję podejrzeć przy pracy białoruskiego artystę IvanaX, specjalizującego się w typomuralach i grafikach literniczych, który na murze przy ul. H.J. Kreczmera stworzy mural. „Biada temu, kto nie ma ojczyzny, bowiem jest jak drzewo bez korzeni.” – te litery, motto inicjatywy „Sięgając do korzeni 2019”, zostaną zakodowane w typomuralu.
W ramach tego samego projektu, w okolicach Klubu Festiwalowego na Bulwarach zostanie również zaprezentowana udźwiękowiona projekcja mappingowa. Głównym zadaniem projekcji będzie wywołanie monumentalności dziedzictwa w odbiorcach oraz nawiązanie poprzez drzewo i jego korzenie do pojęcia ojczyzny i dziedzictwa.

Europejski Stadion Kultury 2019. Wystawy

Podczas Europejskiego Stadionu Kultury 2019, jak co roku zaprezentowanych zostanie kilka wystaw:

Portale to przestrzenna, artystyczna wypowiedź skoncentrowana wokół motywu „portalu” pojmowanego jako przejście/powrót do domu oraz łącznik świata fizycznego i astralnego. Ojczyznę tu stanowi świadomość w człowieku, tożsamość jaką nosi w sobie, wewnętrzny ognik. Te inspiracje służą działalności artystycznej Grupy Twórczej ArtLander której obszarem działania jest przestrzeń ziemi, obszar środowiska naturalnego oraz fotografia. ArtLander tworzy na Podkarpaciu instalacje artystyczne przekształcając fragment pejzażu. Przy wykorzystaniu farb UV eksponuje w nim jednocześnie dzikość, geometrię, harmonię i chaos, tworząc portale widziane tylko w świetle UV i udokumentowane fotografią.

W ramach działania powstaną instalacje artystyczne, „portale” w naturalnej przestrzeni, co zostanie uwiecznione na artystycznych fotografiach. Następnie instalacje zostaną przeniesione do Parku Kultury i Wypoczynku „Bulwary” w Rzeszowie, gdzie stworzą unikalną galerię plenerową w okolicy Klubu Festiwalowego ESK.

„Świat, który przeminął… Życie codzienne łemkowskiej rodziny na fotografiach Zdzisława Postępskiego i Romana Reinfussa” - podczas tej wystawy zaprezentowane zostaną unikatowe fotografie przedstawiające rodziny Łemkowskie w tradycyjnych strojach oraz ich życie codzienne. Autorem fotografii z lat 40. XX w. dokumentujących życie Łemków jest Zdzisław Postępski (1916-1991), którego spuścizna fotograficzna znajduje się w zbiorach Galerii Fotografii. Część fotografii do wystawy zostanie udostępniona przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Są to m. in. klisze pozostawione przez Romana Reinfussa, znakomitego znawcy
sztuki ludowej i etnografa, który uwiecznił życie Łemków w latach 1929-1938. Wystawie towarzyszyć będą również eksponaty dotyczące kultury łemkowskiej udostępnione przez Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej.

Wystawa FashionEAST - YESTERDAY to zbiór autentycznych negatywów pochodzących z 1905r. (Paryż), które zostaną połączone z nowoczesnymi zdjęciami modowymi autorstwa Pawła Olearki, pozostających w stylistyce i koncepcji zdjęć paryskich.

FashionEAST - “Moda w swoim czasie” to wystawa zabytkowej kolekcji kobiecej garderoby wraz z akcesoriami, połączona z wystawą zdjęć szklanych negatywów Edwarda Janusza prezentujących dawną modę Rzeszowianek ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Muzeum Okręgowe dzięki wieloletniej pracy Beaty Kuman posiada ogromną kolekcję kobiecej garderoby i akcesoriów z XIX i XX wieku. Jest to niezwykłe i unikatowe europejskie dziedzictwo kultury. Zbiory pochodzą z bardzo ważnego dla nas ośrodka mody, kultury i sztuki – Warszawy, ale także krajów Europy Zachodniej; Francji, Niemiec, Anglii, Holandii, Włoch, a nawet najdalszych zakątków świata - Stanów Zjednoczonych czy Japonii. W zasobach muzealnych znajduje się jeden z największych w Polsce zbiór negatywów szklanych z rzeszowskiego Zakładu Fotograficznego Edwarda Janusza.

Podczas ESK odbędzie się też ogólnopolska premiera wystawy fotografii “Tadeusz Rolke - „Jutro będzie lepiej. Lwów 1989 – 1991”. "Cykl fotografii Tadeusza Rolke o Lwowie z lat 1989-1991 jest doskonałym historycznym źródłem i wyrazistą dokumentacją epoki przejściowej. Są to zdjęcia rzeczywistego, niedekorowanego i niemistyfikowanego Lwowa. Je śmiało można nazwać "na przeprawie czasu". Na przeprawie między jeszcze wszędobylską sowiecką codziennością z pustymi sklepami, tłumami żołnierzy na ulicach, niejakościowym identycznym "kooperatywnym" ubraniem, kolejkami, brakiem uśmiechów, ale już z nadzieją na lepszą, bardziej sprawiedliwą, bo swoją przyszłość" (Wasyl Rasewycz). Wystawie towarzyszyć będzie oprowadzanie kuratorskie realizowane w języku polskimi i ukraińskim, prowadzone przez pracowników Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo – Wschodniej we Lwowie oraz fotografów Andrij Bojarova / Tadeusza Rolke. Będzie ono wyjątkową okazją na przybliżenie i poznanie historii Lwowa oraz szerzej – całej Ukrainy w oparciu o wyjątkową fotografię, szczegółowo wyselekcjonowane teksty dopasowane do poszczególnych zdjęć oraz relacje osób na co dzień mieszkających w tym mieście.

Europejski Stadion Kultury 2019. Fotografia

Uczestnicy Festiwali będą mieli okazję nie tylko obejrzeć wystawy fotografii, ale także wziąć udział w warsztatach fotograficznych.

Mistrzowski plener fotograficzny pod artystyczną opieką i kuratelą Tadeusza Rolke „(Kraj)obraz miast Wschodu. Rzeszów – miasto 2019” to dwudniowy warsztat praktyczny w formule otwartego reporterskiego pleneru fotograficznego. Uczestnicy zajęć będą pracować przez dwa dni zdjęciowe w przestrzeni miasta Rzeszowa.

Rezultatem dwóch dni zajęć będzie unikatowym subiektywny portret naszego miasta, widziany oczyma grupy jego mieszkańców.

Photo Doc Freestyle natomiast to dokumentalno-artystyczna akcja fotograficzna, dzięki której uczestnicy Europejskiego Stadionu Kultury będą mieli możliwość wykonania wyjątkowej dokumentacji fotograficznej wydarzeń organizowanych w ramach ESK.
Wolontariusze otrzymają jednorazowe, analogowe aparaty fotograficzne, przy pomocy których będą mogli zarejestrować w formie fotografii koncerty, emocje, spotkania i atmosferę Europejskiego Stadionu Kultury. Po zakończeniu akcji fotograficznej od uczestników zostaną zebrane aparaty, a z naświetlonych negatywów członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego - osoby prowadzące akcję wywołają fotografie i wykonają odbitki. Z tak wykonanych zdjęć zostanie przygotowana wystawa fotograficzna w Galerii Nierzeczywistej.

Europejski Stadion Kultury 2019. Moda

Po raz pierwszy, do programu Europejskiego Stadionu Kultury zawitała moda.
W ramach festiwalu, w Muzeum Okręgowym odbędzie się pokaz mody najnowszej kolekcji Basi Olearki. Pokaz mody zorganizowany zostanie współpracy z artystami z kraju Partnerstwa Wschodniego. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu będzie można zobaczyć zestawienie dawnej mody z ulic naszego miasta z nowoczesną, ale inspirowaną duchem epoki kolekcją Basi Olearki, rzeszowskiej projektantki. To nowatorska koncepcja, która konfrontuje, a jednocześnie zbliża rzeszowianki, kiedyś i dzisiaj, dla których moda była i jest ponadczasowym wyrażaniem piękna i ważnym elementem samookreślenia.

Europejski Stadion Kultury 2019. Film

Podczas ESK zobaczyć będzie można filmy dokumentalne w ramach projektu Ukraїner. Ukrainer to wyjątkowy projekt medialny, stworzony przez ukraińskich dokumentalistów, którzy podróżując po Ukrainie zbierają interesujące historie i nagrywają filmy dokumentalne o najbardziej odległych miejscach, o ludziach wschodu, sztuce i jedzeniu. Celem projektu jest zrozumienie i sformułowanie odpowiedzi na pytanie: „Kim jesteśmy?” drogą rzetelnych badań.

Europejski Stadion Kultury 2019. Spotkania

Europejski Stadion Kultury daje też uczestnikom szansę na spotkania i rozmowy z artystami. W tym roku będzie okazja porozmawiać z ukraińskimi twórcami projektu “Ukrainer”: Natalią Panchenko i Władysławem Tsovma, z Pawłem Chlebkiem oraz członkami Grupy Twórczej ArtLander, z twórcami projektu Ucho, którzy opowiedzą o słuchowiskach binauralnych "Pitawal" i "Jaworowi ludzie", o pracy przy ich tworzeniu, jej blaskach i cieniach, a także stronie technicznej i artystycznej. Z kolei podczas panelu dyskusyjnego Tadeuszem Rolke, Adrijem Bojarowem oraz Markiem Gryglem porozmawiamy o roli i znaczenie reportażu fotograficznego we współczesnym świecie.

Europejski Stadion Kultury 2019. Klub Festiwalowy

W program festiwalu na stałe wpisał się już Klub Festiwalowy. Klub Festiwalowy mieszczący się na rzeszowskich Bulwarach to przestrzeń otwarta dla wszystkich, idealne miejsce zarówno na wypoczynek i chwilę relaksu jak i spotkania i zabawę w gronie znajomych. To właśnie w Klubie Festiwalowym odbywać się będą warsztaty, projekcje filmowe, koncerty i dyskusje, tutaj odbędzie się Silent Disco, funkcjonować też będzie strefa gastronomiczna, gdzie będzie można spróbować pysznego jedzenia z różnych zakątków świata, serwowanego przez najlepsze Food Trucki.

Również w Klubie Festiwalowym odbywać się będzie Przystanek KrosCon - event z grami planszowymi i fabularnymi przeznaczony dla każdego, niezależnie od wieku. Do wyboru będą różne rodzaje gier: strategiczne, kryminalne, przygodowe, edukacyjne, familijne czy dedykowane dla dzieci. Dla każdego znajdzie się gra planszowa dostosowana do jego umiejętności i zainteresowań.

Atrakcje dla dzieci

Dla najmłodszych dzieci przygotowaliśmy atrakcje muzyczne: koncert “W muzycznej podróży świat nie jest zbyt duży” oraz warsztaty muzyczne “Melomaluszki”. Koncert i warsztaty w sposób łatwy i przystępny przybliżą dzieciom muzykę klasyczną, filmową oraz ludową. Dzieci i rodzice wezmą czynny udział w zajęciach: będą śpiewać, grać na instrumentach i poruszać się.

W Smyk Arenie natomiast na dzieci czekać będą kreatywne warsztaty i zabawy: warsztaty wykonywania tzw. “Łapaczy snów”, przygotowywanie labiryntów, gigantyczne piankowe klocki, zabawa w Wielką Wyprawę, a także projekcje filmów kina familijnego pochodzących z innych krajów, w specjalnie przygotowanej, komfortowej strefie.

Europejski Stadion Kultury odbywa się w Rzeszowie od 2011 roku, a od 2013 roku w ramach festiwalu Wschód Kultury integrującego środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu,Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy). Festiwal Wschód Kultury jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury i trzy Polskie miasta: Rzeszów, Lublin i Białystok. Przedsięwzięcie odbywa się dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych,samorządów wschodniej Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udział we wszystkich wydarzeniach pod szyldem Wschód Kultury jest bezpłatny. Wstęp na wydarzenia: spektakl „Hamlet”, „Hotel Meduza”, „Art Celebration” oraz pokaz mody „FashionEAST” za okazaniem bezpłatnych zaproszeń, które będą dostępne w siedzibie Estrady Rzeszowskiej dwa tygodnie przed Festiwalem.

PROGRAM
Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury

21 – 23 czerwca 2019
PIĄTEK, 21 czerwca

 • „(Kraj)obraz miast Wschodu. Rzeszów – miasto 2019” – mistrzowski plener fotograficzny pod artystyczną opieką i kuratelą Tadeusza Rolke oraz Marka Grygla (obowiązują wcześniejsze zapisy)
 • Portale – ekspozycja plenerowa Grupy Twórczej ArtLander – okolice klubu festiwalowego/Bulwary
 • Photo-Doc Freestyle - fotograficzna akcja dokumentalno-artystyczna
 • 9:00 – 20:00 – Event LandArt – okolice klubu festiwalowego/Bulwary
 • 12:00 – 18:00 – UCHO – Dźwiękowy Wehikuł – Podziemna Trasa Turystyczna
 • 14:00 – 3:00 - Street Food Festival – klub festiwalowy
 • 17:00 – 19:00 – Ukraїner – pokaz filmów poprzedzony spotkaniem z ukraińskimi twórcami – klub festiwalowy
 • 20:00 – 00:00 – Koncert Główny – Stadion Miejski
 • 23:30 – 3:00 – Silent Disco
 • 00:00 – 01:00 - Hotel Meduza – performance/instalacja artystyczna o charakterze site-specific (dla widzów od 18 r.ż.) – dolna kondygnacja Teatru Maska

SOBOTA, 22 czerwca

 • „(Kraj)obraz miast Wschodu. Rzeszów – miasto 2019” – mistrzowski plener fotograficzny pod artystyczną opieką i kuratelą Tadeusza Rolke oraz Marka Grygla (obowiązują wcześniejsze zapisy) Portale – ekspozycja plenerowa Grupy Twórczej ArtLander Photo-Doc Freestyle - fotograficzna akcja dokumentalno-artystyczna
 • 9:00 – 20:00 – Typomural– Uniwersytet Rzeszowski
 • 9:00 – 20:00 – Event LandArt – okolice klubu festiwalowego/Bulwary
 • 12:00 – 13:00 – W muzycznej podróży świat nie jest zbyt duży – koncert Gordonowski dla rodzin z dziećmi w wieku 1-5 lat – klub festiwalowy
 • 13:00 – 14:00 – Melomaluszki – warsztaty muzyczne dla dzieci do lat 3 prowadzone przez Akademię Twórczego Rozwoju Dziecka BAMBIDU – klub festiwalowy
 • 12:00 – 18:00 – UCHO – Dźwiękowy Wehikuł – Podziemna Trasa Turystyczna
 • 12:00 – 13:00 – wernisaż wystawy „Świat, który przeminął… Życie codzienne łemkowskiej rodziny na fotografiach Zdzisława Postępskiego i Romana Reinfussa”.
 • Wystawa czynna do 24 lipca – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
 • 12:00 – 3:00 - Street Food Festival – klub festiwalowy
 • 14:00 - 18:00 - warsztaty taneczne w ramach “Bitwy o Wschód” (hip hop, popping) - ul. 17-go Pułku Piechoty 1
 • 14:00 – 18:00 – SMYK ARENA – warsztaty dla dzieci: Plątanina – labirynt, ŁapaczeSnów, Magiczny Ogród w słoju, Filcowe Gadżety - klub festiwalowy
 • 14:00 – 15:00 - spotkanie autorskie z udziałem ArtLander / Paweł Chlebek – klub festiwalowy
 • 15:00 - 16:00 - UCHO - spotkanie autorskie z twórcami projektu - klub festiwalowy
 • 14:00 – 19:00 – Przystanek KrosCon – planszówki i gry fabularne (brak ograniczenia wiekowego) – klub festiwalowy
 • 16:00 – 19:00 – PotańCYMBAŁY – potańcówka z przytupem (warsztaty o budowie cymbałów prowadzone przez Adama Marta, warsztaty tańca prowadzone przez Jadwigę Kulę, potańcówka z Kalepą z Futomy) – Bulwary, okolice nieczynnej fontanny
 • 17:30 – 18:30 - FashionEAST - YESTERDAY - wernisaż fotografii Pawła Olearki – Muzeum Okręgowe
 • 17:30 – 18:30 - FashionEAST - “Modna w swoim czasie” - wystawa zabytkowej kolekcji kobiecej garderoby wraz z akcesoriami połączona z wystawą zdjęć szklanych negatywów Edwarda Janusza prezentujących dawną modę rzeszowianek ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie – Muzeum Okręgowe
 • 18:30 – 19:00 – Tadeusz Rolke - „Jutro będzie lepiej. Lwów 1989 – 1991” – ogólnopolska premiera wystawy fotografii. Wernisaż wystawy z udziałem Artysty i zaproszonymi gośćmi. Wystawa czynna do 30 czerwca – Biuro Wystaw Artystycznych
 • 19:30 – 20:30 - Panel dyskusyjny – rola i znaczenie reportażu fotograficznego we współczesnym świecie. Spotkanie z Tadeuszem Rolke, Adrijem Bojarowem oraz Markiem Gryglem / prowadzenie: Adam Głaczyński (Polskie Radio Rzeszów)
 • 19:00 - 20:00 - “Hamlet” - spektakl teatru z Tibilisi - Teatr “Maska” (obowiązują bezpłatne zaproszenia)
 • 19:30 – 23:00 - Funk Electro East – koncert Cape Cod (UA), Alina Pash (UA), – scena na Bulwarach/ klub festiwalowy
 • 20:30 – 21:30 - „Calineczka” - spektakl w reż. Daniela Arbaczewskiego z muzyką Huberta Pyrgiesa z muzyką na żywo wykonywaną przez wokalistów i beatboxerów z krajów Partnerstwa Wschodniego (spektakl dla całych rodzin) – fontanna multimedialna
 • 22:00 – 23:00 - EAST - pokaz mody najnowszej kolekcji Basi Olearki – Muzeum Okręgowe
 • 22:00 – 23:00 – Mapping na drzewie – okolice klubu festiwalowego/Bulwary
 • 23:30 – 3:00 – Silent Disco – klub festiwalowy
 • 00:00 – 01:00 - Hotel Meduza – performance/instalacja artystyczna o charakterze site-specific (dla widzów od 18 r.ż.) – dolna kondygnacja Teatru Maska

NIEDZIELA, 23 czerwca

 • Portale – ekspozycja plenerowa Grupy Twórczej ArtLander - Bulwary Photo-Doc Freestyle - fotograficzna akcja dokumentalno-artystyczna „(Kraj)obraz miast Wschodu. Rzeszów – miasto 2019” – mistrzowski plener fotograficzny pod artystyczną opieką i kuratelą Tadeusza Rolke oraz Marka Grygla (obowiązują wcześniejsze zapisy)
 • „Jutro będzie lepiej. Lwów 1989 – 1991” – wystawa fotografii Tadeusza Rolke we współpracy z Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej we Lwowie. Wystawę można zwiedzać do 30 czerwca – Biuro Wystaw Artystycznych
 • 9:00 – 20:00 – Event LandArt – okolice klubu festiwalowego/Bulwary
 • 10:00 – 18:00 - FashionEAST - YESTERDAY - wystawa fotografii Pawła Olearki – Muzeum Okręgowe
 • 10:00 – 18:00 - FashionEAST - “Moda w swoim czasie” - wystawa zabytkowej kolekcji kobiecej garderoby wraz z akcesoriami połączona z wystawą zdjęć szklanych negatywów Edwarda Janusza prezentujących dawną modę rzeszowianek ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie – Muzeum Okręgowe
 • 14:00 – 16:00 - „Jutro będzie lepiej – Lwów 1989 – Rzeszów 2019” - oprowadzenie kuratorskie w języku polskim i ukraińskich realizowane przez pracowników Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej we Lwowie oraz fotografów Andrija Bojarova/Tadeusza Rolke.
 • 10:00 – 15:00 – Przystanek KrosCon – planszówki i gry fabularne (brak ograniczenia wiekowego) – klub festiwalowy
 • 11:00 - 17:00 - „Świat, który przeminął… Życie codzienne łemkowskiej rodziny na fotografiach Zdzisława Postępskiego i Romana Reinfussa” - Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa.
 • 12:00 – 18:00 – UCHO – Dźwiękowy Wehikuł – Podziemna Trasa Turystyczna
 • 12:00 – 22:00 - Street Food Festival – klub festiwalowy
 • 13:00 – 23:00 - Bitwa o Wschód – zawody taneczne – bitwy taneczne solistów w kategoriach hip hop i popping powyżej 15 roku życia; bitwy do 15 roku życia w kategorii hip hop; przegląd formacji tanecznych w kategoriach do 13 lat i powyżej 14 roku życia.
 • 12:00 – 16:00 – SMYK ARENA – warsztaty dla dzieci: Wielka Wyprawa – gigantyczne klocki, Filmowe Cztery Koła, Ogród Magiczny w słoju, Filcowe Gadżety - klub festiwalowy
 • 15:00 – 17:00 – Wschodnie opowieści - spotkanie autorskie z Markiem Samselskim oraz Beatą Podgórską - promocja książki z bajkami
 • 17:00 – 18:00 – Brave Kids
 • 22:00 – 23:00 - Hotel Meduza – performance/instalacja artystyczna o charakterze site-specific (dla widzów od 18 r.ż.) – dolna kondygnacja Teatru Maska
 • 19:00 – 21:00 – Art Celebration: East West Migrations (Kuba Stankiewicz Trio, AC Band,, Michał Urbaniak Jazztet) – aula Politechniki Rzeszowskiej (obowiązują bezpłatne zaproszenia)
 • 21:00 – 22:00 – „Instalacja ruchowa UWAGA!” – spektakl taneczny Teatru O.de.la z muzyką na żywo – fontanna na Bulwarach
 • 21:30 – 22:15 – „Hulanki” - spektakl Art Color Ballet – scena na rzeszowskim Rynku Photo-Doc Freestyle - fotograficzna akcja dokumentalno-artystyczna - wernisaż wystawy 19 lipca, godz. 18.00, Galeria Nierzeczywista - wystawa czynna w dniach 19.07 - 08.08

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
a chuj cie to

Chuj wam w dupe organizatorzy, koncertowo zjebaliscie to wydarzenie! Moje kurwa gratulacje! :)

M
Mateusz Ceglak

KURWY ANOREKTYKI GNÓJ NIE MARNUJ ŻYCIA NA RZYGOWINY GÓWNO NAJLEPIEJ ADORACJA REKOLEKCJE POWOŁANIOWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!=SZCZĘŚĆIE NA WIEKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mateusz Ceglak Pokój i Dobro

J
Jadwiga Szlanda

KURWY HUNIA ANOREKTYKI NIE MARNUJ CZASU NA RZYGOWINY GÓWNO NAJLEPIEJ ADORACJA REKOLEKCJE POWOŁĄNIOWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!=SZCZĘŚĆIE WIECZNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jadwiga Szlanda Pokój i Dobro

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3