eWinner 2 liga. Kolejna porażka Siarki. Tarnobrzeżanie przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 1:2

Kamil Górniak
Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg przegrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem zespół z Podkarpacia musiał uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg ulegając rywalom na własnym boisku 1:2.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Siarka (żółto - czarne stroje) w sobotę musiała uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg

eWinner 2 liga. Siarka Tarnobrzeg przegrała z Kotwicą Kołobr...

Już w pierwszych minutach sobotniej potyczki gospodarze mogli zostać ukarani. Dość mocno zakotłowało się w polu karnym Siarki, lecz ostatecznie żadnemu z zawodników gości nie udało się skutecznie skierować piłki do siatki. Po mocnym początku gra nieco się uspokoiła. Siarka próbowała mocniej zaatakować, ale brakowało nieco precyzji i zdecydowania w kluczowych momentach akcji ofensywnych. Zawodnicy obu ekip operowali futbolówką głownie w środkowej części boiska i rzadko swoje akcje przenosili w obręb pola karnego rywali.

W 17. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Świetnie z prawej strony dośrodkował Igor Woś, a w polu karnym świetnie do futbolówki wyskoczył Michał Bierzało, lecz jego uderzenie z kilku metrów w świetnym stylu obronił Bartosz Neugebauer. Siarka po tej sytuacji złapało nieco wiatr w żagle i chwilę potem przed szansą stanął Woś, lecz jego uderzenie głową z pola karnego nie znalazło drogi do bramki. Siarka jeszcze przed przerwą miała dwie dobre okazje bramkowe. Zarówno Oleksandr Yatsenko jak i Karol Noiszewski nie byli w stanie pokonać golkipera gości. Obaj w dogodnej sytuacji w polu karnym zostali zablokowani przez defensorów Kotwicy.

Chwilę po wznowieniu meczu Kotwica objęła prowadzenie. Po wrzucie z autu piłka w polu karnym trafiła do Jakuba Bojasa, który z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki gospodarzy. Po stracie gola Siarka ruszyła do ataku, lecz tak jak to miało miejsce w pierwszej połowie brakowało pomysłu tuż w okolicach pola karnego. Goście z kolei, mimo iż nieco oddali piłkę gospodarzom, to co jakiś czas przeprowadzali akcje ofensywne. W 67. minucie tuż przed polem karnym znalazł się z futbolówką Paweł Łysiak. Zawodnik Kotwicy bez namysłu zdecydował się na techniczne uderzenie. Piłka wpadła w samo okienko bramki Siarki i ekipa z Kołobrzegu prowadziła już różnicą dwóch goli.

Siarce nie pozostało już nic innego tylko jeszcze mocniej zaatakować. W 76. Minucie udało się zdobyć kontaktowego gola. Po faulu w polu karnym pewnie jedenastkę wykorzystał Bartosz Sulkowski. Mimo ambitnej postawy i walki do ostatnich sekund Siarce nie udało się doprowadzić do wyrównania i ostatecznie gracze z Tarnobrzega przegrali kolejny mecz.

Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Bojas 48, 0:2 Łysiak 67, 1:2 Sulkowski 76-karny.

Siarka: Muzyk - Tyl, Yatsenko (64 Cichocki), Agudo (71 Adamek), Zawiślak (87 Mróz), Cichoń (71 Bieniarz), Sulkowski, Ziółkowski, Bierzało, Woś ż, Noiszewski ż.

Kotwica: Neugebauer - Kostkowski, Cywiński, Łysiak, Sierpina ż (63 Szarpak), Soljić, Murawski, Kozajda (74 Kosakiewicz), Bojas (63 Goncerz ż), Witasik, Bielka (82 Rakowski).