eWinner 2 liga. Stal Rzeszów na własne życzenie przegrała z Hutnikiem Kraków. Baraże się oddalają...

Miłosz Bieniaszewski
Damian Michalik zdobył dwie bramki dla Stali Rzeszów, ale biało-niebiescy ulegli Hutnikowi Kraków Krzysztof Łokaj
Stal Rzeszów dwukrotnie prowadziła z Hutnikiem Kraków, ale z boiska schodziła jako przegrana. To kolejna porażka drużyny Daniela Myśliwca poniesiona na własne życzenie...

Według naszych informacji w środku tygodnia doszło do spotkania kibiców z piłkarzami Stali Rzeszów i udało się załagodzić sytuację. Drużyna Daniela Myśliwca mogła więc od pierwszego gwizdka sędziego liczyć na wsparcie swoich fanów.

I rzeszowianie natarli z animuszem. Już w 4. minucie groźnie przymierzył Damian Michalik, ale na posterunku był Arkadiusz Leszczyński. Za moment wydawało się, że będzie gol ale po główce Radosława Sylwestrzaka kapitalnie spisał się golkiper gości.

Miejscowi wciąż napierali i dopięli swego. Z lewej strony idealnie dośrodkował Piotr Głowacki, a akcję zamknął Damian Michalik. Kilka minut później ładnie z wolnego przymierzył Dawid Olejarka, lecz skończyło się na rzucie rożnym.

Cały czas grę prowadzili gospodarze, ale to goście zdołali wyrównać. Po dalekim wrzucie z atutu piłka spadła pod nogi Piotra Stawarczyka i Wiktor Kaczorowski był bez szans.

Stracona bramka trochę odebrała animuszu biało-niebieskim, ale w 29. minucie przeprowadzili piękną akcję. Piłka chodziła jak po sznurku, Wiktor Kłos zagrał do Bartosza Wolskiego, ten zagrał wzdłuż bramki, a wszystko zakończył Damian Michalik.

Wydawało się, że teraz już rzeszowianie wszystko będą mieli pod kontrolą, ale znów się zdrzemnęli. Do prostopadłej piłki wystartował Michał Kitliński i wychowanek Stali Rzeszów doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Przez większość czasu gra toczyła się na połowie Hutnika Kraków, który tylko od czasu do czasu wychodził z szybkimi atakami.

Stalowcy mieli jednak spore problemy ze sforsowaniem konsekwentnie grającej defensywy krakowian. Raz się jednak udało, a przed dobrą szansą stanął Damian Michalik, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Skrzydłowy rzeszowian nie miał łatwiej pozycji, bo musiał uderzać z ostrego kąta.

Rzeszowianie cały czas atakowali, to lewą, to prawą stroną, ale nie mogli się przebić przez zasieki zastawione przez rywala.

Goście w zasadzie byli skupieni tylko na defensywie, ale Stal sama sprawiła, że przegrywała. Radosław Sylwestrzak fatalnie podawał do swojego kolegi z drużyny, piłkę przejął Mateusz Ozimek, podciągnął z nią kilka metrów i idealnie przymierzył z szesnastego metra. Wiktor Kaczorowski wyciągnął się jak struna, ale nie był w stanie zapobiec utracie bramki.

Gospodarze szukali wyrównującej bramki do samego końca. I mieli idealną okazję w 90. minucie Dawid Olejarka ładnie klepnął z Oktawianem Skrzeczem i znalazł się sam na sam z Arkadiuszem Leszczyńskim, szukał dalszego rogu, ale minimalnie chybił.

Wyrównać się już nie udało i baraże oddalają się od Stali Rzeszów, która na własne życzenie została z niczym.

Stal Rzeszów – Hutnik Kraków 2:3 (2:2)

Bramki: 1:0 Michalik 13, 1:1 Stawarczyk 22, 2:1 Michalik 29, 2:2 Kitliński 35, 2:3 Ozimek 80.

Stal: Kaczorowski – Sylwestrzak (81 Marczuk), Kostkowski, Góra, Głowacki – Kotwica, Szczepanek (70 Reiman), Wolski – Michalik, Olejarka, Kłos (81 Skrzecz ż). Trener Daniel Myśliwiec.

Hutnik: Leszczyński – Wojcinowicz, Stawarczyk ż, Kędziora – Olszewski, Jakilk ż (63 Drąg), Gajda (76 Bernal), Zmorzyński – Kieliś (63 Świątek), Kitliński (63 Sobala), Hafez (72 Ozimek ż). Trener Szymon Szydełko.