eWinner 2 liga. Stal Rzeszów wygrała piąty mecz w sezonie. Zmogła defensywę Wigier Suwałki

Waldemar Mazgaj
Miłosz Bieniaszewski
Andreja Prokić strzelił trzeciego ligowego gola w tym sezonie.
Andreja Prokić strzelił trzeciego ligowego gola w tym sezonie. fot. Krzysztof Kapica
Stal Rzeszów się nie zatrzymuje w marszu do 1 ligi. W 5. Kolejce Fortuna 1 Ligi ekipa Daniela Mysliwca ograła 2:1 Wigry Suwałki i samotnie lideruje tabeli.

Patrząc na okoliczności była to najtrudniejsza jak dotąd wygrana biało-niebieskich, choć Wigry raczej nie były najmocniejszym rywalem, z jakim do tej pory potykał się zespół z Hetmańskiej 69.

Tylko w pierwszych minutach goście wyszli wysoko do rzeszowian, ale i tak Stal przeważała. Dobra okazję miał Danielewicz po uderzeniu głową, ale Zoch ładnie obronił.

Stal próbowała, szukała dziur w defensywie gości, którzy cofali się coraz bardziej. Tymczasem graczom z Suwałk wyszła świetna kontra, Sowiński z dystansu uderzył w słupek, a do pustej bramki dobił piłkę Adamek.

Stal szybko odpowiedziała; Poczobut ładnie zagrał na lewą stronę, a Prokić znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnie strzelił w długi róg.

Przez niemal całą drugą połowę gra toczyła się na połowie Wigier. Rzeszowianie próbowali skrzydłami i środkiem, a rywal coraz mocniej się cofał. Czasem brakowało dokładności, czasem zimnej głowy, a czasem odrobiny szczęścia.

Gracze Stali próbowali rozrzedzić obronę także strzałami z dystansu, ale nie przynosiły one skutku. Najbliższy szczęścia był Głowacki uderzając z wolnego, ale znakomicie spisał się Zoch.

Paradoks jest zaś taki, że zwycięski gol padł po… kontrze. Wigry miały rzut rożny i nie zdążytły wrócić na swoją pozycję, a decydującą akcje zaczął i wykończył Sławek, który po raz czwarty w tym sezonie pojawił się na murawie z ławki rezerwowych.

Crasnovia Krasne po przerwie wróciła do rozgrywek. Na inaugurację zremisowała u siebie z rezerwami Włókniarza Rakszawa.

Klasy O, A i B Rzeszów: Ciekawie i dużo goli [ZDJĘCIA, WYNIK...

Stal Rzeszów - Wigry Suwałki 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Adamek 33, 1:1 Prokić 39, 2:1 Sławek 82.

Stal: Kaczorowski - Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki - Danielewicz, Poczobut, Wolski (73 Olejarka) - Snopczyński (62 Michalik; 84 Maciejewski), Małecki, Prokić (73 Sławek). Trener Daniel Myśliwiec.

Wigry: Zoch - Ozga (64 Prętnik), Lewandowski, Pierzchała, Brito - Adamek, Łabojko (77 Randak), Babiarz, Sowiński (77 Zaborski), Gojko (71 Grzelak) - Iwao (64 Criciúma). Trener Dawid Szulczek.

Sędziował: Kruczyński (Żywiec).
Żółte kartki: Danielewicz - Brito, Ozga, Lewandowski.