MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fałszywa informacja na Facebooku o koronawirusie w Przeworsku. Burmistrz zawiadomił policję

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Burmistrz Przeworska złożył zawiadomienie na policji o fałszywej informacji na portalu internetowym, dotyczącej występowania koronawirusa w Przeworsku.
Burmistrz Przeworska złożył zawiadomienie na policji o fałszywej informacji na portalu internetowym, dotyczącej występowania koronawirusa w Przeworsku.
Burmistrz Przeworska, Leszek Kisiel, zwrócił się do policji o podjęcie działań w sprawie jednego z lokalnych portali, który na swojej stronie na Facebooku umieścił nieprawdziwą informację o "możliwym przypadku zarażenia koronawirusem na terenie miasta Przeworska oraz alercie lekarzy w szpitalu w Przeworsku".

- Informuję, że działając na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, w imieniu Gminy Miejskiej Przeworsk zwróciłem się dzisiaj do Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku z prośbą o podjęcie stosownych działań w stosunku do właściciela konta (...) znajdującego się na portalu internetowym Facebook — napisał na swojej oficjalnej stronie na Facebooku burmistrz Przeworska Leszek Kisiel.

Chodzi o informację, która pojawiła się w Internecie w poniedziałek wieczorem. Sugerowano w niej, że zarażona koronawirusem może być kobieta.
Dodawano, że w związku z tą sytuacją "przeworscy lekarze wydali alert, w którym ostrzegają o możliwości zakażeń koronawirusem w powiecie przewoskim".

Zarówno informacja o koronawirusie, jak i alercie są fałszywe.

- W powiecie przeworskim nie ma koronawirusa. Nieprawdziwe są informacje krążące w Internecie o wystąpieniu koronawirusa w powiecie przeworskim

- stwierdził we wtorek, Ryszard Trelka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przeworsku, na stronie internetowej tej instytucji.

- Umieszczenie przez (...) wpisów o możliwym przypadku zarażenia koronawirusem na terenie miasta Przeworska oraz alercie lekarzy w Szpitalu w Przeworsku uznaję za niedopuszczalne, godzące w podstawowe reguły funkcjonowania naszego społeczeństwa, jakimi są bezpieczeństwo obywateli i porządek publiczny — twierdzi burmistrz Przeworska.

ZOBACZ: koronawirus – jak się przed nim chronić?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24