sportowy
  Farsa w "Stalówce"! Dwóch trenerów, sparing odwołany

  Farsa w "Stalówce"! Dwóch trenerów, sparing odwołany

  Kamil Jóźwik

  Aktualizacja:

  Farsa w "Stalówce"! Dwóch trenerów, sparing odwołany
  Tego co, dzieje się od kilkudziesięciu godzin w Stali Stalowa Wola, trudno nie nazwać inaczej niż tragikomedią. Drugoligowiec ma bowiem … dwóch pierwszych trenerów.
  Farsa w "Stalówce"! Dwóch trenerów, sparing odwołany
  Ze względu na ogromne zamieszanie panujące w klubie, zaplanowany na środę sparing z trzecioligową Avią Świdnik, został odwołany.

  Jednoosobowy zarząd zmienia sztab trenerski
  We wtorkowy wieczór niektóre media obiegła informacja o tym, że pełniący obowiązki prezesa Stali Zbigniew Rogowski podjął decyzję o zwolnieniu Krzysztofa Łętochy z funkcji szkoleniowca i powierzeniu jej Tadeuszowi Krawcowi, wieloletniemu piłkarzowi „Stalówki”, byłemu szkoleniowcowi Rozwoju Katowice, KSZO Ostrowiec, a ostatnio Stali Rzeszów. Podane zostały także nazwiska jego asystentów. Mają nimi być Jaromir Wieprzęć i Jarosław Zając, kierownikiem drużyny zostanie Marcin Urban.

  Łętocha zszokowany, mocne słowa
  I jakkolwiek zmiana trenera w klubach piłkarskich niczym dziwnym nie jest, tak niepoinformowanie o tym fakcie dotychczasowego może wywołać niemałe zamieszanie. - Pan Rogowski nie zamienił ze mną ani słowa, o tym, że zostałem zwolniony dowiedziałem się z mediów. Pracuję w tym zawodzie od wielu lat, ale z taką sytuacją spotykam się po raz pierwszy. Są cywilizowane formy rozstania się z pracownikiem i gdyby do takiej doszło, zapewne bym się z tym pogodził. Dla mnie sytuacja na tę chwilę (rozmawialiśmy w środowe popołudnie – red.) jest jasna – jestem trenerem Stali, mam ważny kontrakt jeszcze przez rok, wypełniam swoje obowiązki i stawiam się na czwartkowym treningu o godzinie 17 – mówi Krzysztof Łętocha.
  Ponieważ szkoleniowiec zapowiedział już w środowy poranek, że poprowadzi zespół także w meczu kontrolnym z Avią (miał się odbyć o godzinie 14), by uniknąć ośmieszającego klub zamieszania, postanowiono spotkanie odwołać.

  Czwartek kolejnym gorącym dniem
  Kibiców Stali Stalowa Wola czekają kolejne emocjonujące 24 godziny. W czwartek o godzinie 14 ma dojść do posiedzenia Rady Nadzorczej i wyboru nowego prezesa klubu. Czy zostanie nim Zbigniew Rogowski? Skontaktowaliśmy się z nim, chcąc zapytać zarówno o tę kwestię, jak i decyzję o powołaniu nowego trenera. Niestety, odmówił nam wypowiedzi.

  Trener Krawiec „nie będzie robił cyrku”
  Kto zatem poprowadzi popołudniowe zajęcia „Stalówki”? - Trener Łętocha robi z tej sprawy, zupełnie niepotrzebnie, sensację. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że nie będę robił cyrku i jakichś gorszących ten klub scen, a niektórym osobom chyba brakuje nieco samokrytyki – powiedział nam Tadeusz Krawiec.
  I dodaje: - Podpisałem umowę ze Stalą, podobnie uczynili moi asystenci. Wszyscy jesteśmy mocno związani z tym klubem, chcemy zainwestować, dużo bardziej niż miało to miejsce do tej pory, w miejscową młodzież. Ale też jednym z punktów mojej umowy było nieudzielanie wypowiedzi na temat jej szczegółów – uciął rozmowę 44-letni szkoleniowiec.

  Co z drużyną? Testowani zrezygnują?

  Poważnym zagrożeniem zamieszania wokół nazwiska trenera Stali jest ewentualna rezygnacja z dalszych testów i podpisania kontraktu z klubem kilku zawodników trenujących z zespołem od jakiegoś czasu. - Przez te, delikatnie mówiąc, dziwne decyzje prezesa, może ucierpieć drużyna. Dziś lub jutro mieliśmy finalizować pierwsze kontrakty. Rzeczywiście, jest ryzyko, że widząc taką sytuację w klubie, niektórzy piłkarze mogą z nich zrezygnować – przyznaje Łętocha.  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  Piękne WAGS podczas world cup 2018 w Rosji [ZDJĘCIA]

  Sprawdź co wiesz o zasadach piłki nożnej. QUIZ


  DREAM TEAM - zobaczcie naszą polską drużynę marzeń!
  TOP 8 Najlepiej ubrani trenerzy na Mundialu 2018


  ZOBACZ TAKŻE: 60 SEKUND BIZNESU. Polacy częściej myślą o bezpieczeństwie podczas wakacji

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  "Przebój sezonu" - komedia omyłek w listopadzie w Rzeszowie