Fenomenalny Robert Lewandowski! Hat-trick w 21 minut [WIDEO]

DW
Robert Lewandowski znacznie przybliżył się do rekordu Gerda Mullera, kompletując hat-trick w zaledwie 21 minut. EASTNEWS
Liga niemiecka. Robert Lewandowski jest coraz bliżej pobicia rekordu Gerda Mullera. Kapitan naszej reprezentacji, w meczu z Vfb Stuttgart, skompletował hat-tricka w zaledwie 21 minut. Bayern Monachium pokonał Stuttgart 4:0, choć od 12. minuty grał w osłabieniu. Lewandowskiemu brakuje pięciu bramek do wyrównania rekordu należącego do legendarnego, niemieckiego napastnika. Ma na to osiem spotkań. Zobacz bramki Lewandowskiego w meczu ze Stuttgartem!

Robert Lewandowski - hat-trick z VfB Stuttgart [WIDEO]

Niewiele wskazywało na to, że Bayern Monachium rozgromi Stuttgart na Allianz Arenie, bo już w 12. minucie Alphonso Davies obejrzał czerwoną kartkę. Bawarczycy nie cofnęli się mimo gry o jednego zawodnika mniej. Wręcz przeciwnie, zdecydowanie atakowali. To nieco zdezorientowało gości, którzy popełnili łatwe błędy w defensywie.

Jak choćby przy pierwszym golu. Bardzo dużo miejsca miał Serge Gnabry na lewym skrzydle. Z łatwością wbiegł w sektor, skąd groźnie można dośrodkować, więc zrobił to po ziemi, a bardzo mocnym strzałem Robert Lewandowski umieścił piłkę w siatce. Druga bramka dla Bayernu padła zaledwie cztery minuty później, już w 22. minucie. Leroy Sane fantastycznie obsłużył Gnabry'ego. Nie minęła chwila, a Kobel po raz kolejny wyciągał piłkę z siatki. Obrońcy Stuttgartu mieli ogromny problem, by dopilnować Roberta Lewandowskiego - tym razem pozostawili go samego w polu karnym, a kapitanowi naszej reprezentacji wystarczyło dopełnić formalności. Lewy skompletował hat-tricka w 39. minucie, odważnie atakując odbierającego piłkę obrońcę, a następnie uderzając piłkę tuż pod ręką golkipera.

Gol na 1:0

Gol na 3:0

Gol na 4:0

Robert Lewandowski ma już 35 goli w Bundeslidze w tym sezonie. Aby pobić rekord Gerda Mullera, musi zdobyć jeszcze sześć bramek. Pozostało mu osiem spotkań.