NOWINY24
  POLECAMY

  To się czyta i ogląda

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To się czyta i ogląda

  • Miauuuuu... koty naszych Czytelnikówi
  • Antyki, zabawki i letnie opony. Na giełdzie samochodowej kupisz wszystko
  • Studniówka 2019 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

  Ferie w mundurze i pierwsze w tym roku powołanie ochotników...

  Ferie w mundurze i pierwsze w tym roku powołanie ochotników do podkarpackich terytorialsów

  luks

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Ferie w mundurze i pierwsze w tym roku powołanie ochotników do podkarpackich terytorialsów
  1/6
  przejdź do galerii

  ©mat. prasowe/WOT

  9 lutego w Rzeszowie i Jarosławiu kolejni ochotnicy zostaną powołani do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Najbliższe 16 dni spędzą ćwicząc na poligonie w ramach projektu "Ferie z WOT".
  9 lutego to pierwszy dzień tzw. szesnastki. 16-dniowe szkolenie podstawowe prowadzone będzie w systemie ciągłym. Przeznaczone jest dla kandydatów, którzy do tej pory nie mieli do czynienia ze służbą wojskową.

  Czytaj także: Terytorialsi z Podkarpacia podsumowali 2018 rok

  - Pierwszy dzień to przyjęcie, umundurowanie i wyekwipowanie oraz dopełnienie wszystkich formalności ewidencyjnych.
  Zwykle w tym samym dniu ochotnicy poddawani są także testowi oceny sprawności fizycznej, który obejmuje „test wejściowy” z wychowania fizycznego oraz badanie współczynnika budowy ciała. Wyniki tych testów i badań zostaną wykorzystane w dalszej służbie, głównie w celu doskonalenia sprawności fizycznej kandydatów - mówi por. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.  Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, oraz pierwszej pomocy. Szkolenie taktyczne integruje wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych.

  - Priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka prowadzenia ognia. W ostatnim dniu żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej odbędą egzamin końcowy. W tym czasie każdy terytorials wykona wiele zadań taktycznych i ogniowych po wyznaczonej pętli - dodaje por. Sura.

  Ukoronowaniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która tym razem odbędzie się 24 lutego w Łańcucie. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną rozdysponowani do batalionów lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.

  Chcesz wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej? Wniosek o powołanie możesz złożyć przez internet  Zobacz także: Kpt. Wojciech Deć, rzecznik Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie, o kwalifikacji wojskowej

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo