Ferie zimowe 2019 na Podkarpaciu coraz bliżej. Właściciele...

  Ferie zimowe 2019 na Podkarpaciu coraz bliżej. Właściciele stoków narciarskich odliczają dni

  luks

  Nowiny

  Nowiny

  Ferie zimowe 2019 na Podkarpaciu coraz bliżej. Właściciele stoków narciarskich odliczają dni

  ©Łukasz Solski

  Ferie 2019 na Podkarpaciu rozpoczną się 11 lutego. Działa u nas 14 stoków narciarskich. Warunki do białego szaleństwa są dobre i bardzo dobre.
  Ferie zimowe 2019 na Podkarpaciu coraz bliżej. Właściciele stoków narciarskich odliczają dni

  ©Łukasz Solski

  Od 65 do 115 cm śnieg jest na Gromadzyniu w Ustrzykach Dolnych. To najwięcej na Podkarpaciu. O śnieg zadbano także na pobliskiej Laworcie. Warunki na stokach są bardzo dobre. Dwa wyciągi cały czas pracują przy Hotelu Arłamów, jest tam od 70 do 100 cm śniegu.

  Wszystkie trasy są otwarte na terenie Ośrodka Narciarskiego Kiczera w Puławach. Czynne są oba wyciągi talerzykowe i kolej krzesełkowa. ChyrowaSki w Chyrowej koło Dukli zaprasza do korzystania z dwóch wyciągów o długości 400 i 900 metrów. Na stokach jest do 100 cm śniegu, warunki bardzo dobre.

  Stoki narciarskie na Podkarpaciu. Magazynują śnieg, aby nie zabrakło


  - Długoterminowe prognozy nie wskazują drastycznych zmian w pogodzie. To nas cieszy, bowiem ferie zimowe to żniwa dla właścicieli stoków narciarskich. Trwa magazynowanie śniegu, bowiem w Przemyślu panują inne warunki niż chociażby w Arłamowie czy w Ustrzykach Dolnych - mówi Robert Kazimir, p.o. dyrektora Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  - Będziemy się starać, aby nasze trasy były jak najlepiej przygotowane, bowiem wiele osób nie wyjedzie na narty w góry, czy za granicę. Będą chcieli szusować na miejscu - dodaje Kazimir.

  W Przemyślu trwa naśnieżanie trasy nr 3.

  Szusować można jeszcze: w Weremieniu, w ośrodku Bystre k. Baligrodu, Strzyżowie, Czarnorzekach k. Korczyny, Handzlówce, Kalnicy i Dylągówce niedaleko Rzeszowa.

  Stoki narciarskie na Podkarpaciu. Policjanci też pomogą


  Od 11 lutego, gdy na Podkarpaciu rozpoczną się ferie zimowe, na stokach będzie można spotkać policjantów. Mundurowi na nartach przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo i porządek na trasach, będą zwracać uwagę na zbyt brawurową jazdę oraz na pijanych narciarzy. Sprawdzą też, czy dzieci, które nie skończyły 16 lat, jeżdżą w kaskach.

  - Doświadczenia lat ubiegłych wskazują, że w Polsce wzrasta liczba zwolenników uprawiania sportów zimowych. Ta forma aktywnego wypoczynku, oprócz dostarczania wrażeń estetycznych i relaksu, niesie za sobą również zagrożenia. Na stokach dochodzi do nieodpowiedzialnych i ryzykownych zachowań. Uczestnicy zabaw i wypoczynku stają się ofiarami nie tylko nieszczęśliwych wypadków, ale również przestępstw i wykroczeń - informuje Komenda Główna Policji w Warszawie.

  Działania policjantów będą miał również na celu zapewnienie ładu i porządku bezpośrednim sąsiedztwie tras narciarskich.

  Za jazdę na nartach, czy snowboardzie w stanie nietrzeźwości, grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych.

  Zobacz także: Chińczycy popularyzują narciarstwo przed zimowymi igrzyskami w 2022 roku. "Przyszliśmy tu potrenować"

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo