Finał WOŚP w Rzeszowie. Sprawdź co można wylicytować

  Finał WOŚP w Rzeszowie. Sprawdź co można wylicytować

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Na zdj. od lewej Kamila Sowiźrał, Sławomir Andres, Sylwia Drążek i Anna Maria Pokrywka, a na dole Maciej Piotrowski.

  Na zdj. od lewej Kamila Sowiźrał, Sławomir Andres, Sylwia Drążek i Anna Maria Pokrywka, a na dole Maciej Piotrowski. ©KRZYSZTOF KAPICA

  13 stycznia ponad 400 wolontariuszy z czterech rzeszowskich sztabów ruszy w miasto z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Na zdj. od lewej Kamila Sowiźrał, Sławomir Andres, Sylwia Drążek i Anna Maria Pokrywka, a na dole Maciej Piotrowski.

  Na zdj. od lewej Kamila Sowiźrał, Sławomir Andres, Sylwia Drążek i Anna Maria Pokrywka, a na dole Maciej Piotrowski. ©KRZYSZTOF KAPICA

  Połowa pieniędzy zebranych w 21. Finale WOŚP pójdzie na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, a połowa na wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo - leczniczych. W tym drugim przypadku pomoc trafi do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

  Orkiestra planuje kupić m.in. łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami, materace przeciwodleżynowe, statywy mobilne do kroplówek, pompy żywieniowe, tory do nauki chodzenia.

  Zdobyć identyfikator wolontariusza 21. Finału Orkiestry Jurka Owsiaka było marzeniem wielu młodych ludzi.

  - Już tradycyjnie chętnych było o wiele więcej, niż mogłem przyjąć. Kto był pierwszy, ten lepszy. Zapisy były jeszcze na początku listopada - mówi Sławomir Andres, nauczyciel historii i szef największego sztabu w IV LO, który już 13 rok z rzędu jest zaangażowany w organizację kwesty.

  Grażyna Jakubek opiekująca się sztabem w Gimnazjum nr 11 dodaje, że odebrała mnóstwo telefonów od mieszkańców, którzy pragnęli włączyć się w zbiórkę. A miejsc nie wystarczyło nawet dla wszystkich chętnych uczniów.

  W IV LO puszki do złożenia już dotarły. Mają też plakaty, a jeszcze czekają na serduszka - naklejki i identyfikatory.

  - W niedzielę 13 stycznia o godz. 8.30 mamy odprawę dla 150 wolontariuszy. Będą zbierać datki do wieczora - dodaje S. Andres.

  Wiemy już, jakie atrakcje czekają w tym dniu mieszkańców Rzeszowa.

  - Zabawa na Rynku rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do 22 - zdradza Katarzyna Olesiak, dyr. wydz. kultury, sportu i turystyki Urzędu Miasta w Rzeszowie. - Gwiazdą wieczoru będzie zespół Bracia.

  SPRAWDŹ: 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - PROGRAM IMPREZ W RZESZOWIE


  Zaplanowane są zabawy taneczne - zumba i hip - hop, liczne pokazy, m.in. XXI Brygady Strzelców Podhalańskich, strażaków, policji, Straży Granicznej, Politechniki Rzeszowskiej.
  O godz. 16 odbędzie się wielka licytacja. Wiemy już, co podarował prezydent Tadeusz Ferenc.

  - To miecz do wushu tradycyjnego, jaki dostał od zawodników KS Nan Bei - Tygrys z Rzeszowa w dowód wdzięczności za pomoc w wyjeździe na 5. Mistrzostwa Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach - mówi dyr. Olesiak.

  A Mirosław Karapyta, marszałek województwa wystawił do licytacji dwie atrakcyjne wycieczki.

  - Można licytować zaproszenie na przyjęcie z okazji święta 3 Maja w rzymskich ogrodach Ambasady RP - mówi Monika Konopka z Urzędu Marszałkowskiego. - W organizowanym corocznie przyjęciu garden party wezmą udział dyplomaci, przedstawiciele włoskich elit rządzących, biznesmeni, artyści, a także delegacja z Podkarpacia, która we Włoszech będzie promowała nasz region.

  "Pod młotek" pójdzie też zaproszenie od marszałka na targi lotnicze w Paryżu (International Paris Air Show)

  - To największe lotnicze wydarzenie na świecie będzie miało miejsce od 17 do 23 czerwca w centrum wystawowym Le Bourget pod Paryżem. W jubileuszowej 50. edycji wezmą udział światowi liderzy z branży lotniczej. Swoje stoisko będzie miało też Podkarpacie - mówią w UM.

  Podczas Finału WOŚP w Rzeszowie tradycyjnie, nie zabraknie występów Teatru Woskresiennie. O godz. 20 zaplanowane jest "Światełko do nieba" z pokazem sztucznych ogni.

  Ciekawie zapowiadają się ogólnopolskie aukcje. Fundacja Marcina Gortata przekazała voucher na wyjazd do USA na mecz podczas Polskiej Nocy w NBA. Można licytować także m.in. pokazowy bolid F1 Renault, słynny za sprawą Kamila Durczoka stół Faktów TVN, motocykl Tomasza Golloba, rejs okrętem podwodnym, lot szybowcem, dzień z Biurem Ochrony Rządu, a nawet kolację przygotowaną przez Janusza Palikota.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (34)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (34) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Mistrzowie Agro | Obejrzyj zdjęcia z gali wręczenia nagród w Boguchwale

  Mistrzowie Agro | Obejrzyj zdjęcia z gali wręczenia nagród w Boguchwale

  Ruszył oficjalny sklep internetowy – huawei.pl

  Ruszył oficjalny sklep internetowy – huawei.pl

  JESZCZE TYLKO DZIŚ ▶▶ Masz szansę wziąć udział w loterii! ◀◀

  JESZCZE TYLKO DZIŚ ▶▶ Masz szansę wziąć udział w loterii! ◀◀