Finały mistrzostw Polski U20 nie dla drużyny Hensfort Przemyśl

luks
Ł. Solski
Hensfort Przemyśl nie zagra w tym roku w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U20. Zespołowi Daniela Puchalskiego, podczas turnieju we Wrocławiu zabrakło trochę szczęścia.

Niedźwiadki Hensfort Przemyśl z dwoma porażkami i zwycięstwem zakończyły półfinał MP U20. Dodajmy, że przyszło im rywalizować ze starszymi o rok kolegami.

W piątek przemyślanie podejmowali Szkołę Gortata Politechnikę Gdańską. Za sprawą wygranej IV kwarty (32:21) ze zdobycia dwóch punktów cieszyli się gracze z Trójmiasta.

O sukcesie gdańszczan przesądziła „trójka” Mateusza Trębowicza (łącznie 39 pkt.) na dwie sekundy przed końcem. Podopieczni Rafała Knapa objęli wówczas prowadzenie 94:93. Wejście pod kosz Pawła Strzępka nie odmieniło już losów rywalizacji.

- Daliśmy szansę przeciwnikowi, a on to świetnie wykorzystał. Porażka przy prowadzeniu dwoma punktami boli bardzo - powiedział trener Daniel Puchalski.

Niecodzienne statystyki zanotował środkowy Szkoły Gortata Mateusz Kulis (22 punkty, 20 zbiórek i 4 bloki).

W sobotę ponownie najbardziej zacięta rywalizacja spośród wszystkich grup półfinałowych miała miejsce we Wrocławiu. Dzień wcześniej o wynikach decydowały akcje w samych końcówkach, a tym razem do wyłonienia zwycięzców potrzebne były dogrywki.

Szymon Janczak dwoił się i troił w zespole Hensfortu, ale nie ustrzegł klubu z Podkarpacia przed porażką z WKK Wrocław. W końcówce czwartej kwarty najlepszy punktujący spotkania wykorzystał rzuty wolne, po czym zablokował rzut Michała Kroczaka. W dogrywce WKK miało jednak przewagę i potrafiło utrzymać korzystny dla siebie wynik do końcowej syreny. Janczak oprócz 32 punktów miał 14 zbiórek i 6 bloków. Spotkanie bardzo miło będzie wspominał 19-letni rzucający wrocławian Kacper Grzelak (13 pkt., 10 zb., 11 as., 5 przech.).

Po dwóch dniach rywalizacji z awansu mógł się już cieszyć UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Drugiego szczęśliwca wyłoniły niedzielne pojedynki.

Hensfort wygrał mecz „o honor” z warszawiakami.

- Gdy za naszym występem stoi jedno zwycięstwo z Warszawą i jednopunktowa porażka z Gdańskiem oraz po dogrywce z Wrocławiem, to biorąc pod uwagę ogromne straty zdrowotne naszego zespołu trudno mieć jakiekolwiek pretensje. Mecz z Wrocławiem kończyliśmy w pięciu i w piątkę doprowadziliśmy do dogrywki. Strasznie szkoda, ale taki jest sport, w tym sezonie zyskaliśmy bardzo wiele na innych polach niż wynikowe. Bardzo, bardzo dziękujemy naszym kibicom, chłopcy zasłużyli na takie wsparcie jakie dostają od was. Zostały nam rozgrywki 2 ligi, to jedna z ostatnich szans zobaczyć przemyski zespół który, jestem przekonany, będziemy wspominać przez wiele lat - napisła na portalu społecznościowym trener Puchalski.

WYNIKI:
WKK Wrocław - UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 78:81, Hensfort Przemyśl - Szkoła Gortata Politechnika 93:94 (20:18, 25:21, 27:25, 21:30), WKK Wrocław - Hensfort Przemyśl 87:84 (18:17, 23:20, 17:21, d. 8:5), UKS Gim 92 Ursynów Warszawa - Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 91:86, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - WKK Wrocław 59:73, Hensfort Przemyśl - UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 95:82 (24:20, 23:25, 26:21, 22:16).

Punkty dla Hensfortu: Adamek 0, 0, 2, Walciszewski 12, 1, -, Complak 9, 0, -, Janczak 13, 32, 39, Serwański 3, 9, 5, Strzępek 32, 24, 3, Kosior 14, 8, 8, Słaby 5, 3, 10, Radoń -, -, 3, Kucharski 5, 7, 24, Prusak 0, 0, 1.