Fińska rozgrzewka Legii

Michał SkibaZaktualizowano
<br>fot. bartek syta / polska press
Legia Warszawa kwestię dwumeczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów załatwiła w pierwszej połowie pierwszego spotkania. Mistrzowie Polski wygrali w maleńkim Mariehamn 3:0

Mecz z IFK Mariehamn to miał być spacerek. I był. Było bardzo kameralnie, kibice Legii - jak w wielu miejscach w Europie - czuli się jak u siebie na Łazienkowskiej. Udzieliło się to także ludziom Jacka Magiery. W 7. minucie w polu karnym ostro faulowany był Łukasz Broź, a karnego na gola zamienił Guilherme. Siedem minut później Legioniści mogli podwyższyć wynik, znów mógł trafić "Gui", ale jego strzał został zablokowany. Na wszystko z drugiej strony boiska spoglądał znudzony Arkadiusz Malarz - bez żadnej interwencji stał tak przez pierwsze 20 minut.

Finowie odpowiedzieli dopiero na poprzeczkę... Fina. Kasper Hamalainen trafił w obramowanie bramki Vaikla, a potem zaczął się mały szturm polskiej bramki. Swoje doskonałe szanse mieli Kojola i Petrović. Następna szansa Finów nastąpiła w 37. minucie. Span powinien wyrównać, a uderzył prosto do "koszyczka" Arkadiusza Malarza. I całe szczęście, że te akcje miały miejsce, legioniści się obudzili i zabili mecz jeszcze przed przerwą. Najpierw błąd bramkarza Mariehamn wykorzystał Nagy, który dobił wyplutą piłkę przez Vaikla. Dobrze pierwszą połowę zaczął i dobrze skończył, Guiherme perfekcyjnie obsłużył Hamalainena, a Fin strzelił trzeciego gola.

W drugiej połowie emocji było niewiele. Niezaliczony gol Ekhalie nie mógł obudzić mistrzów Finlandii, bo czarnoskóry napastnik był na na spalonym. Legia w drugiej odsłonie już nie dyktowała tempa jak w pierwszej. To odbiło się na liczbie stworzonych sytuacji - groźnie było tylko w 64. minucie, gdy główkował Hamalainen. Środek pola Kopczyński-Mączyński-Moulin nie zaliczył wtorkowego wieczoru poważnego testu (zwłaszcza, że już w 56. minucie Kopczyńskiego zastąpił Szwoch), można stawiać duże pieniądze, że bardziej wymagającym przeciwnikiem będzie inauguracja ligi z Górnikiem w Zabrzu.

Rewanż w środę za tydzień o godz. 20.45. Transmisja w TVP.

IFK Mariehamn - Legia Warszawa 0:3 (Guilherme 8, 40. Nagy 40, Hamalainen 44)

Skład Legii Warszawa: Malarz – Broź, Jędrzejczyk, Dąbrowski, Hlousek – Mączyński, Moulin, Kopczyński (57. Szwoch) – Nagy (63. Moneta), Guilherme (64. Szymański) – Hamalainen.