Firma DevelopRes buduje nowe mieszkania, wspiera sport, a także remontuje stare kamienice

Artykuł sponsorowany Decelopres Rzeszów
Firma deweloperska DevelopRes z Rzeszowa nie tylko buduje nowoczesne i funkcjonalne mieszkania (5000 mieszkań), powierzchnie biurowe (biurowiec SkyRes), ogólnodostępny parking wielopoziomowy (ponad 600 miejsc), ale także swoje sukcesy przenosi na arenę sportową, sponsorując m.in. siatkarki z KS DevelopRes oraz remontując stare, urokliwe kamienice w centrum Rzeszowa. Firmie zależy, aby przywrócić blask pięknym, ale czasami zaniedbanym budynkom i zmienić ich wizerunek.

DevelopRes jest największą firmą deweloperską na Podkarpaciu. To sprawdzony i solidny partner, który od bardzo wielu lat nie tylko oferuje innowacyjne i komfortowe mieszkania, parkingi, działa na rzecz promocji sportu i lokalnych sportowców, ale także remontuje i modernizuje stare kamienice.

- Kończymy właśnie kompleksowy remont starej kamienicy z przełomu IX i XX w. przy ulicy Szpitalnej 3 w Rzeszowie. To prawdziwa perełka, która nabrała całkowicie nowego oblicza – opowiada Bogusław Sobczyk, dyrektor marketingu w firmie DevelopRes. – Ta inwestycja zyskała naprawdę nowe życie i diametralnie zmieniła swój wizerunek. Teraz ten klimatyczny i urokliwy budynek może być również wizytówką Rzeszowa. Przebudowie podlegają wszystkie kondygnacje, mansardowe poddasze, jak również dach nad oficyną. Obiekt będzie miał funkcję mieszkalną z dwoma lokalami usługowo-biurowymi położonymi na parterze. Z efektu będą zadowoleni nie tylko rzeszowianie, którzy mogą podziwiać kolejną perełkę architektury, ale także przyszli mieszkańcy, którzy bardzo skorzystają na tym remoncie.

Bogusław Sobczyk dodaje, że firma DevelopRes nie kończy prac remontowych tylko na tej jednej rzeszowskiej kamienicy.

- Trwają właśnie intensywne prace przy kolejnej kamienicy, która znajduje się przy ul.Piłsudskiego w Rzeszowie – mówi Bogusław Sobczyk. – Ta kompleksowa renowacja sprawi, że budynek zmieni się diametralnie i odzyska swój blask. Takie działania pokazują jak urokliwe i klimatyczne jest nasze miasto. Wystarczy trochę chęci i pracy, by odnaleźć w nim tą wyjątkowość. Należy podkreślić, że prace remontowo-konserwatorskie odbywają się przy dofinansowaniu ze strony Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu. Na uwagę zasługuje odkrycie w kamienicy zabytkowych polichromii przykrytych tynkami i zabudowami. W wielu pomieszczeniach ostały się bardzo dobrze zachowane malarskie dekoracje wnętrz uznawane za unikatowe na terenie Rzeszowa.

Firma DevelopRes remontując stare kamienice, robi to w sposób bardzo profesjonalny i skrupulatny, prace odbywają się bowiem pod nadzorem Konserwatora Zabytków. -Trzeba przyznać, że to dla nas wyzwanie, ale wyzwanie, które cieszy i przynosi radość – podkreśla Bogusław Sobczyk. – Zdajemy sobie sprawę, że część starych, zrujnowanych i zaniedbanych czasami kamienic to perełki architektury o bogatej historii i tradycji – podkreśla dyrektor marketingu w firmie DevelopRes w Rzeszowie. – Zależy nam, aby piękniały i stawały się wizytówkami miasta.

Warto dodać, że firma DevelopRes ma wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Zawsze stara się dostosowywać oferty do indywidualnych potrzeb swoich Klientów zapewniając im fachową, kompleksową i rzetelną obsługę. Robi wszystko, by oddawać inwestycje w zaplanowanym terminie, dzięki temu zyskała zaufanie wielu Klientów i renomę na mapie Rzeszowa.
Strategia w tych trudnych czasach?

- W każdych okolicznościach, dbając o markę, trzeba budować solidnie i dotrzymywać terminów. To dla nas jest oczywiste. Wynika także ze strategii, jaką firma przyjęła od samego początku – zaznacza Bogusław Sobczyk.

I dodaje, że firma Developres nie jest deweloperem, który buduje, sprzedaje mieszkania i zapomina o swoich klientach.

- My wybudowanymi blokami potem się opiekujemy i administrujemy. Dbamy o budynki nie tylko na naszych osiedlach, ale też w całym mieście, czego przykładem są stare kamienice. Staramy się, aby było w Rzeszowie pięknie, czysto i zielono - deklaruje Bogusław Sobczyk.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24