MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Firma EME Aero kształci mechaników lotniczych w Zespole Szkół nr 2 w Łańcucie

Beata Terczyńska/ mat. prasowe
Firma EME Aero specjalizująca się w serwisowaniu najnowszej generacji silników lotniczych objęła patronatem nowo powstały w łańcuckim ZS nr 2 profil - technik mechanik lotniczy. To wynik współpracy w zakresie szkolnictwa zawodowego, którą spółka podpisała z powiatem łańcuckim na początku roku.

Projekt opiera się na praktycznym przygotowaniu do zawodu technika mechanika lotniczego. Uczniowie mogą liczyć na specjalnie opracowany program nauczania obejmujący zarówno szkolenie merytoryczne, w tym m.in. dostosowany do potrzeb branży program nauczania języka angielskiego z uwzględnieniem specjalistycznego słownictwa technicznego, jak i praktyczne, którego podstawą będą zajęcia w zmodernizowanym i dostosowanym do potrzeb kierunku Centrum Kształcenia Praktycznego oraz praktyki w Centrum Szkoleniowym EME Aero w Jasionce.

W projekt zaangażowany jest Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej im. Felicjana Dzierżanowskiego.

- Współpraca to odpowiedź na narastającą potrzebę kształcenia praktycznego młodego pokolenia, które zasili w przyszłości także naszą spółkę

- tłumaczy Aleksandra Szafraniec, dyrektor personalny EME Aero.

- Jako firma oferująca kompleksowe szkolenie pracownikom na każdym etapie doświadczenia zawodowego, jesteśmy świadomi, że ogromną wartością jest inwestowanie w nauczanie kierunkowe osób, których umiejętności mogą za kilka lat stanowić o sile naszego zespołu. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do tego, aby w regionie powstał nowy ośrodek kształcenia lotniczego. Ze swojej strony będziemy wspierać uczniów nie tylko merytorycznie, poprzez wykłady i prelekcje, ale również poprzez organizowane wizyty w naszym zakładzie podczas zajęć praktycznych. Mamy nadzieję, że profil technik mechanik lotniczy będzie cieszył się wśród uczniów coraz większym zainteresowaniem, a rodzice obdarzą nas zaufaniem i wesprą nas w budowaniu atrakcyjnej kariery w branży lotniczej dla swoich dzieci – dodaje.

Prawie od roku EME Aero prowadzi własne Centrum Szkoleniowe w Jasionce, w którym kształci pracowników od podstaw, zgodnie ze światowymi standardami. W przyszłości w tym samym Centrum swoje praktyki będą odbywać uczniowie łańcuckiej szkoły.

– Zaangażowanie przedsiębiorców w kształcenie praktyczne młodzieży to niezwykła szansa dla uczniów na zdobycie umiejętności odpowiadających realnym potrzebom branży, a tym samym na trafne zaplanowanie swojej kariery zawodowej już na etapie szkoły średniej. Takie tendencje i modele kształcenia dobrze sprawdzają się na rynkach zagranicznych – mówi Bogusław Blajer, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie.

Dyrektor cieszy się, że dzięki tej współpracy otrzymają dofinansowanie unijne w wysokości 1,5 mln zł na poprawę jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego na nowym kierunku. Pieniądze te pozwolą na przygotowanie i dostosowanie zaplecza praktycznego oraz przeszkolenie nauczycieli i przygotowanie ich pod nowy, wypracowany wspólnie z firmą EME Aero program nauczania na tym kierunku.

EME Aero planuje rozpoczęcie działalności operacyjnej na początku 2020 r. W firmie pracuje obecnie 240 osób. Docelowo zatrudnionych będzie ponad 1000 pracowników. Spółka prowadzi aktywnie szkolenia w swoim Centrum Szkoleniowym w Jasionce, w którym przyszli mechanicy nauczą się zawodu, a uczniowie szkół objętych współpracą z powiatem łańcuckim będą mogli poszerzać swoją wiedzę.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24