Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firma Yetico uruchomi w Tarnobrzegu nowy zakład. Wmurowano kamień węgielny pod budowę hali dla inwestora (ZDJĘCIA)

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Podpisaniem aktu erekcyjnego i wmurowaniem kamienia węgielnego uroczyście zainaugurowano budowę nowej hali produkcyjnej na terenie strefy ekonomicznej w Tarnobrzegu - Machowie. Obiekt przy ulicy Zakładowej ma już gospodarza. To producent płyt styropianowych, firma Yetico SA, która uruchomi swój nowy zakład w połowie 2022 roku.

Hala o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych będzie już szóstym tego typu obiektem w Tarnobrzegu - Machowie, który z myślą o przedsiębiorcach buduje Agencja Rozwoju Przemysłu, zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan. Dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Tomasz Miśko podkreśla, że ARP od lat prowadzi rozbudowę infrastruktury, by zaoferować inwestorom jak najlepsze warunki do działalności gospodarczej.

W podpisaniu aktu erekcyjnego i wmurowaniu kamienia uczestniczyli: wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, dyrektor wydziału nieruchomości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marek Bajdak, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński. Firmę Yetico reprezentowali jej właściciel Andrzej Gołoś i prezes zarządu Marcin Rostek, zaś wykonawcę obiektu - wiceprezes zarządu Grupy Kapitałowej P.A. Nova Ewa Bobkowska.

Hala, która jest w pierwszej fazie budowy, jest przykładem idealnej współpracy agencji rządowej, jaką jest Agencja Rozwoju Przemysłu i biznesu, ponieważ już dzisiaj, przed oddaniem do użytkowania hala staje się własnością firmy Yetico, która ma plan, wiedzę i środki finansowe do tego, aby miejsce zagospodarować i rozwijać tu swoją produkcję

- powiedział Rafał Weber.

Wicemarszałek Ewa Draus podkreśliła, że Agencja Rozwoju Przemysłu już od trzydziestu lat wspiera rozwój przedsiębiorczości, co przynosi bardzo dobre rezultaty, szczególnie w miastach takich jak Tarnobrzeg, który boleśnie odczuł skutki upadku przemysłu siarkowego. Agencji gratulowała skutecznego pozyskiwania inwestorów dla Podkarpacia a prezydentowi Tarnobrzega dziękowała za tworzenie dobrego klimatu do rozwoju przedsiębiorczości. - Dzięki takim inwestycjom miasto odżywa - mówiła Ewa Draus.

Zadowolenia z tego, że kolejny przedsiębiorca chce ulokować zakład w Tarnobrzegu nie krył także prezydent Dariusz Bożek.

Dla mnie jako prezydenta to moment niesamowicie radosny, bo jestem świadkiem efektów tego, nad czym z dyrektorami Agencji Rozwoju Przemysłu pracujemy od 2,5 roku. Symboliczne światełko zapaliło się w grudniu 2018 roku, gdy ulica Zakładowa została oświetlona i stała się tunelem światła w stronę strefy ekonomicznej

- mówił prezydent, nawiązując do ostatnich miejskich inwestycji w drogową infrastrukturę na terenie rejonu przemysłowego.

Dziękował też przedstawicielom władz centralnych i wojewódzkich za "potężne wsparcie finansowe", bez którego wielu inwestycji w mieście nie udałoby się zrealizować. Wspomniał o innych drogach, na których remont oczekują strefowi inwestorzy.

- Liczę na to, że ciąg dalszy nastąpi, bo jest to idealne miejsce do inwestowania. Ze swojej strony deklaruję współpracę i pełne wsparcie. Czas siarki się kończył, ale to nie znaczy, że została luka, bo dziurę, która została po siarce potrafiliśmy wypełnić. Tarnobrzeg jest otwartym miastem dla każdego, czeka na kolejnych inwestorów - zachęcał włodarz.

Prezes zarządu Yetico SA Marcin Rostek wymienił trzy powody, które przesądziły o ulokowaniu produkcji w Tarnobrzegu.

Odpowiada nam lokalizacja, to miejsce wpisuje się w strategię rozwoju firmy. Interesująca była też oferta, jaką przedstawił tarnobrzeski oddział Agencji Rozwoju Przemysłu oraz dostępność kadry. Wierzymy, że znajdziemy pracowników, którzy pomogą nam tworzyć przedsiębiorstwo od początku

- mówił.

Firma Yetico SA ma uruchomić swój zakład w połowie 2022 roku. Będzie produkować płyty styropianowe znajdujące zastosowanie jako materiał termoizolacyjny w budownictwie oraz do styropianowych opakowań ochronnych i kształtek przemysłowych. Wartość inwestycji to 60 milionów złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24