Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Zawodniczki dwóch rzeszowskich klubów - Towarzystwa...

Fitness. Medale mistrzostw Polski oraz powołanie do kadry narodowej na mistrzostwa świata dla zawodniczek Sokoła Rzeszów [ZDJĘCIA]

Zawodniczki dwóch rzeszowskich klubów - Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Rzeszów oraz Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Uniwersytetu Rzeszowskiego przywiozły grad medali z Gdańska, gdzie rozegrane zostały „V Debiuty” oraz „VII Mistrzostwa Polski” Fit Kids fitness & aerobic.

W mocno obsadzonych zawodach, z udziałem rekordowej ilości prawie 150 zawodniczek z całej Polski, bardzo dobrze zaprezentowały się juniorki z Rzeszowa.

W „V Debiutach”, w konkurencji dwójek, hegemonię rzeszowian potwierdziły Katarzyna Pawłowska i Julia Sycz (PTG Sokół UR) i Zuzanna Lenar i Amelia Pałac (TG Sokół Rzeszów) zdobywając 1 i 2 miejsce na podium.

W formacjach 3. miejsce wywalczyły Kinga Ożóg, Magdalena Ziaja i Anastazja Bielec (TG Sokół Rzeszów).

Indywidualnie w fitness FIT-Kids do lat 10, 3 miejsce zajęła Wiktoria Skoczylas (wychowanka TG Sokół Malawa).

W kategorii do lat 13 - 3 i 4 miejsce podium należało odpowiednio do Amelii Pałac i Julii Sycz (wszystkie TG Sokół Rzeszów).

W VII mistrzostwach Polski Fit Kids fitness & aerobic rzeszowianki stawały dwukrotnie na 3 miejscu podium: Zuzanna Lenar i Amelia Pałac – w dwójkach oraz Kinga Ożóg, Magdalena Ziaja i Anastazja Bielec - w konkurencji trio (wszystkie TG „Sokół” Rzeszów).

Na czwartym, miejscu uplasowała się dwójka Katarzyna Pawłowska i Julia Sycz (PTG „Sokół” UR).

Osiągnięcia wszystkich dziewięciu zawodniczek Sokoła zapewniły im powołanie do kadry narodowej Polski na mistrzostwa świata, które odbędą się 11 maja w Budapeszcie.

Trenerem kadrowiczek z Rzeszowa jest Grzegorz Bielec (wielokrotny mistrz Europy i wicemistrz świata w akrobatyce sportowej), który na swoim koncie ma już ponad 100 medali podopiecznych z imprez ogólnopolskich i międzynarodowych w akrobatyce i fitness. Są tym zestawie dwa najcenniejsze medale (srebro 2011 i brąz 2010) z mistrzostw Europy w fitness gimnastycznym.

Koniec roku szkolnego dla abiturientów z I LO w Końskich (ZDJĘCIA)