Fortuna 1 Liga. Apklan Resovia uległa na swoim stadionie Górnikowi Łęczna 0:2. Goście byli konkretniejsi

Waldemar Mazgaj
"Pasiaki" przegrały, ale pokazały, że mogą wiosną skutecznie rywalizować o utrzymanie nawet w meczach z ligową czołówką. Na zdjęciu pojedynek Cezarego Demianiuka z Leandro. fot. Krzysztof Kapica
W drugim meczu rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi piłkarze Apklan Resovii ulegli na swoim stadionie Górnikowi Łęczna 0:2. Zespół z Lubelszczyzny zagrał bardzo dobrze w defensywie, „pasiaki” nie miały zbyt wielu okazji.

Tylko jedną zmianę w wyjściowym składzie przeprowadził trener Radosław Mroczkowski; Demianiuk zastąpił wykartkowanego Mikulca. Choć przed meczem oba zespoły dzieliła w tabeli przepaść, to spotkanie od początku było bardzo wyrównane i zacięte, wręcz iskrzyło na murawie.

Generalnie częściej przy piłce byli faworyzowani goście. Wiele z tej przewagi nie wynikało przez ponad pół godziny, bo uważnie grali obrońcy „pasiaków”, blokując w groźnych sytuacjach strzały Maka i Struskiego.

Apklan Resovia przegrała u siebie z Górnikiem Łęczna 0:2 w meczu Fortuna 1 Ligi.RELACJA Z MECZU APKLAN RESOVIA - GÓRNIK ŁĘCZNAWYNIKI SOBOTNICH MECZÓW - 1, 2, 3 LIGA

Fortuna 1 Liga. Apklan Resovia Rzeszów przegrała u siebie z ...

W 37. minucie nie upilnowali jednak doskonale znającego ten obiekt Krykuna (grał w Resovii w poprzednim sezonie, ale zapowiadał, że sentymentów nie będzie), który dostał podanie z lewej strony od Wojciechowskiego i lewą nogą z 10 m strzelił pewnie na 0:1.

Największy błąd Dybowski popełnił jednak w 43. minucie, przepuszczając strzał Wojciechowskiego z 25 m; na szczęście piłka na nierównej murawie trafiła w słupek, a bramkarz gospodarzy miał od razu okazję do rehabilitacji, broniąc nogami dobitkę Struskiego.

To nie było tak, że Resovia tylko broniła się. Wasiluk z 18 m huknął w boczną siatkę, a główka Zdybowicza w 29. minucie (centrował Jaroch) lobem trafiła w słupek i nie było komu dobić jej do pustej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się obiecująco w ofensywie; Mak zmarnował sam na sam z Dybowskim, Wróbel z 30 m huknął w poprzeczkę i piłka poleciała w okolice linii bramkowej. Resoviacy oczywiście reklamowali, że minęła linię bramkową, ale arbiter był niewzruszony. To wszystko w niecałe dwie minuty!

Potem, niestety, dominowała już tylko twarda walka, a "pasiaki" próbowały sforsować dobrze zorganizowaną defensywę gości. Efekt: tylko optyczny - 57 do 43 procent w posiadaniu piłki.

Dopiero w samej końcówce, gdy Resovia odważniej zaatakowała, pojawiły się szanse. Główka Wróbla była minimalnie niecelna, zagrania Hebla przed bramkę nikt nie przeciął. Brakowało dokładności, spokoju.

Na dodatek w doliczonym czasie sprawę załatwili rezerwowi Górnika; Banaszak pod chorągiewką zabawił się z obrońcami, po czym wyłożył piłkę Jagielle, który pewnie uderzył w dolny róg i Dybowski nie miał szans na skuteczną interwencję.

Apklan Resovia – Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Krykun 37, 0:2 Jagiełło 90+5.

Resovia: Dybowski – Jaroch, Podhorin, Marković, Słaby – Demianiuk (66 Antonik), Sojlić, Wasiluk (76 Kuczałek), Adamski (56 Hebel) – Zdybowicz (66 Twardowski), Wróbel. Trener Radosław Mroczkowski.

Górnik: Gostomski – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Leandro – Krykun (90 Kukułowicz), Struski, Stromecki, Kalinkowski (70 Cierpka), Mak (70 Jagiełło) – Wojciechowski (81 Banaszak). Trener Kamil Kiereś.