Fortuna 1 Liga. Kamil Słaby, obrońca Apklan Resovii po wygranej 1:0 z ŁKS-em Łódź: W 1 lidze nie ma znaczenia kto jest który w tabeli

Waldemar Mazgaj
Kamil Słaby we wszystkich siedmiu wiosennych meczach Apklan Resovii grał od 1 do 90 minuty. fot. Krzysztof Łokaj
- Trener cały czas nam powtarza, że wszystko zależy od nas - mówi Kamil Słaby, obrońca Apklan Resovii.

Można wysnuć taką tezę, że wolicie grać z faworytami do awansu niż z zespołami z dołu tabeli? Odpowiem tak: w 1 lidze wszystkie mecze są do siebie podobne i niemal zawsze ten, kto jest bardziej zdeterminowany i kto da więcej z siebie, ten może liczyć na trzy punkty. Bez względu na to czy jest to ktoś z góry tabeli, czy z dołu. To nie ma znaczenia.

Ale taka wygrana z ŁKS-em to chyba smakuje szczególnie? Oczywiście, łodzianie to duża firma i to nie tylko w skali 1 ligi, ale całego kraju. Dlatego bardzo się cieszymy, choć wiadomo, że przed nami jeszcze dużo meczów i każdy następny jest równie ważny.

Wasza żelazna defensywa dzisiaj zagrała na zero z tyłu. W zasadzie ŁKS, poza tym rzutem wolnym Pirulo w poprzeczkę, nie miał zbyt wielu okazji…

Po golu Jakuba Wróbla Apklan Resovia wygrała na własnym obiekcie z wyżej notowanym ŁKS-em Łódź 1:0. Zobaczcie zdjęcia z tego meczu. [RELACJA]

Fortuna 1 Liga. Zwycięstwo Apklan Resovii nad ŁKS-em Łódź. R...

No tak, też myślę, że to dobrze hula.

Co zdecydowało o wygranej? Duża determinacja, trochę jakości piłkarskiej i mamy trzy punkty.

Takie akcje ofensywne, jaką zrobiłeś z Radkiem Adamskim i którą wykończył Kuba Wróbel, to ćwiczyliście, czy to była spontaniczność? Wszystko wychodzi z treningu i to cieszy, bo to co trenujemy - przenosimy na boisko i daje to efekty.

Patrzycie co się dzieje na innych stadionach. Śledzicie wyniki i swoją sytuację w tabeli? Nie da się nie śledzić, więc zerkamy na tabelę. Choć trener cały czas nam powtarza, że wszystko zależy od nas.

Najbliższe mecze gracie z zespołami z dołu tabeli. Będzie łatwiej? Na pewno nie będzie łatwiej, ale jeśli utrzymamy ten poziom determinacji i zaangażowania to nikt nam krzywdy nie zrobi.

Teraz to wy będziecie faworytem, kibice będą oczekiwać wygranych, jak w meczu z Odrą Opole, gdy inaczej się wam grało, bo była inna presja?...

Według mnie nie ma wielkiej różnicy, w każdym meczu oczekuje się od nas wygranych. Walczymy o utrzymanie, są nam potrzebne punkty i - nieważne, czy rywalizujemy z zespołem z góry tabeli, czy z dołu – chcemy każdy mecz wygrać.

Po dość poważnej kontuzji i przerwie wróciłeś do Resovii po kilku latach przerwy i chyba mało kto się spodziewał, że to będzie taka dobra runda w twoim wykonaniu? W zasadzie nie ma się do czego przyczepić... Ty jesteś zadowolony ze swojej dyspozycji? Z meczu na mecz czuję się coraz lepiej i… było to dzisiaj widać. Były nawet jakieś akcje ofensywne. Choć dla mnie jednak najważniejsze, żebyśmy trzymali obronę.

I nie łapali kartek, bo wtedy będziecie mogli grać tą samą czwórką przez cały czas… Dokładnie – najważniejsze, żeby ten kolektywy był utrzymany.

3 liga. Wisłoka Dębica ograła wicelidera z Sieniawy. - W ner...