1 1 połowa

Sandecja Nowy Sącz

1

1 1 połowa

• W drugiej połowie Stal Mielec nie pozostawiła wątpliwości co do tego, komu należały się w tym meczu trzy punkty. Najpierw rzut karny na gola zamienił Bartosz Nowak, a w końcówce do siatki trafiali Mateusz Mak (dwukrotnie) oraz Wojciech Lisowski. Dzięki temu mielczanie wrócili na ligowe podium, Sandecja po tej porażce znalazła się natomiast w strefie spadkowej. Na dziś to już wszystko, zapraszamy na kolejne relacje z Fortuna 1 Ligi na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu, Stal wygrywa z Sandecją aż 5:1!

• Deklasacja Sandecji w Mielcu! Siedem minut, trzy gole i bardzo przekonujące zwycięstwo gospodarzy. Jest już 5:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA STALI! WOJCIECH LISOWSKI!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Dominik Kun, na końcówkę pojawia się Bartłomiej Dudzic.

• Mateusz Mak show w końcówce spotkania w Mielcu! Rezerwowy Stali zdobywa drugiego gola w ciągu czterech minut!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA STALI! MATEUSZ MAK!

• Żółtą kartką ukarany Seweryn Kiełpin.

• Wygląda na to, że jest po meczu! Wynik podwyższa Mateusz Mak, dzięki czemu Stal prowadzi już dwoma bramkami.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA STALI! MATEUSZ MAK!

• Zmiana także w Sandecji. Poza boiskiem Damian Chmiel, za niego Mariusz Gabrych.

• Ostatnia zmiana w zespole Stali. Kończy występ Grzegorz Tomasiewicz, na murawie melduje się Lukas Bielak.

• Pierwsza zmiana w zespole Sandecji. Kontuzji doznał Marcin Flis i musi opuścić boisko. Za niego Tadeusz Socha.

• Sandecja mogła doprowadzić do wyrównania! Thiago był bliski tego, aby do asysty z pierwszej połowy dorzucić teraz gola, jego strzał obronił jednak Seweryn Kiełpin!

• Pierwsza żółta kartka po stronie gospodarzy. Ukarany Wojciech Lisowski.

• Świetny początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy! Bartosz Nowak wykorzystał rzut karny, choć Krzysztof Baran wyczuł jego intencje. Bramkarz Sandecji nie zdołał jednak odbić piłki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA STALI! BARTOSZ NOWAK!

• RZUT KARNY DLA STALI!

• Nie ma też Łukasza Janoszki, wszedł Mateusz Mak.

• W przerwie mamy dwie zmiany w zespole Stali. Nie wrócił na boisko Paweł Olszewski, w jego miejsce Szymon Stasik.

• Znów gramy!

• Po pierwszej połowie w Mielcu mamy remis. Gospodarze już w drugiej minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale Sandecję uratował słupek. Później mieliśmy niespodziankę, bo w piątej minucie spotkania prowadzenie gościom dał Maciej Małkowski. Mielczanie byli stroną przeważającą, częściej atakowali i w końcówce pierwszej połowy wyrównał Łukasz Janoszka. Czy w drugiej połowie Stal potwierdzi tę przewagę i zapewni sobie trzy punkty? Wracamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Michal Piter-Bućko ukarany żółtą kartką.

• Ataki Stali wreszcie przyniosły skutek! Gospodarze naciskali, coraz częściej strzelali na bramkę Sandecji, aż do wyrównania doprowadził Łukasz Janoszka!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA STALI! ŁUKASZ JANOSZKA!

• Stal ma przewagę, częściej atakuje, ale brakuje celnych strzałów na bramkę Sandecji. Krzysztof Baran tylko raz musiał interweniować.

• Sandecja mogła prowadzić wyżej! Thiago powinien mieć drugą asystę, lecz jego podania nie potrafił wykorzystać żaden z partnerów, choć bramka Stali była już pusta!

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Upomniany Adrian Basta.

• Stal miała dobra okazję w drugiej minucie, ale teraz to Sandecja wychodzi na prowadzenie! Thiago dograł piłkę do Macieja Małkowskiego, a ten pokonał Seweryna Kiełpina!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA SANDECJI! MACIEJ MAŁKOWSKI!

• Stal mogła zacząć ten mecz w wymarzony sposób! Jeden z gospodarzy był o krok od zdobycia gola, lecz Sandecję uratował słupek!

• Zaczynamy!

• Oba zespoły dwukrotnie mierzyły się w zeszłym sezonie. W Nowym Sączu Sandecja zwyciężyła 2:0, w Mielcu padł natomiast bezbramkowy remis.

• Sandecja na razie spisuje się w tym sezonie w kratkę. W trzynastu meczach piłkarze z Nowego Sącza zdobyli 15 punktów. Daje im to 14. miejsce w tabeli, lecz w przypadku ewentualnej porażki drużyna Tomasza Kafarskiego może nawet znaleźć się w strefie spadkowej. W zeszłym tygodniu Sandecja rozegrała szalony mecz z Chojniczanką, który zakończył się remisem 4:4. Ostatnie zwycięstwo biało-czarnych to 11. seria gier i wygrana 3:2 z Chrobrym Głogów.

• Stal Mielec to jeden z faworytów do awansu do PKO Ekstraklasy. Dość niespodziewanie w trakcie sezonu rozstano się z Arturem Skowronkiem - Stal pod jego wodzą notowała dobre wyniki, lecz włodarze klubu obawiali się, że szkoleniowiec odejdzie do klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej. W jego miejsce przyszedł Dariusz Marzec, a pod jego wodzą drużyna wygrała dwa z trzech ligowych meczów, awansowała także dalej w Totolotek Pucharze Polski. Obecnie piłkarze z Mielca są na czwartym miejscu w tabeli i przy wygranej mają szansę, aby awansować na podium.

• Rezerwowi Sandecji: Grzegorz Baran, Dawid Szufryn, Daniel Bielica, Adrian Danek, Michał Walski, Tadeusz Socha, Hubert Maślanka, Mariusz Gabrych, Bartłomiej Dudzic

• Rezerwowi Stali: Damian Primel, Jan Kozłowski, Maciej Urbańczyk, ateusz Mak, Szymon Stasik, Bartosz Sobczyk, Adrian Paluchowski. Lukas Bielak

• Znamy podstawowe składy obu drużyn. Możecie je już zobaczyć po prawej stronie.

• Czas na kolejny piątkowy mecz 14. kolejki Fortuna 1 Ligi! W Mielcu mająca ekstraklasowe aspiracje Stal zmierzy się w meczu przyjaźni z Sandecją Nowy Sącz. Początek tego spotkania o godzinie 19:00, zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!