Fortuna 1 Liga. PGE Stal Mielec bez szans w Bielsku-Białej. Podbeskidzie wygrało wysoko [RELACJA]

Kuba Zegarliński
kz
Było zwycięstwo, był tez remis, przyszła i kolej na porażkę. PGE Stal Mielec w trzeciej kolejce Fortuna 1 Ligi musiała uznać wyższość Podbeskidzia Bielsko – Biała.

Początek meczu w Bielsku-Białej wcale nie zapowiadał takiego obrotu spraw. Mielczanie objęli prowadzenie już w 9.minucie. Gol nie był jednak efektem ładnej, składnej akcji. Fatalny błąd popełnił bramkarz Podbeskidzia. Przy próbie wybicia piłki został zablokowany, piłkę przejęli biało-niebiescy, a dzieło spokojnym strzałem zwieńczył Adrian Paluchowski.

Podopieczni Artura Skowronka chcieli pójść za ciosem i przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Wiele jednak z tej przewagi nie wynikało, no może poza posiadaniem piłki na połowie rywala, trzema rzutami rożnymi i niecelnym strzałem Grzegorza Tomasiewicza.

Do tej pory stadion w Bielsku – Białej mielczanom kojarzył się bardzo dobrze. Odkąd w 2016 roku wrócili na zaplecze ekstraklasy wygrali tutaj komplet trzech spotkań. Tym razem miało jednak być inaczej.

Wszystko zaczęło się w 35.minucie. Pięknym strzałem z 20.metrów popisał się Karol Danielak, który tym samym doprowadził do remisu.

Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć obie drużyny miały jeszcze swoje okazje. Podbeskidzie mogło podwyższyć wynik już dwie minuty po golu Danielaka. Strzał Nowaka został jednak zablokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę Stali.

Z koeli mielczanie mogli piłkę do siatki skierować w 40.minucie. Zabrakło jednak szczęścia i centymetrów. Gola bliski był Adrian Paluchowski.

W drugiej połowie przewaga Podbeskidzia była już wyraźna. Gospodarze mogli na prowadzenie wyjść już kilka minut po wznowieniu gry, ale wówczas bardzo dobrą interwencją popisał się Seweryn Kiełpin.

Co się odwlekło, to jednak nie uciekło. O sobie znów dał znać Krzysztof Danielak. Po ładnej akcji swojego zespołu to właśnie on skierował piłkę do siatki.

Krzysztof Danielak był zresztą bohaterem tego spotkania. Trzeciego gola, który właściwie już „zabił mecz” zdobył w 72.minucie. Tym razem, podobnie jak w przypadku pierwszej bramki, zdecydował się na uderzeni z odległości. Kiełpin był bez szans.

Wynik meczu na 4:1 w samej końcówce ustalił Ivan Martin Gomez. Tym samym mielczanie przegrywają boleśnie i najwyżej od czerwca 2018 roku. Wówczas 0:4 przegrali również z Podbeskidziem. Z tym, że tamten mecz odbył się w Mielcu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - PGE Stal Mielec 4:1 (1:1)

Bramki: Danielak 35, 62, 72, Gomez 90 - Paluchowski 9.

Podbeskidzie: Polacek – Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski – Danielak (87 Ivan Martin Gomez) Sieracki, Figiel, T. Nowak, Sierpina (90+2 Rzuchowski) – Roginić. Krzysztof Brede.

Stal: Kiełpin – Olszewski, Urbańczyk, Dobrotka, Gettinger – Tomasiewicz, Bielak, Solijć, B. Nowak (67 Mak), Janoszka (55 Prokić) – Paluchowski (70 Barisić). Trener Artur Skowronek.