Fortuna 1 Liga. Wisła Kraków wygrała w Rzeszowie, Apklan Resovia wciąż bez punktów

Mecz Resovii z Wisłą nie był porywającym widowiskiem
Mecz Resovii z Wisłą nie był porywającym widowiskiem Krzysztof Kapica
Porywającego widowiska nie było, ale Wisła Kraków pokonała w Rzeszowie Apklan Resovię.

Po nieudanej inauguracji w Sosnowcu Resovia bardzo chciała przywitać się w tym sezonie ze swoją publicznością w dobrym stylu, ale rywal nie był łatwy, bo na Hetmańskiej zjawiła się krakowska Wisła.

Przed meczem działacze rzeszowskiego klubu wręczyli Bartoszowi Jarochowi, który przed sezonem 2022/2023 przeniósł się właśnie do Wisły, okolicznościową koszulkę.

W pierwszych minutach oba zespoły próbowały konstruować akcje ofensywne, ale i jedna, i druga defensywa grała bardzo czujnie w związku z czym klarownych sytuacji brakowało. Rzeszowskim piłkarzom sporo problemów sprawiał Mateusz Młyński, który skutecznie przedzierał się prawą stroną w okolice pola karnego Pindrocha. W 14. minucie mogło być 1:0 dla gości, ale Michał Żyro uderzył niecelnie głową z ok. 6. metra. Resovia odpowiedziała chwilę później - w 17. minucie kapitalnym uderzeniem tuż zza "szesnastki" popisał się Bartosz Kwiecień, ale Biegański końcami palców sparował ją na poprzeczkę.

To jednak krakowianie jako pierwsi trafili do siatki - zaraz po strzale Kwietnia wiślacy mieli rzut wolny, a dośrodkowanie w pole karne kapitalnym wolejem wykończył Żyro.

Po pierwszym golu mecz się zdecydowanie uspokoił, a krakowianie zdawali się panować nad tym, co dzieje się na boisku. Pierwszy raz obrona Wisły poważnie zagapiła się w 30. minucie - strzału tuż zza pola karnego próbował Mikulec, ale został powstrzymany piłka wturlała się na pole karne i dopadł do niej Karpiński, ale gości uratował Biegański.

Po pierwszej połowie Wisła prowadziła minimalnie, ale jednak zasłużenie.

Świetnie mogli zacząć drugie 45 minut resoviacy - po centrze z prawej strony Adamskiego uderzał Mikulec, ale minimalnie się pomylił. Szybko się to mogło zemścić na miejscowych, ale sędzia nie uznał gola Pereiry po weryfikacji VAR-u, ponieważ strzelec niedoszłego gola dotknął piłkę ręką. W 60. minucie kolejny gol dla Wisły nie został uznany - ponownie dogrywał Żyro (to właśnie on był na pozycji spalonej), a strzelał Młyński.

W kolejnych minutach gra się wyrównała, ale z obu stron brakowało dokładności i przez to bramkarze byli praktycznie bezrobotni.

W 78. minucie mogło i powinno być 2:0 dla krakowian, ale znakomitymi interwencjami popisał się Pindroch. Jednak co się odwlecze, to... Minutę później dośrodkowanie z rożnego Pereiry wykończył strzałem głową Igor Łasicki.

Tak więc wiślacy wywieźli w Hetmańskiej komplet punktów, a Resovia nadal musi czekać na pierwszą zdobycz w tych rozgrywkach.

Apklan Resovia - Wisła Kraków 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Żyro 18, 0:2 Łasicki 79.

Resovia: Pindroch - Mikulec (70 Ostrowski), Kubowicz, Wasiluk ż, Karpiński (70 Wojciechowski), Mróz, Adamski, Kałahur, Hoogenhout (46 Bondarenko), Antonik (63 Morys), Kwiecień ż (56 Krasa). Trener Tomasz Grzegorczyk.

Wisła: Biegański - Wachowiak, Colley, Jelic Balta, Młyński (77 Gruszkowski), Żyro (82 Szywacz), Jaroch, Łasicki, Duda (77 Starzyński), Vullnet Basha (68 Plewka), Cisse (46 Pereira). Trener Jerzy Brzęczek.