Fortuna 1 Liga. Zacięty mecz GKS-u Katowice z PGE Stalą Mielec. Mielczanie wciąż liczą się walce o awans [RELACJA]

Kuba Zegarliński
PGE Stal Mielec wygrała w Katowicach
PGE Stal Mielec wygrała w Katowicach Kuba Zegarliński
PGE Stal Mielec wciąż liczy się w walce o awans do ekstraklasy. W piątkowy wieczór mielczanie pokonali na wyjeździe GKS Katowice .

PGE Stal Mielec wciąż walczy o to, aby dogonić ŁKS Łódź. Mielczanie wygrali 1:0 w Katowicach i ŁKS, aby cieszyć się z awansu musi w sobotę wygrać z GKS-em Jastrzębie. W drugim piątkowym meczu Chrobry Głogów zremisował z Wartą Poznań.

ZAPIS INTERNETOWEJ RELACJI NA ŻYWO Z MECZU GKS KATOWICE - STAL MIELEC

W pierwszej części gry gospodarze starali się kontrolować wydarzenia na boisku, ale liczne strzały nie znalazły drogi do bramki PGE Stali Mielec. Tuż przed przerwą kapitalną okazję miał z kolei gracz gości Łukasz Janoszka, ale nie trafił w światło bramki.

Stal jednak przejęła inicjatywę po przerwie i w 60. minucie wyszła na prowadzenie, a kilkanaście minut później zdobyła drugiego gola i to Stal mogła przypisać sobie trzy punkty. Tym samym podopieczni Artura Skowronka nadal liczą się w walce o awans, ale muszą liczyć na to, że ŁKS w sobotę nie wygra z GKS-em Jastrzębie.

W innym przypadku to łodzianie będą cieszyć z awansu do Lotto Ekstraklasy. Co ciekawe, PGE Stal w chwili obecnej ma już 58 punktów, a więc dokładnie ile w tamtym sezonie wystarczyło Zagłębiu Sosnowiec do promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej.

GKS Katowice - PGE Stal Mielec 0:2 (0:0)

Bramki: Prokić 60, Janoszka 80.

GKS Katowice: Baran - Remisz, Jędrych, Rzonca, Anon, Błąd (78 Piesio), Poczobut, Puchacz, Lisowski, Wawrzyniak, Woźniak (71 Śpiączka). Trener Dariusz Dudek.

PGE FKS Stal Mielec: Kiełpin - Dobrotka, Perez, Spychała, Getinger (88 Leandro), Soljic, Nowak,Tomasiewicz (90 Seweryn) Prokić, Janoszka, Paluchowski (73 Urbańczyk).Trener Artur Skowronek.