Jacek Czaplewski
od 16 lat
Legia Warszawa jako pierwsza w kolejności awansowała do finału Fortuna Pucharu Polski. Nie bez problemów wyeliminowała drugoligowy KKS 1925 Kalisz, zwyciężając na jego boisko 1:0. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji.

Bramka z meczu KKS Kalisz - Legia Warszawa

Legia w 2 minucie objęła prowadzenie, mogła nawet je błyskawicznie podwyższyć, ale piłka trafiła w słupek. Ostatecznie autorem zwycięskiej bramki okazał się nastoletni Igor Strzałek, który dołożył nogę w polu karnym.

W drugiej połowie Legia oddała inicjatywę. KKS Kalisz parokrotnie stworzył zagrożenie. W każdej z akcji czegoś jednak zabrakło; raz precyzji, innym razem po prostu szczęścia.

Widowisko śledziło z trybun aż 8166 kibiców z czego kilkuset stanowili sympatycy Legii. Nie zabrakło opraw i dopingu. 2 maja Legia zagrał o trofeum Pucharu Polski z jego obrońcą, Rakowem Częstochowa, który w środę wyeliminował pierwszoligowego Górnika Łęczna dzięki trafieniu Bartosza Nowaka.

Między Legią a Rakowem rozstrzygnie się tak naprawdę walka o dublet. W ekstraklasie bowiem tylko te dwie drużyny pozostały w walce o mistrzostwo. Prowadzi lider z Częstochowy dzięki sześciu punktom przewagi.