Fotowoltaika, pompy ciepła, kotły kondensacyjne

Artykuł sponsorowany

WYKONUJEMY USŁUGI Z DOFINANSOWANIEM Z PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE - WYMIANY KOTŁOWNI STAŁOPALNYCH NA NOWOCZESNE KONDENSACYJNE KOTŁOWNIE GAZOWE ORAZ POMPY CIEPŁA.

Fotowoltaika

Standardowa instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli słonecznych, inwertera oraz konstrukcji mocującej. Zamiana prądu stałego płynącego z paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny obecny w gniazdkach elektrycznych następuje przy pomocy inwertera. Taki prąd wykorzystywany jest przez gospodarstwo domowe. Nadmiar energii elektrycznej „odsprzedawany” jest poprzez licznik dwukierunkowy do sieci publicznej.

Panele słoneczne to podstawowy element elektrowni fotowoltaicznej.

Panele słoneczne wyposażone są w moduły fotowoltaiczne. Zadaniem modułu fotowoltaicznego jest zamiana energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną w postaci prądu stałego.

Moduł fotowoltaiczny
Ogniwo fotowoltaiczne wykonane z dwóch warstw odpowiednio domieszanego krzemu, warstwy typu p (positive +) i warstwy typu n (negative -). Podczas gdy na powierzchnię ogniwa padają promienie słoneczne to właśnie między tymi warstwami pojawia się napięcie. Napięcie wytworzone na pojedynczym ogniwie jest niewielkie i wynosi ok.0,5V. W celu uzyskania większej mocy ogniwa są odpowiednio łączone. Standardowe panele o mocy 250Wp składają się z 60 ogniw.

Szkło hartowane
Stosowane jest szkło o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i podwyższonej odporności na powierzchniową różnicę temperatur. Otrzymuje się je przez poddanie szkła zwykłego odpowiedniej obróbce termicznej.

Kolektory słoneczne

Wiodący producenci kolektorów słonecznych oferują kolektory próżniowe wykonane w technologii heat pipe. Taka konstrukcja kolektorów opiera się na zasadzie parowania czynnika roboczego wewnątrz rury solarnej i jego kondensacji na wymienniku ciepła w skrzyni zbiorczej, z którego ciepło odbierane jest przez płynący tam glikol. W takiej konstrukcji każda rura stanowi niezależny układ hydrauliczny.

Główną zaletą kolektorów próżniowych jest bardzo dobra izolacja cieplna realizowana za pomocą próżni. Kolektory te szczególnie dobrze sprawują się w okresach słabszego nasłonecznienia, kiedy ilość energii słonecznej docierającej do ziemi jest stosunkowo mała, przy jednocześnie niskich temperaturach otoczenia.

Kolejną zaletą tych kolektorów jest wysoka efektywność oraz zabezpieczanie instalacji przed przegrzewaniem się przy braku odbioru ciepła. Dodatkowym atutem jest prostota montażu. Ponieważ każda rura solarna stanowi niezależny układ, montaż na dachu rozpoczyna się od skrzynki kolektora, a dopiero do niej montuje się rury.

Pompa ciepła to maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (pompy ciepła sprężarkowe) lub energii cieplnej (pompy absorpcyjne). Pompa ciepła działa na tej samej zasadzie jak lodówka czy klimatyzator. Jej zadaniem nie jest jednak odebranie ciepła ale jego dostarczenie.

Pompa ciepła to nowoczesne i najefektywniejsze rozwiązanie stosowne w budownictwie mieszkaniowym. Wykorzystuje ona skumulowaną w gruncie energię słoneczną dla potrzeb ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych oraz budynków komercyjnych.

Ciepło oddawane jest do tzw, górnego źródła, którym może być:

• ogrzewanie podłogowe - najpopularniejsze i najbardziej korzystne,
• grzejniki,
• wymiennik ciepła podgrzewający bezpośrednio powietrze.

W zależności od tego, skąd pobierane jest ciepło i jak jest oddawane, wyróżniamy następujące pompy ciepła:

• powietrze-powietrze (ogrzewają powietrze w pokoju, odbierając ciepło od powietrza atmosferycznego za ścianą),
• powietrze-woda (chłodzą powietrze, ogrzewają wodę w instalacji ogrzewczej lub ciepłą wodę użytkową),
• glikol-woda (ciepło jest odbierane przez ciecz niezamarzającą, zaś oddawane jest do wody krążącej w instalacji ogrzewczej),
• woda-woda (jak powyżej, przy czym ciepło odbierane jest nie od glikolu krążącego w wymienniku ciepła, tylko bezpośrednio z wody czerpanej ze studni.

Kotły kondensacyjne

Wydajne ogrzewanie gazowe dzięki technice wykorzystania ciepła kondensacji

Technika wykorzystania ciepła kondensacji wykorzystuje nie tylko ciepło, które powstaje podczas spalania jako mierzalna temperatura gazów opałowych (wartość opałowa), lecz także dodatkowo zawartość pary wodnej w gazach opałowych (wartość energetyczna). Kotły kondensacyjne są w stanie pobrać niemal w całości ciepło zawarte w spalinach oraz dodatkowo przekształcić je na ciepło grzewcze i wykorzystać.

Kotły kondensacyjne dysponują wysoko sprawnymi wymiennikami ciepła, które przed wydostaniem się spalin przez komin schładzają je na tyle, że zawarta w nich para wodna ulega celowej kondensacji i uwolnione ciepło kondensacji jest przekazywane dodatkowo do systemu grzewczego.

Ogrzewanie gazowe – ekonomiczne i ekologiczne

Za pomocą tej technologii gazowe kotły kondensacyjne osiągają sprawność znormalizowaną do 98%. Ogrzewanie gazowe za pomocą kotłów kondensacyjnych jest dzięki temu wyjątkowo energooszczędne, chroniąc zarówno portfel, jak i środowisko naturalne.

Więcej informacji:www.hydrogaz.eu
Tel: 501526215, 504032106
Mail: grzegorz@hydrogaz.eu

Materiał oryginalny:

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3