FREESKI w Polsce? Już od 24 lutego!

Materiał partnera zewnętrznego
Choć zima w tym roku jest kapryśna, zakładamy, że nie powiedziała ostatniego słowa i jeszcze nas zaskoczy. Jak powszechnie wiadomo w Polsce wyróżniamy dwa główne sezony narciarskie: sezon świąteczno-noworoczny: szybki, energetyczny, a zarazem rodzinny i imprezowy, oraz sezon feryjny: czas kiedy wyruszamy na podbój stoków z dziećmi. Warto pamiętać, że po feriach warunki w Polsce są ciągle dobre, a na stokach jest więcej przestrzeni.

Od lat wielką popularnością cieszą się wyjazdy zagraniczne w poszukiwaniu marcowego Słońca, niższych cen i dobrych warunków. Należy jednak pamiętać, że w Polsce znajdziemy to samo tylko bliżej. Kiedy lodowce są oblegane, na polskich stokach nie ma kolejek do wyciągów, oferty cenowe idą w dół, a warunki są również dobre. Pamiętacie motto „cudze chwalicie, swojego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”? w tym przypadku też świetnie się sprawdza.

W Polsce współpraca pomiędzy hotelami, a ośrodkami narciarskimi staje się coraz bardziej popularna. Sezon jest krótki i intensywny, hotelarze i stacje narciarskie współpracują chcąc zatrzymać zimę i klientów. Z roku na rok przybywa hoteli oferujących karnet Freeski. Dlaczego? Bo to się narciarzom po prostu opłaca.

Karnet Freeski to nic innego jak karnet gratis. Gość wybierając się na narty po sezonie dostaje darmowy karnet tylko za to, że zarezerwował ten, a nie inny hotel. Na czym to polega i jak działa? Przyjrzymy się na podstawie Freeski Hotele.pl, które okres Freeski rozpoczyna już 24 lutego czyli już niebawem.

Freeskihotele.pl - to strona internetowa z bazą hoteli, które po sezonie zapewnią Ci karnet gratis w pięciu lokalizacjach w Polsce. Lokalizacje nie są przypadkowe bo są to stacje z Grupy Pingwina czyli sieci szybko rozwijających się stacji narciarskich. Na stronie dowiadujemy się, że z oferty można skorzystać od 24 lutego aż do zamknięcia stacji czyli możemy przypuszczać, że potrwa co najmniej do połowy marca.

Rezerwacja w obiektach Freeski Hotele jest bardzo prosta. Wybieramy jedną z pięciu lokalizacji w Polsce i przeszukujemy dostępne obiekty znajdujące się w pobliżu stacji narciarskich Grupy Pingwina. Każdy obiekt ma swoją podstronę w której znajdziemy szczegółowy opis miejsca noclegowego. Noclegi w portalu Freeski Hotele są bardzo zróżnicowane: hotele, dworki, pokoje, apartamenty, dlatego nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem naszej ulubionej formy wypoczynku. Kiedy już się zdecydujemy należy zarezerwować minimum dwa noclegi bezpośrednio w obiekcie, a przy zameldowaniu będzie na nas czekać darmowy karnet.

Oto 5 lokalizacji, które znajdziemy na www.freeskihotele.pl:

FreeSKI w Wiśle

Jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez narciarzy jest Perła Beskidu czyli Wisła, miasteczko położone w województwie śląskim. Wisła to klimatyczne miejsce z akcentami regionalnymi, pełne gościnności i tradycji. W samym centrum Wisły znajduje się rozwijająca w zawrotnym tempie Stacja narciarska Skolnity. Skolnity to całoroczna czteroosobowa kolej linowa o długości 800 metrów; oświetlone, różniące się stopniem trudności trasy narciarskie: niebieska trasa (1100m) oraz czerwona (980m), darmowa łączka do nauki, karuzela zimowa, darmowe busy z parkingu i spod hotelu. Nowością stacji jest piękna, drewniana karczma na górnej stacji i powiększone parkingi. Kompleks latem zaprasza do skorzystania z jednokierunkowych ścieżek rowerowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród rodzin z dziećmi. Na portalu https://freeskihotele.pl znajdziemy hotele i apartamenty z wspaniałymi widokami oraz przytulne pensjonaty z regionalną kuchnią.

FreeSKI w Kasinie Wielkiej

Kasina to rodzinna miejscowość Justyny Kowalczyk, mistrzyni i multimedalistki olimpijskiej w biegach narciarskich. Urok tego miejsca oraz stacja narciarska Kasina SKI przyciągają wiele osób spragnionych błogiego odpoczynku. Zastaniemy tu cztery znakomite, sztucznie dośnieżane i oświetlone trasy narciarskie, wygodny parking, dwa punkty gastronomiczne, szkołę narciarską i wypożyczalnię. W ośrodku Kasina SKI, położonym zaledwie 50 km od Krakowa, mamy do dyspozycji stok zaliczany do średnio trudnych, położony na zalesionych zboczach Śnieżnicy, pięknego szczytu w Beskidzie Wyspowym. Latem w tym miejscu znajdziemy największy, tego typu, Bike Park w Polsce. Na www.freeskihotele.pl oprócz hoteli i willi znajdziemy tutaj przyjazne pokoje i domki, które świetnie sprawdzą się na wypad ze znajomymi.

FreeSKI w Krynicy Zdroju

Małopolskiej Krynicy Zdrój nie trzeba przedstawiać. Miasto znane i kochane przez całą Polskę. Darmowy karnet goście chętnie wykorzystują w stacji narciarskiej czynnej i aktywnej cały rok - Słotwiny Arena. Na miłośników deski i nart czeka tam ponad 10 km tras narciarskich, zróżnicowanych pod względem trudności. Dwie, nowoczesne sześcioosobowe koleje Doppelmayr z osłonami przeciwwiatrowymi, świetne zaplecze dla rodzin z dziećmi (dużą popularnością cieszy się Zimowy Plac Zabaw Kubuś i szkoła narciarska oraz przedszkole dla najmłodszych). Nad stacją góruje pierwsza w Polsce Wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew. Freeski Hotele w tym miejscu zyskały już dużą popularność dlatego możemy wybierać z dużej puli obiektów, które oferują karnet gratis. Więcej o tym miejscu na https://freeskihotele.pl.

FreeSKI na Mazurach

Kurza Góra to raj dla narciarzy z północy. Całoroczny kompleks znajdujący się w Kurzętniku w powiecie nowomiejskim. Zimą to przede wszystkim: najdłuższa trasa zjazdowa w północnej Polsce, trzy oświetlone, zróżnicowane trasy narciarskie, zimowy park rozrywki dla najmłodszych, lodowisko o powierzchni 800m2 oraz Szkółka Narciarska „Kurza Akademia”. Ośrodek Narciarski dysponuje również największą fabryką śniegu w Europie, co umożliwia stworzenie idealnych warunków na stoku w każdej temperaturze, nawet tej dodatniej. Kurza Góra to idealny Ośrodek dla początkujących, ale również dla doświadczonych narciarzy, którzy chcą wyskoczyć na weekend. Warto sprawdzić noclegi proponowane na https://freeskihotele.pl ponieważ są naprawdę wyjątkowe.

FreeSKI w Czarnym Groniu

W województwie małopolskim, niedaleko granicy z województwem śląskim położone są Rzyki - kierunek wybierany przez mieszkańców całej Polski! Czarny Groń to kameralna stacja narciarska z jednym z najlepiej przygotowanych snowparków w Polsce oraz szeregiem ciekawym imprez takich jak Przejazd przed Knajpę czy Splash. Obiekty i teren przeznaczony do uprawiania różnych sportów zimowych (narty, snowboard, łyżwy, sanki) są położone głęboko w dolinie na północnych stokach Beskidu Małego, co gwarantuje wyśmienite warunki. Dla najmłodszych kompleks Czarny Groń przygotował Polanę Aktywnego Pingwina z wyciągiem taśmowym. To doskonałe miejsce dla miłośników dobrej zabawy tych, którzy nie lubią nudy. Więcej o tym miejscu na https://freeskihotele.pl .

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że niektóre obiekty Freeski hotele rozpoczęły sprzedaż karnetów w sezonie zimowym. Zakup karnetu w hotelu jest niezwykle kuszący ponieważ nie musimy stać w kolejkach tylko od razu nabywamy go w miejscu noclegu i po przyjeździe na stację udajemy się prosto do bramek.

Freeski Hotele to nie tylko zima, latem obiekty obdarowują swoich gości rabatami na letnie atrakcje w stacjach Grupy Pingwina.

Po zapoznaniu się z portalem Freeski Hotele zamiana zatłoczonych, zagranicznych kurortów na ‘dobre bo Polskie’ powinna być znacznie łatwiejsza!

Szczegóły: www.freeskihotele.pl

Stacje narciarskie Grupy Pingwina:

www.kasinaski.pl

www.slotwinyarena.pl

www.czarnygron.pl

www.skolnity.pl

www.kurzagora.pl

Materiał oryginalny: FREESKI w Polsce? Już od 24 lutego! - Gazeta Krakowska

Dodaj ogłoszenie