Polskie Radio 24/SM
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Dubreuil Corinne/ABACA/Abaca/East News
Roland Garros. Hubert Hurkacz potwierdził wysoką formę. Polak wygrał trzeci mecz z rzędu w Paryżu bez straty seta - tym razem pokonał Davida Goffina 7:5, 6:2, 6:1 - i zagra w 1/8 finału French Open.

Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału słynnego tenisowego turnieju French Open. Rozstawiony z "dwunastką" Polak wygrał w trzeciej rundzie w Paryżu z Belgiem Davidem Goffinem 7:5, 6:2 i 6:1 i tym samym zrewanżował się za porażkę w niedawnej imprezie w Rzymie.

W następnej rundzie turnieju na kortach imienia Rolanda Garrosa, rywalem Hurkacza będzie zwycięzca meczu pomiędzy Norwegiem Casperem Ruudem a Włochem Lorenzo Sonego.

W sobotę z rywalizacji deblowej odpadł Jan Zieliński, który razem z reprezentantem Monako Hugo Nysem przegrał w 1/8 finału z Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Finem Harrim Heliovaarą 6:7 (7-9), 3:6. Na tym samym etapie miksta przygodę w turnieju zakończyli Alicja Rosolska i Łukasz Kubot. Lepsi od nich okazali się Kanadyjka Gabriela Dabrowski i Australijczyk John Peers (1:6, 4:6). Rosolska gra dalej w deblu - z Nowozelandką Erin Routliffe awansowały do 1/8 finału dzięki wygranej z amerykańsko-białoruską parą Kaitlyn Christian - Lidia Morozowa (6:2, 6:2).

Wśród singlistek znakomicie radzi sobie liderka światowego rankingu Iga Świątek. 20-latka wygrała w sobotę z Danką Kovinić z Czarnogóry (6:3, 7:5). Był to 31. z rzędu wygrany mecz zawodniczki z Raszyna. O ćwierćfinał Świątek zagra z Chinką Qinwen Zheng.